3-0 Subliem AZ krijgt kans 22 Feyenoord deed wat het moest doen en plaatste zich dankzij een overwinning op Willem II (3-0) voor de finale van de beker. Mede dankzij Robin van Persie (34), die zijn 300ste doelpunt uit zijn loopbaan maakte. 'Ik sta het liefst weer op het veld KNVB BEKER HALVE FINALES Kort Record Klinkende zege Oranje De Nederlandse voetbalvrouwen zijn de Algarve Cup, een oefentoernooi, begonnen met een ruime zege op Japan (6-2). Lieke Martens (foto), verkozen tot beste voetbal ster van de wereld, scoorde tweemaal. Oranje speelt in de poule ook nog tegen De nemarken (morgen) en IJsland. NK slingert door West-Brabant Het NK wielrennen op de weg, dat wordt verreden op 27 en 30 juni en 1 juli, vindt dit jaar plaats op de Brabantse Wal. „Het is een mooie bonus dat we het NK kunnen hou den in deze regio, een streek waar wielren nen immens populair is", aldus directeur Vincent Luyendijk van de KNWU. PSV accepteert straf Lozano PSV gaat niet in beroep tegen de schorsing van drie duels voor Hirving Lozano, na zijn rode kaart tegen Heerenveen. Daardoor mist de koploper hem nog in de duels met FC Utrecht (thuis) en Willem II (uit). Op 17 maart thuis tegen VVV doet hij weer mee. De Jong weken aan de kant Ajax moet het in de titelstrijd enkele weken zonder Frenkie de Jong (foto) doen. De ver dediger annex middenvelder liep gisteren tijdens de training een enkelblessure op. Onderzoek toonde schade aan de enkelband aan. Ajax gaat zondag op bezoek bij Vitesse. Flitsen Quote van de dag Seedorf Mijlpaal Het was Siberië aan de Maas, giste ren in de Kuip. Maar toch kon het dit seizoen zo weinig verwende Le gioen van Feyenoord eindelijk een klein feestje vieren. Een bescheiden feestje weliswaar, maar het feit dat het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst de finale speelt van het bekertoernooi tegen AZ is een hou vast. Bovendien heeft de ploeg nu bijna twee maanden om de zorg wekkende vorm van 2018 eindelijk om te buigen in aanvaardbaar veld spel. „Wij willen Chocomel, wij wil len Chocomel", galmde het giste ren vrolijk door de verkleumde Kuip. En het liefste warme Choco mel uiteraard. Nee, slagroom hoeft er in deze fase van het seizoen niet eens op. De aanhang van de Rotter dammers koestert inmiddels de kleine overwinningen in de hoop dat de weg naar boven weer wordt ingeslagen. Het vrolijke zingen en springen was overigens vooral nadat Steven Berghuis de ban had gebroken voor de regerend landskampioen. Wie anders dan de international, zou je haast zeggen. De rechterspits staat in alle competities alweer op 17 doelpunten. 12 doelpunten in de eredivisie, één in de Champions League en vier goals in het beker toernooi. De buitenspeler kan het boven dien prima vinden met Robin van Persie, die gisteren vanaf het begin- signaal van arbiter Kevin Blom erbij was. Gesloten muur Vanaf dat beginsignaal was het ook snel duidelijk dat Willem II de fi nale waarschijnlijk niet zou gaan bereiken. Trainer Erwin van de Looi koos er niet voor om Feyen oord, zoals PSV zondag deed, in een vroeg stadium onder druk te zetten. Maar om nou te zeggen dat de Tilburgers vervolgens een herme tisch gesloten muur hadden opge- Vorig seizoen verloor AZ in de be kerfinale nog van Vitesse (0-2), maar als de ploeg de komende fi nale de vorm van gisteren aan de dag legt, kan het zich verheugen op een vrolijker einde dan toen. Dat leken de spelers van AZ ook te beseffen toen ze zich na de su blieme winst achter het doel verza melden om met de meest fanatieke supporters de overwinning te vie ren. Het is een AZ-seizoen waarin veel mogelijk lijkt. Hartverwarmend was het spel van AZ gisteren, dat dan ook oversloeg naar tribunes waar de fanatieke fans meedeinden om het lichaam niet teveel te laten afkoelen. In het stadion dat vermoedelijk het koud ste van Nederland is, omdat de wind er vrij spel heeft tussen de weilanden en snelwegen, wordt dit seizoen toch al vaak fraai gevoet bald. Zelfvertrouwen Maar zo makkelijk als gisteravond tegen FC Twente had AZ het dit sei zoen nog nauwelijks gehad. De voormalige AZ-trainer Verbeek kan bij de ploeg uit Enschede nog best een aardig elftal opstellen, maar de spelers spelen met zo weinig zelf vertrouwen dat elke ambitie bij het minste of geringste tegenspoed in de kiem wordt gesmoord. Warmde FC Twente, in de eredi visie verwikkeld in een degradatie strijd, zich nog wekenlang op aan de hoop op het spelen van een be kerfinale; dat het die eindstrijd niet donderdag 1 maart 2018 GO VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL Willem II gaat niet akkoord met een schik kingsvoorstel van de KNVB vanwege ongere geldheden bij de wedstrijd Willem II - NAC Breda in december 2017. Het schikkings voorstel bestaat uit een geldboete van 7.500 euro en het spelen van een thuisduel zonder thuispubliek in de vakken A, B en C. Jeremain Lens (30) speelt ook volgend seizoen bij Besiktas, dat gebruik maakt van de optie tot koop. Momenteel huurt de Turkse club de ex-speler van onder meer PSV van Sunderland. Patrick Kluivert (41, foto), tot afgelopen j zomer technisch directeur bij Paris SG en I eerder trainer van onder meer Jong FC Twente, wil weer als trainer aan de slag. Maarten van der Weijden (36) probeert vandaag het wereldrecord 24 uur zwem men te verbre ken. In zwem bad Warande, Oosterhout moet hij 101,9 kilometer af leggen. Mei vorig jaar kwam hij 2,5 ki lometer tekort. U Clarence Seedorf (foto) is nog steeds zonder zege met Deportivo La Coruna. Op bezoek bij Ge- tafe werd met 3-0 verloren. Deportivo staat met 18 punten op de 19de plek. Basketballer LeBron James (Cleveland Ca valiers) is de eerste speler in de Ameri kaanse NBA met meer dan 30.000 punten, 8.000 re bounds en 8.000 assists. O o. <0 Finaleplek lucht voor Feyenoord Mikos Gouka 1 FEYENOORD - WILLEM II j 21. Berghuis 1-0 60. Van Persie 2-0 84. Vilhena 3-0 Opstellingen Jones Branderhorst Diks Dankerlui 75. Nieuwkoop Lachman Van Beek Heerkens Van der Heijden Van der Linden Haps 41. Wijnaldum El Ahmadi Lieftink 61. Tapia Chirivella Van Persie Rienstra 80. Toornstra Haye Vilhena 46. Ogbeche Berghuis Sol Jorgensen El Hankouri Scheidsrechter: Blom Toeschouwers: 44.000 Rotterdam AZ staat voor het tweede ach tereenvolgende seizoen in de bekerfinale. Met bij vlagen fraai aanvalsspel werd FC Twente gisteren opzij gezet: 4-0. Nik Kok Alkmaar Weghorst en Til (r) vieren feest na een goal. foto proshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22