Bewoners van Witte Wijk zetten hakken in het zand PvdA Hulst: wijkagent op de scooter of op de fiets 6 Sassevaart krijgt voordeel van de twijfel A zv Fred Jansen, projectdirecteur bij aannemerscombinatie Sassevaart, liep niet weg voor de mogelijke angst die in de Terneuzense bin nenstad leeft voor schade aan ge bouwen door de sluiswerkzaamhe- den. In de jaren zestig van de vorige eeuw ging het bij de bouw van de West- en Oostsluis behoorlijk mis. De rooms-katholieke kerk raakte zelfs zo zwaar beschadigd dat die moest worden afgebroken. Alleen de Willibrordustoren is er nog van over. Westsluis „We gaan het heel anders doen", il lustreerde Jansen aan de hand van een foto van de Westsluis in aan bouw en impressies van de bouw methodes die worden toegepast bij de Nieuwe Sluis. „De Westsluis is helemaal in een droge bouwkuip gebouwd, waarvoor het grondwa ter constant moest worden wegge pompt. Dat had effect op het grond waterpeil in de wijde omgeving. Wij gaan het grondwater slechts licht bemalen en alleen voor de sluishoofden, niet voor de sluis- kolk. Die gaan we volledig in het droge bouwen. Grondwateront trekking is daarbij niet aan de orde." Ook de geluidsoverlast zal beperkt zijn, aldus Jansen, omdat niet ge- Zo nodig grijpen we in, nog voordat er schade kan ontstaan heid wordt. Damwanden worden getrild tot een diepte van 45 meter, wat veel minder hinder zal geven, aldus Jansen. Opdrachtgever Vlaams-Neder landse Scheldecommissie (VNSC) heeft de afgelopen twee jaar de ont wikkeling van het grondwaterpeil al gevolgd. Dit gaat door tijdens de bouw de komende vier, vijf jaar. Mocht het grondwaterpeil veran deren, dan wordt dit gesignaleerd, verklaarde VNSC-omgevingsma nager Harm Verbeek. „Wij zullen dan ingrijpen, nog ver voordat er schade kan optreden." Hij riep de bezoekers op zelf ook de boel goed in de gaten te houden. „En bel ons direct, als u iets merkt." Applaus Veel kritische geluiden waren er niet. Slechts een enkeling liet zijn argwaan blijken. Veelzeggend was dat na afloop van de informatiebij eenkomsten applaus klonk. „De kunst is nu waar te maken wat wij hebben toegezegd", ver woordde VNSC-projectdirecteur Eric Marteijn zijn gevoel van ver antwoordelijkheid. Als er één partij belang heeft bij het schadevrij bouwen van de Nieuwe Sluis, dan is het Rijkswa terstaat wel, voegde Verbeek nog toe. „De Westsluis ligt vlakbij de bouwlocatie van de Nieuwe Sluis. Rijkswaterstaat is er heel veel aan gelegen dat daaraan geen schade ontstaat." Woongoed houdt voet bij stuk. In de wijk worden 57 woningen ge sloopt en vervangen door 35 nieuwe huizen. Opknappen van de jaren-vijftighuizen is onbetaal baar. Van opgeven willen de be woners niet weten. Zo'n vijftig man kwam in De Speye op een door de SP belegde infoavond in af. De hakken gingen er juist ver der in het zand. Woedend „Ik ben woedend, ze laten ons in onzekerheid", zegt bewoner Lorenzo Cullens. „Ik woon er sinds 2015 en toen ik er een paar weken woonde moest ik van mijn buurman horen dat de huizen ge sloopt worden. Ik heb toen gelijk de nieuwe vloeren weer afbesteld. Daar ga je toch geen geld meer in steken of aan lopen klussen als het toch gesloopt gaat worden?" Hij voelt zich in de kou gezet. Fi guurlijk en vrij letterlijk. „Een cv die hapert, drie lekkages gehad van de winter, lamellen die wap peren van de tocht. Ik heb kieren in mijn huis waar ik een brood mes in kan steken." Ondanks alle klachten zou Lorenzo niet weg willen. „Ik heb nog nooit ergens zo fijn gewoond. De buurt is er echt voor elkaar. Die saamhorig heid die er in de Witte Wijk zou zijn, dat is ook zo." Volgens een door de SP gehou den enquête onder de bewoners van de wijk is tachtig procent te gen de sloopplannen. Carlo de Grof, van de actiegroep tegen de sloop van de Witte Wijk becij ferde het op zeventig procent. „En dat terwijl volgens de wet juist ze ventig procent schriftelijk ak koord moet gaan met zulke plan nen", stelde De Grof. „Wie van jullie heeft zo'n brief ontvangen waarin schriftelijk akkoord werd gevraagd?" Geen enkele hand ging de lucht in. Een dergelijk akkoord van een wijk is niet nodig als een corporatie een afspraak heeft ge maakt met het gemeentebestuur. Voor de Witte Wijk is dit het ge val. De sloopplannen zijn al jaren oud. Toch is er nog hoop volgens SP- Tweede Kamerlid Sandra Becker- man. „Misschien dat een nieuwe gemeenteraad van de afspraak af wil, en dan moet Woongoed als nog schriftelijke toestemming van de mensen hebben." HULST Wijkagenten moeten meer zichtbaar zijn in de gemeente Hulst. Op de fiets of de scooter, zo dat ze voor bewoners altijd aan spreekbaar zijn. De PvdA Hulst vindt dat