II Inwoners gaan betalen per lediging van restaf valcontainer 7 Goese bakker brengt boek 'Themataarten' uit Cathelyne van Overbeeke groeide op in Goes en woont sinds 1990 in Brugge, waar ze nu tien jaar haar 'Taartenateljee' uitbaat. Donderdag verschijnt haar boek Themataarten'. 5 euro korting OPENINGSAANBIEDING: Baby's met dieren-one- sies aan, gemaakt van suiker. Een taart met prinses Elsa uit de film Frozen die gepresen teerd staat onder een stolp. In het Taartenateljee van Cathelyne van Overbeeke kijk je je ogen uit. Haar creaties lijken onmogelijk om te maken in eigen keuken, maar dankzij haar boek Themataarten zou dat nu toch moeten lukken. „Natuurlijk staan er ook moeilijke recepten in, bedoeld voor mensen die al bakken, maar ook alle basis dingen worden uitgelegd", vertelt ze. „Er staan bijvoorbeeld ook cup cakes in die kinderen kunnen trakteren op school." Tien jaar ge leden begon ze met haar 'Taarte nateljee', waar ze doordeweeks workshops geeft en in het week end taarten maakt op bestelling. „Zelfs in mijn vrije tijd bak ik. Ei genlijk heb ik te weinig tijd om al les te maken wat ik wil." Van Overbeeke werd geboren in Wilhelminadorp en groeide op in Goes. Als kind al maakte ze zand taarten op het Zeeuwse strand en bakte ze koekjes in de keuken van haar ouders; daar mocht ze lekker haar gang gaan. „Geen idee waar mijn liefde voor bakken vandaan komt. Maar toen ik de bakkersaf deling op een middelbare school in Goes zag, konden mijn ouders mij niet meer op andere gedachten brengen." Een stage bij een bakke rij bracht haar echter even van de wijs. „Iedere dag om twee uur 's nachts beginnen, was niets voor mij. Bovendien vond ik brood niet zo interessant als taarten." Van Overbeeke besloot dan ook verder te studeren en trok op haar achttiende naar hotelschool Sper- malie in Brugge, waar ze na haar opleiding nog het specialisatiejaar banket-traiteur afrondde. Uitein delijk ging ze aan de slag bij ver schillende restaurants, waaronder De Blanke Top in Cadzand. „Toen ik twee zoons kreeg, besloot ik parttime te gaan werken als kok in een bejaardenhuis. Ineens had ik 's middags tijd om te bakken. Zo is de liefde weer ontstaan." Het be gon met cupcakes maken die haar zoontjes konden trakteren op school. „Die sloegen zo aan dat fa milie en vrienden om workshops vroegen. Uiteindelijk gaf ik die steeds vaker bij mensen thuis en reisde ik het hele land door. Daarom besloot ik om mijn eigen 'Taartenateljee' te starten." Inmid dels heeft ze een fulltimejob aan het geven van workshops en het bakken van taarten op bestelling. Een favoriete taart uit haar boek kiezen, vindt Van Overbeeke niet makkelijk. „Het is vooral de smaak die belangrijk is, maar mijn favo riet om te maken is de taart met de luchtballon." En staan er taarten in die geïnspireerd zijn op het Zeeuwse strand? „Nee, al heb ik weieens een bruidstaart gemaakt voor mensen die op het strand in Breskens trouwden: een strand- Iedere dag om twee uur 's nachts beginnen, dat was niets voor mij taart met schelpjes." Hoe moeilijk een bestelling soms ook is, Van Overbeeke pro beert voor iedereen een nieuwe taart te creëren. „Dat is niet alleen leuk voor de mensen die de taart bestellen, maar ook voor mezelf." CDA en WD neigden eerder deze maand nog dat het restafval maar eens in de vier maanden wordt op gehaald. Beide coalitiepartijen stemden gisteren toch voor invoe ring van diftar. „Dit is het model met het hoogste serviceniveau", motiveerde Thea Laban (WD) het besluit. Carla Hoogerland (CDA) stelde nog voor om het Thoolse model als overgang in te voeren, maar wethouder Jaap Sinke ziet daar niets in. „Ook in de commu nicatie moeten we het zo simpel mogelijk houden." Kees Verburg (PvdA) wilde meer duidelijkheid over de financiële gevolgen. „Is ie mand die straks elke twee weken de bak buiten zet straks meer kwijt dan nu?" Daar kon Sinke geen antwoord op geven. „De ta rieven moeten we later vaststel len." Zowel de SGP als het CDA bepleiten de aanschaf van een ex tra container voor respectievelijk plastic afval en oud papier. „Door de inzameling te professionalise ren, samen met vrijwilligers die het papier nu ophalen, kunnen we meer ophalen", zei Hoogerland. Leefbaar Reimerswaal en Chris tenunie reageerden teleurgesteld. De partijen vinden dat de burgers worden geminacht, omdat in een enquête de optie 'alles bij het oude laten' de meeste steun kreeg. Vol gens Sinke is dat geen optie, om dat het niet leidt tot reductie van de restafvalstroom. De Christen- Unie wilde nog een extra enquête houden en het besluit uitstellen, maar kreeg daarvoor onvoldoende steun van de andere partijen. donderdag 1 t/m zaterdag 3 maart Iedere bezoeker maakt kans op leuke prijzen, o.a. lunchbon, badkleding van Sunflair en een cadeaubon van Wilma mode. MODESHOW OP 21 MAART in Atrium van Ter Reede, Vlissingen woensdag 28 februari 2018 'Zelfs in mijn vrije tijd bak ik nog' Cathelyne van Overbeeke met een van haar favorieten, de taart met luchtballon, fotosboaztimmermans Gertie De Boey -Cathelyne van Overbeeke Het boek 'Themataarten' is vanaf donderdag te koop, onder meer via bol.com. Cathelyne werkt aan haar taart met luchtballon. Inwoners van de gemeente Rei- merswaal gaan in 2019 betalen per lediging van de restafval- container. Een raadsmeerder- heid heeft gisteravond besloten tot invoering van het zogeheten diftar-model. Joeri Wisse Kruiningen Het Taartenateljee in Brugge. wiïk bij besteding v.a. 50 euro. Dorpsplein 6, Koudekerke, T: 0118 556255 www. wilmamode. nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54