Rockband The Killers draait te veel op routine 24 Kitchen 21 Na twee jaar keert vanavond Dokter Deenterug op NP01, om 20.35 uur. Met een nieuw gezicht voor het vertrouwde personage Eva: Maartje Remmers. „Dokter Deen is voor elk wat wils." ELKE WERKDAG 17.00 Het was een dramatische scène. Eva, de dochter van Oscar in Dok ter Deen, was flink aan het ruziën. Maartje Remmers (39) die dit seizoen Eva speelt, draaide zich om, liep weg en liet een langgerekte zucht ontsnap pen. „Op dat moment hoorde ik Monique van de Ven zeggen: 'Nee, Maartje, nooit doen! Nooit zuchten in een scène'." Het is alweer maanden na de opnames van Dokter Deen, de se rie op Vlieland die vanavond aan zijn vierde en laatste seizoen be gint op NPO1, om 20.35 uur. De tip van Monique van de Ven heeft Maartje Remmers ter harte genomen. „Ze nam die dag de regie over van Edwin (de Vries), die met een gebroken been zat. Het zuchten, ik had er nooit aan gedacht. 'Je laat dan de spanning helemaal weglopen', legde Monique uit. 'Je moet de emotie vasthouden'. Als ik nu op toneel sta, denk ik daar nog wel eens aan, ja." Fenomeen De aanwezigheid van Monique van de Ven was een van de rede nen waardoor Remmers ja zei te gen Dokter Deen. „Toen ik op groeide, was zij gewoon dé ac trice naar wie je opkeek. Een fe nomeen. Dan wil je wel met haar samenwerken, ja. Zij staat haar hele leven voor de camera. Die kan ze als geen ander bespelen, ze voelt waar het licht is, hoe je je moet bewegen. Ik kon zoveel le ren van haar." Dokter Deen kende ze van haar ouders waar ze keek ('Zelf heb ik geen tv, ik kijk op een beamer via mijn laptop'). „Toen ik werd ge beld en het script las, dacht ik: ja, dat wil ik wel. De acteurs, de ge varieerde verhaallijnen, de ver schillende generaties. Er is zoveel dramatiek. Vlieland is bovendien een schitterende locatie, een fan tastisch mooi eiland. Het klinkt stom en cliché, maar er is voor elk wat wils", promoot Remmers de serie waarin zij Eva speelt. De rol werd in eerdere seizoe nen ingevuld door Sophie van Winden. „Zij kon geen tijd vrij maken. Op zich raar dat iemand anders nu Eva speelt, maar de se rie is ook alweer twee jaar niet op de buis geweest. Dat scheelt." Onsympathiek Eva is 'niet echt een aimabel per sonage', stelt ze. „Ze heeft ruzie met alles en iedereen, in eerste instantie is ze dus een wat on sympathieke trut. Haar situatie is vrij dramatisch, maar ik snapte haar wel", zegt Remmers. In te genstelling tot haar grillige per sonage wordt ze zeifin haar le ven van alledag juist rustiger. „Mijn werk is mijn leven, nog steeds, al was dat in het begin heftiger. Je begint met een gezel schap, staat in het theater, wis selt in de kroeg ideeën met el kaar uit. Sociaal en werk lopen dan heel erg in elkaar over, maar ik merk dat ik meer rust neem." De opnames van Dokter Deen liggen inmiddels ver achter haar. Remmers, die we ook - en mis schien vooral - kennen van Ife Omhels Je Met 1000 Armen, Lucia de B. en Penoza, repeteert alweer een tijdj e voor Daar gaan we weer, white male privilege, een voorstelling over racisme van haar eigen acteursgroep Wun- derbaum. Die stichting werd op gericht door haarzelf en vijf stu diegenoten, met wie zij in 2001 afstudeerde aan de Maastrichtse Toneelacademie. Van de tijd die resteert be steedt Remmers sinds tweeën- halfjaar een deel aan haar vriend, die in België woont. „Voor hem is werk ook de hoofd moot, hij is muzikant. We voelen elkaar aan op dat vlak." Vijfjaar is het geleden dat The Killers een festivaldag op Pink pop mochten afsluiten. Het was de eerste keer voor de rockgroep uit Las Vegas. En meteen de laat ste, kun je inmiddels veilig con cluderen. Want hoewel de groep de Amsterdamse Ziggo Dome (capaciteit: 17.000 bezoekers) gisteravond nog bijna vol kreeg, hebben The Killers meer verle den dan toekomst. Door de afwezigheid van gitarist Dave Keuning en bassist Mark Stoermer was slechts de halve formatie afgevaardigd. De ver vangers van de twee, verdienste lijke huurmuzikanten, konden niet verhinderen dat The Killers tijdens hun vijfde wereldtournee een nogal log en massief geluid produceren. Nu is de band al vanaf z'n doorbraak in 2004 - het nog altijd meesterlijke Mr. Brightside van het album HotFuss - toch vooral het vehikel voor de ideeën van frontman Brandon Het ontbrak aan inspiratie om hits uit te voeren alsof het nieuw materiaal was Flowers. Die maakte er groten deels een onemanshow van. Als vanouds gestoken in glitterjasje en gezegend met een eeuwig jongensachtig gezicht blijft Flo wers (36) een van de meest on waarschijnlijke frontmannen van de rock. Die gisteren aller minst in zijn beste doen ver keerde. Dat zijn stem soms over slaat is een charme, maar Flo wers zong nu soms ronduit vals. Hoewel het repertoire van de groep voldoende hoogtepunten bevat voor een avondvullende show, ontbrak het aan inspiratie om hits als Somebody Told Me of Spaceman uit te voeren alsof het nieuw en fris materiaal betrof. En die routinematigheid brengt ons terug op Pinkpop, toen The Killers op het affiche één plekje onder Bruce Springsteen en zijn E-Street Band stond. Als een bleue schooljongen mocht Flo wers bij The Boss op het podium komen voor een duet. Flowers vergat op te letten. Juist Spring- steens vermogen een concert nooit te behandelen als simpel weg de volgende stop tijdens een tournee, is The Killers volledig uit handen geglipt. Toen ik opgroeide was Monique van de Ven dé actrice naar wie je opkeek. Een fenomeen Mijn werk is mijn leven, nog steeds, al was dat in het begin heftiger. Ik merk dat ik meer rust neem donderdag 1 maart 2018 Dennis Jansen ROCK Rockband The Killers stelde gisteravond in de volle Ziggo Dome danig teleur met een show die draaide op routine in plaats van begeestering. Stefan Raatgever Frontman Brandon Flowers. FOTO GETTY IMAGES —Stefan Raatgever 44 44 -4 Maartje Remmers. Foto onder in een scène van Dokter Deen. De nieuwe serie van het feuilleton begint vanavond. FOTO BOVEN ANP, FOTO ONDER OMROEP MAX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21