Nederland - Engeland 24 Verstappen hield zijn eigen Winterspelen om fit te raken voor nieuwe seizoen In het witte decor van een besneeuwd Catalonië sprak deze krant met Max Verstappen (20) over zijn winter. Over fit blijven en thuis doortrainen op de hometrainer met de Winterspelen op de achtergrond. „Ik zit thuis niet aan de patat en cola, hoor." Of Max Verstappen een beetje een wintermens is? „Ik weet niet beter, ben met dit weer opgegroeid. Maar als je eenmaal een paar fijne zo mers hebt meegemaakt, heb ik dat toch liever de hele tijd." „Ja. Niet alles, maar tijdens het schaatsen had ik toch altijd wel de televisie aan. Als ik een paar van die lange trainingssessies moest doen op de fiets, dan zette ik dat ding toch wel voor de televisie." „Schaatsen? O, ik kan wel schaat sen, maar niet op dat niveau, na tuurlijk. Dat heb ik ook nooit echt gedaan. En ik denk dat betere schaatsers sowieso ook iets meer richting het noorden van ons land geboren worden. We hebben wél goede wielrenners in Limburg. En normaal gezien als je goed kunt wielrennen, kun je ook wel rede lijk schaatsen. Qua benen dan. Ik denk dat Tom Dumoulin mis schien toch maar eens een kans moet wagen." „Ik vond die plakken van Kjeld Nuis wel mooi. Daar zat toch een bepaalde spanning op." „Nee, nee. Vond ik gewoon mooi. Ik geloof dat hij al twee keer op een rij de Winterspelen had ge mist. En dan zo'n prestatie leveren. Prachtig." „Dat is voor mij heel moeilijk te begrijpen. Een wereldkampioen schap betekent voor mij persoon lijk heel veel. Maar voor schaatsers zijn de Spelen juist het belangrijk ste. Daarom vind ik sportprestaties vergelijken sowieso ook heel moeilijk. Neem Nuis, die wint twee keer goud. En Sven Kramer haalt ook weer goud en is al die Spelen op een rij al de beste. Wat is dan beter of mooier? Tja, weet ik veel. Het is allemaal goed. Als je maar wint, toch?" Afgelopen winter draaide Verstap pen naast het traditionele kracht- werk ook een soort persoonlijke Winterspelen af. Hij stond zelf op de lange latten. Ging hardlopen, fietsen, ja zelfs hiken nabij zijn ap partement. „Een berg bij Monaco in de buurt was ik nog nooit opge komen. Dacht: laten we dat nu ook maar eens een keer doen. En skiën was net na Nieuwjaar. Ik wilde ei genlijk drie dagen gaan, maar na een halve dag werd ik ziek. Ach, misschien ook maar beter." „Moet ook, hè. Ik zit niet steeds Zo'n Nuis, die twee keer op een rijde Spelen mist en dan zo'n prestatie leveren. Prachtig aan de patat thuis, met een colaatje erbij. De teugels laten vieren? Nu zeker niet. Dit zijn de belangrijk ste maanden om straks weer fit te zijn. Ik ben tot half december nog heel druk bezig geweest. Toen kwam Kerstmis, dat was alleen maar eten en zitten. Maar na Nieuwjaar begon het allemaal weer. Ik blijf wel bezig, hoor." Hij is klaar voor zijn vierde sei zoen. Het gevoel bij de nieuwe RB14 is 'veel beter dan vorig jaar' bij de RB13. Met die auto viel hij de eerste veertien races zeven keer uit. In de RB14 heeft hij meer ver trouwen. De auto was eerder af. Haalde de eerste twee testdagen meteen 105 en 67 testrondes en komt vooralsnog qua rondetijden prima mee met Mercedes en Fer rari. „Hopelijk eens geen inhaal race voor ons, dit jaar." Alleen die halo boven z'n cock pit, Verstappen kan er maar niet aan wennen. „Die auto vind ik écht supermooi, maar met zo'n ding erop wordt het gewoon héél lelijk in de rondte rijden. Er zijn natuurlijk bepaalde ongelukken gebeurd, maar ik vind dat een randje gevaar er altijd bij hoort. Wat moeten ze in de MotoGP dan doen? Een rolkooi om de motoren bouwen? Als je het helemaal veilig wilt, kun je beter thuisblijven", besluit Verstappen. Vrijdag 23 maart 2018 I 20.45 uur I Amsterdam ArenA De nieuwe bondscoach is bekend! Ronald Koeman gaat de komende jaren met Oranje de strijd aan. Wil jij zien hoe het Nederlands elftal zich onder zijn Leiding gaat meten met een absoluut topland? Koop dan nu kaarten voor de ouderwetse kraker tussen Nederland en Engeland in Amsterdam. Mis het niet! Ga naar pzc.nl/oranje donderdag 1 maart 2018 |sA/\RT1N maar Max Verstappen, foto red bull Arjan Schouten Barcelona Nog Winterspelen gekeken? Zou jij het kunnen? Wat was de mooiste medaille die wij als Nederland behaald hebben in Zuid-Korea, volgens jou? Ook een Red Bull-atleet. Dit ant woord had je al bedacht, toch? Kun jij het je als Formule 1-cou- reur voorstellen, datje maar eens in de vier jaar de kans krijgt om de belangrijkste prijs in je sport te winnen? Op sociale media word je de laat ste tijd als 'fitboy' neergezet in een nieuwe campagne: de Max Motivation Challenge. - Max Verstappen (20) Het besneeuwde Circuit de Barcelona-Catalunya. foto reuters Prijzen zijn exclusief 1,50 servicekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24