Het Dorp rouwt om 'moederfiguur' Mies 9 VAN 1966 TOT NU zat ze in het comité van aanbeveling voor het grote afscheidsfeest van haar huisarts, dokter Luderhoff. „Mies stond altijd klaar voor het dorp", vertelt Gerbe van der Woude. „Ik organiseerde activiteiten op het gemeentehuis. Daar hebben we el kaar vaak ontmoet. Een mooi mens is heengegaan." Taxi Teus Dorrestijn en Mies Bouwman waren in de jaren '6o in de Torenlaan praktisch buren. Er was in die tijd geen taxi meer te vinden in Blari- cum. Dorrestijn zette zijn eigen taxibedrijf op. Hij laat het visite kaartje van toen zien. 'Taxi-bedrijf T.J. Dorrestijn. 24 uur tot uw dienst.' Dorrestijn gooide de visite kaartjes huis aan huis in de brie venbussen in Blaricum. „Binnen een uur stond Mies bij mij aan de deur", vertelt hij. „Ze zei: leuk, ein- delijk weer een taxi in ons dorp. Ik wil er graag gebruik van maken, maar rijdt u ook op rekening van de om roep? Ik antwoordde: als iemand me dat kan garanderen. Zo werd Teus jarenlang de vaste taxichauffeur van Mies Bouwman. Hij reed haar heen en weer tussen Blaricum en Hilversum, en andere plekken waar ze moest zijn. Overal waar hij haar afzette en weer op haalde, lag keurig een getekend bon netje klaar als factuur. „Overal waar zij wat moest doen, kwam ik opdraven. Dankzij Mies kreeg ik veel meer klanten uit de om roepwereld. Ze was was altijd in voor een gezellig praatje, over de kinde ren, over koetjes en kalfjes. Ze was heel belangstellend en vroeg hoe het met mijn bedrijf ging. Toen ik hoorde dat Mies was overleden, zei ik gelijk: zij was mijn eerste klant! En daar ben ik heel trots op." ARNHEM Een geweldige vrouw. Een moordwijf. Een moederfiguur. Minstens zo belangrijk als de minister president. Bewoners van Het Dorp in Arnhem hebben, een dag na het overlijden van Mies Bouwman, geen enkele moeite om de vrouw te type ren die heel haar leven zo ver bonden is geweest met de woonwijk voor gehandicap ten. „We moeten verder zon der moeder Mies", zegt de 70- jarige Els. Ze pleit voor een standbeeld voor de presenta trice, die in 1962 met een ma rathonuitzending op tv 12 miljoen gulden ophaalde voor Het Dorp. Els krijgt, in het koffiezaaltje van het gebouw De Heuvel, direct bijval van Wim en Maria. Els: „Ik heb een foto van Mies aan de wand hangen. Die zal ik altijd blijven koesteren." Wim, Maria en Els praten, met een vijftal anderen, over het heengaan van Mies Bouw man. Ze hebben er maandag avond, geven ze grif toe, heel wat tranen om gelaten. Bege leidster Floor had eigenlijk wat oude beelden van de tv- diva willen vertonen, maar de techniek liet haar in de steek. woensdag 28 februari 2018 GO 1966: De muren van Het Dorp verrijzen in sneltempo. 1968: Mies (I) bij de opening van het café-restaurant. A 2012: Het Dorp bestaat 50 jaar, Mies is erbij. A „Mies stond nor maal in het leven. Ze was een aardige, lieve mevrouw", weet Gerbe van der Woude. FOTO ANP/FREEK VAN ASPEREN Kijk op de site bij /video de bakker van Mies Op pagina 28 Media&Cultuur De lessen van Mies A 2018: Een bewoner tekent het condoleanceregister. FOTO'S BEN HANSEN, ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9