op revanche 4-0 Stegeman volgt zijn hart en kiest voor Go Ahead 23 Achterhoede blijft maar wisselen WIJZIGINGEN *>-' -i?- - - - - trokken in de Kuip, nee. Als Karim El Ahmadi, die de opbouw ver zorgde bij de Rotterdammers, af en toe de diepte indook, pakte werke lijk geen speler van Willem II hem op. Ook Berghuis fladderde vrolijk langs de defensie en Robin van Per- sie had mandekking van Elmo Lief- tink, maar daar hoefde het etiket 'straffe' ook niet echt op te worden geplakt. Slechts eenmaal beet Willem II W Slechts eenmaal beet Willem II in aanvallend opzicht van zich af in aanvallend opzicht van zich af. Een afgeslagen corner werd door Damil Dankerlui ingeschoten, keu rig gered door Brad Jones en in de rebound gemist door Bartholomew Ogbeche. Het was het enige schrik- momentje in Rotterdam, niet veel later lag het hele veld open voor een Rotterdamse aanval. Mijlpaal Weer was Haps de aangever en dit keer was Robin van Persie de afma ker: 2-o. De topscorer aller tijden maakte daarmee zijn 300ste als profvoetballer. Giovanni van Bronckhorst haalde meteen aan- voerder Karim El Ahmadi, die een tikje had gekregen, naar de kant. Dat was meteen een mooi moment om Renato Tapia weer van stal te halen. De Peruaan is immers een serieuze optie om zaterdag in Breda tegen NAC de vacature van de ge schorste Jan-Arie van der Heijden in te vullen. De vraag is ook wat Van Bronck horst met Van Persie gaat doen. De routinier geeft Feyenoord in balbe zit onmiskenbaar iets extra's, de combinaties met Berghuis verlopen steeds soepeler. En bovendien scoort de routinier nog altijd bij zonder makkelijk, ook als midden velder kort achter de Deense spits Nicolai Jorgensen, die dit kalender jaar nog zoekende is. zou halen was gisteravond al heel snel duidelijk. AZ combineerde voornamelijk op rechts aardig met de Noor Svensson, één van de drie spelers die gisteravond korte, boven lange mouwen prefereerden als toon beeld van onverzettelijkheid. Land genoot Midtsjp zette zijn goede vorm van de laatste weken voort in de halve finales. Hij is balafpakker en vormgever ineen. Gegokt Aan de soepel lopende rechterkant bleven de aanvallen van AZ maar komen die FC Twente moest zien te pareren met de verdedigingsmuur die Verbeek toch maar weer had opgetrokken. Gegokt had hij met sterspeler Assaidi en verdedigings leider Thesker, die pas net weer fit genoeg bevonden waren. Had hij die krachten niet kunnen bewaren voor de competitie die ook zo be langrijk is, of gokte hij op kort geluk in de beker? Verbeek zette beiden gisteren al in, maar moest ze ook weer wisselen. „Kansloos waren we", zei Verbeek na afloop. „Ze hebben ons geen moment de kans gegeven om langszij te komen." „De hele wedstrijd hebben we de controle kunnen houden. Ook al speelden zij met vijf verdedigers", zei Weghorst, die het duel na een uur spelen op slot gooide. Natuur lijk had hij het koud gehad. Met een glimlach: „Maar zoals we vandaag voetbalden, speelden we ons lang zaam warm." Hij had het thuispu bliek niet vaak zo fanatiek gezien. „Wat dat betreft was het goed dat het zo koud was." donderdag 1 maart 2018 GO ,J S- ROTTERDAM Feyenoord-trai- ner Giovanni van Bronck- horst klaagde de afgelopen tijd dat hij te vaak zijn elftal moest wijzigen. Gisteren liet hij Tyrell Malacia en Bart Nieuwkoop aan de kant in de bekerwedstrijd tegen Willem II. Met Kevin Diks en Ridgeci- ano Haps had de trainer frisse vervangers. Toch moet hij za terdagavond in Breda in de eredivisie tegen NAC we derom improviseren. Jan-Arie van der Heijden is geschorst. De vraag is of Van Bronck- horst de vacature invult met Renato Tapia, eerder door de trainer lange tijd gewogen en toch te licht bevonden als centrumverdediger, of de Bra ziliaan Eric Botteghin. De laat ste, voormalig speler van NAC, weet dat Sven van Beek de nummer één is als rechter centrale verdediger. Voor Sam Larsson komt het duel in Breda ook nog te vroeg. De Zweed werkt koortsachtig aan het herstel van zijn ham stringblessure, ook al omdat hij zich nog dolgraag in de WK-selectie van zijn land wil spelen. De aanvaller is al op het veld verschenen voor her steltrainingen, maar moet nog stappen maken. Steven Berghuis schiet Feyen- oord op 1-0 tegen Willem II. FOTO PRO SHOTS i AZ - FC TWENTE 24. Til 1-0 64. Weghorst 2-0 68. Idrissi 3-0 73. Idrissi 4-0 Opstellingen Bizot Drommel Svensson Van der Lely 77. Van Rhijn Bijen Hatzidiakos Lam Wuytens Thesker Ouwejan 35. R. Jensen Midtsjö Cuevas Til 46. Maria 74. Van Overeem Maher Koopmeiners Vuckic Jahanbakhsh Holla 71. Seuntjens Assaidi Weghorst 67. Boere Scheidsrechter: Makkelie Toeschouwers: 13.388 ALMELO John Ste geman (41, foto) gaat voor twee jaar naar Go Ahead Eagles. De huidige trainer van Heracles kiest voor zijn gevoel en dat trekt hem naar de eerstedivisionist. Het gesprek dat hij voerde met de clubleiding maakte hem afgelopen vrij dag enthousiast. „Dat was doorslag gevend", zegt Ste geman. Bij de club uit De venter is veel werk te doen, het team staat er met een zeventiende plek slecht voor. „Daar zit voor mij de uit daging. Ik kijk er enorm naar uit om daarmee aan de slag te gaan." Dat het geen stap omhoog is na vier jaar Heracles ziet hij niet als een pro bleem. „Wat is een stap omhoog? Het gaat erom dat ik me gelukkig voel." Stegeman komt uit Epe, dat is nog geen half uur rijden vanaf Deventer. Naast zijn huidige werk bij Heracles zal Stegeman zijn vrije tijd gebruiken om bij Go Ahead Eagles aan de gang te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23