II EUWS 11 Extra voordeel op USA bestemmingen New York Orlando Chicaqo San Francisco KLM 0) TERUGKEER RUIMTEVAARDERS nüv.a. 399 nüv.a. €449 Nü v.a. 549 De VS, gesteund door Europa, en Rusland wassen elkaar de oren over Syrië. „De geschiedenis zal een hard oordeel vellen over Rusland met betrekking tot het gebruik van chemische wapens in Syrië", aldus Robert Wood, de Amerikaanse am bassadeur bij de Conferentie over Ontwapening in Genève. Volgens Wood voldoet Rusland niet aan zijn verplichtingen in Syrië om toe te zien op de vernietiging van pre sident Assads gifgassen. Absurd Sergej Lavrov, de Russische minis ter van Buitenlandse Zaken, sloeg meteen terug. Hij sprak van 'ab surde beschuldigingen'. „Syrië heeft geen chemische wapens. Die zijn vernietigd of ze liggen opgesla gen onder internationaal toezicht", aldus de bewindsman. Syrië voegt daar aan toe dat het geen chemische wapens kan gebruiken, omdat het er geen heeft. Volgens de Verenigde Naties heeft Noord-Korea 40 zendingen naar Syrië gestuurd, met onderde len voor de vervaardiging van che mische wapens. Het gaat om pij pen, kleppen, thermometers en zuurbestendig materiaal. Ook zou den er, aldus de VN, Noord-Kore- aanse raketspecialisten zijn gezien in Syrische wapencentra in de pro vincie Hama en Dummar en Bar- zeh, nabij Damascus. De beschuldigingen volgen kort na nieuwe meldingen over het ge bruik van chloorgas door Syrië in de strijd tegen de opstandelingen in oost-Ghouta bij Damascus. Deze enclave werd in 2013 bestookt met zenuwgas en daarbij lieten meer dan 1.700 mensen het leven. Staakt-het-vuren Intussen lopen ook de spanningen over de oorlog in oost-Ghouta hoog op. Voor de tweede dag wordt daar een 'humanitaire adempauze' aan flarden geschoten. Het dagelijkse staakt-het-vuren, van 09.00 uur tot 14.00 uur, werd afgelopen maandag afgekondigd door de Russische pre sident Poetin na grote westerse druk. Volgens de rebellen in de en clave is het Syrische regeringsleger een grondoffensief begonnen. Minister Lavrov bestrijdt dat. Hij De geschiedenis zal een hard oordeel vellen over Rusland en het gebruik van chemische wapens beschuldigt de 'militanten', onder wie islamisten en jihadisten, ervan dat zij met geweld de komst van hulpkonvooien en de vestiging van een humanitaire corridor proberen te voorkomen. Via deze route zou de bedreigde burgerbevolking van oost-Ghouta - circa 400.000 men sen - kunnen worden geëvacueerd. donderdag 1 maart 2018 Bekijk alle aanbiedingen op klm.nl Nu v.a. Retour vanaf-prijs excl. 10 boekingskosten. Boeken kan t/m 5 maart 2018. Kijk voor de voorwaarden op klm.nl w VN: N-Korea geeft Syrië chemische wapens De spanning tussen het Westen en Rusland loopt hoog op. Ter wijl de VN zegt dat Noord-Korea aan Syrië materiaal heeft gele verd voor chemische wapens, doet Poetin of zijn neus bloedt. Ook zou Rusland te weinig doen om het staakt-het-vuren te handhaven in oost-Ghouta. Hans van Zon Genève/Moskou —Robert Wood (ambassadeur VS) Drie astronauten zijn gis teren op aarde terugge keerd na een verblijf van 5,5 maand in het Internationaal Ruimtestation ISS. De twee Amerikanen en een Rus landden in een Sojoez- capsule probleemloos in Ka- zachstan. Joe Acaba (foto midden) verkeerde net als Alexander Misurkin en Mark Vande Hei in goede gezond heid. Tijdens hun verblijf re pareerden ze een robotarm en kregen ze de groeten van de paus. fotoap.afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11