zo belangrijk, dat de partij er een speerpunt voor de verkiezin gen van maakt. Daarnaast moet het politiebu reau openblijven. „Ook in Hulst wordt er vanuit woonhuizen en op straat drugs verhandeld", staat in het verkiezingsprogramma. Daarin wordt ook gesproken over het auto vrij maken van de binnenstad tij dens evenementen. „Een herin richting van de Gentsestraat en de Grote Markt zal bijdragen aan goede afwikkeling van verkeers stromen." Gratis parkeren De Partij van de Arbeid heeft meer plannen met het centrum: gratis parkeren op het 's-Gravenhof- plein, een hotel en een multifunc tioneel gebouw aan De Nieuwe Bierkaai. Ook komt er, als het aan de PvdA ligt, een onderzoek naar een vol waardig buitenzwembad in Hulst. Een ander opvallend speerpunt is dat er extra meetpunten moeten komen om de luchtkwaliteit te controleren, vanwege de nabijheid van veel industrie. IN DE REGIO Dansoptreden van Janssen Vertelmiddag oud-Biervliet Parkinson-lnn bijeenkomst MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 28 februari 2018 'We doen het met deze sluis anders' De bouwer van de Nieuwe Sluis bij Terneuzen krijgt het voordeel van de twijfel, bleek maandag avond op twee informatiebijeen komsten waar zo'n honderd mensen op afkwamen. Harmen van der Werf Terneuzen -Harm Verbeek, omgevingsmanager Hoewel het misschien een ach terhoedegevecht is, legt de Witte Wijk in Sas van Gent zich niet neer bij de sloopplannen van Woongoed. Guido van der Heijden Sas van Gent TERNEUZEN De Rotterdamse Conny Janssen, één van Nederlands bekendste choreo grafen, is morgen met haar ensemble in het Scheldethea- ter. Het gezelschap be staat uit dertien dansers. De live muziek voor de voorstelling is sa mengesteld door singer-songwriter iET, gitarist Body Mokoginta, cellist Keimpke Zigterman en toetsenist Thierry Castel. Het optreden begint om 20.00 uur, en tree bedraagt 23 euro, tot en met 18 jaar kost het 15 euro. BIERVLIET Wie meer wil weten van oud-Biervliet, is morgen om 14.00 uur welkom in het Trefpunt. Rinus Wil- lemsen van Stich ting Behoud Monu menten Biervliet vertelt over het ha ringstadje vanaf de middeleeuwen tot heden, met de na druk op vervoer, zoals het wegennet, de post en beurt schippers. Ook worden beel den vertoond van de eerste Geuzen- feesten. 's Och tends zijn kaarten a 4 euro te koop in 't Winckeltje in Bier vliet. TERNEUZEN In Ter Schorre aan de Bachlaan is vrij dag een Parkinson- lnn waar Parkinson- patiënten en hun naasten elkaar kun nen ontmoeten. De bijeenkomst is van 14.00 tot 16.30 uur, inloop vanaf 13.30 uur. Aanmelden via www. parkinsoninnzvl.nl BANENMARKT TERNEUZEN Met 67 werkgevers en 154 werkzoekende jon geren was de banenmarkt voor 15- tot 27-jarigen van het Werkservicepunt Zeeuws-Vlaanderen gisteren de succesvol ste ooit. Opleidingscoördinator Rogér Platjouw (links) van chemiebedrijf Trinseo, gevestigd op het Dow-terrein, was te vreden. „We zoeken eigenlijk constant jong personeel, vooral procesoperators." Maurits Rietkerk (22) en Natascha Verhoef (24) lieten zich op de markt in mbo-school Scalda uitgebreid voorlichten door Rogér. Hij had succes bij Natascha. „Ik denk erover me te laten omscholen." fotocamileschelstraete AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; Markt, 11.00-17.00 uur: Streekmuseum Het Warenhuis; 't Tref punt, 14.00 uur: Kaarten, biljarten; HEIKANT 't Heike, 13.00 uur: Biljarten; HOEK De Lovenhoek, 14.00 uur: Thema bijeenkomst 'Wat moetje weten als je dingen gaat verge ten' door twee wijk verpleegkundigen; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Internet café; Tabakstraat 22, 14.00 uur: Kinder- kookcafé; Stadhuis, 18.30 uur: Info avond bestem mingsplan kernen gemeente Hulst; KLOOSTERZANDE Marijkeplein, 8.00- 12.00 uur: Food- markt; De Binnen deur, 9.45 uur: Wan delclub; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; OOSTBURG Hervormd kerkcen trum, 9.00 uur: Kof fieochtend Open Kring; Ledelplein en Markt, 8.30-16.00 uur: Weekmarkt; SAS VAN GENT Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; West kade 114,12.30- 17.00 uur: Industri eel Museum Zee land; TERNEUZEN Schoolmuseum 'Schooltijd', 13.30- 17.00 uur; Rose- gracht, 8.00-16.00 uur: Weekmarkt; Portaal van Vlaan deren, Binnenvaart- weg 9,13.00-17.00 uur; Porgy Bess, 20.00 uur: Bijeen komst Alliance Francaise over Franse stad Lille; Ter Schorre, 14.00 uur: Tekenen Steun punt Terneuzen; De Zeemeeuw, 19.30 uur: Vergadering wijkvereniging Zuidpolder; WESTDORPE De Kirke, 19.00 uur: Stijldansen; 20.00 uur: Honeymoon danscursus; ZANDSTRAAT De Straete, 19.30: koersbal, poolbiljart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56