Geen algemeen verkiezingsdebat Drie ton voor Concordia: gymzaal ombouwen tot muziekcentrum 6 Bedrijventerrein Rilland moet aantrekkelijker verkiezingen gemeenteraad Wie een bedrijf wil beginnen op De Poort betaalt vanaf april geen 115 maar 105 euro per vierkante meter. Ondernemers die nog goedkoper uit willen zijn, kunnen extra kor ting krijgen door een perceel onder de hoogspanningslijn te kopen. „De verkoop van bedrijfsgrond op De Poort loopt al enige achter op de prognoses", vertelt wethouder Izak Vogelaar (WD, economie). „Daarom hebben we laten uitzoe ken of we niet te duur zijn." Bureau Akro Consult is na vergelijking met tarieven van omliggende gemeen tes tot de conclusie gekomen dat Reimerswaal inderdaad aan de hoge kant zit. Omdat de verkoop op Olzendepolder IV bij Yerseke wél goed loopt, blijven de tarieven daar ongewijzigd. In vergelijking met andere gemeenten zitten wij aan de dure kant Akro Consult noemt nog een aantal oorzaken voor de tegenval lende verkopen op De Poort. Zo zou de ligging ten opzichte van andere terreinen minder gunstig zijn. De nabijheid van de A58 is positief, maar alle zichtlocaties zijn al ver kocht. Verder concludeert Akro Consult dat De Poort geen posi tieve en verzorgde uitstraling heeft. Daar is Vogelaar het maar ten dele mee eens. „Neem nu een bedrijf als Dingemanse, waar alle vrachtwa gens strak in het gelid staan. Dat ziet er echt keurig uit." Niettemin wil de wethouder met onderne mers in conclaaf over maatregelen om de uitstraling te verbeteren. Een vlotte verkoop van de negen hectare braakliggende grond bij Rilland dient nog een hoger doel. Zolang de Bevelandse gemeenten samen nog meer dan 39 hectare lege bedrijfsgrond in de etalage hebben staan, werkt de provincie niet mee aan aanleg van nieuwe be drijfsterreinen. Ook de geplande uitbreiding van Wiskerke Onions (2019) en Arjazon (2020) in Krui- ningen wordt daartoe gerekend. In Borsele was altijd een algemeen verkiezingsdebat voorafgaand aan de gemeenteraadsverkiezingen. Een moment waarop alle partijen met elkaar in discussie gaan over belangrijke thema's in de ge meente. Deze debatten werden niet door de gemeente of politieke partijen ge organiseerd, maar door anderen zo als de ondernemersvereniging Bor sele. De politieke partijen rekenden daar ook deze keer op, maar dat bleek ijdele hoop. Dat vinden de partijen jammer, maar het is voor de politici geen reden om de orga nisatie nu zelf op te pakken. Ver schillende partijen zeggen wel na te denken hoe het in te toekomst moet gaan. Tijdens de ledenverga dering van de ZLTO wisselen ver schillende partijen wel van gedach ten over de landbouw. Ook in Tholen is geen algemeen verkiezingsdebat. Tijdens speciale uitzendingen van de lokale radio gaan partijen wel in discussie. In de gemeenten Noord-Beve land (8 maart, Wissenkerke), Rei merswaal (15 maart, Krabbendijke) en Kapelle 5 maart, Wemeldinge en 19 maart Kapelle) zijn wel alge mene verkiezingsdebatten. In de gemeente Goes zijn voor zover bekend twee thematische de batten. Vanavond georganiseerd door de FNV, en op 13 maart een de bat in Wolphaartsdijk georgani seerd door de ondernemersvereni ging. Concordia neemt het pand voor een euro over van de gemeente en gaat het zelf onderhouden. Daarmee vervalt het idee om in te trekken in de Brede School. Daar is ruimte omdat Montessorischool De Kraal niet meeverhuist naar het voorma lige pand van het Westerpoortcol- lege. Maar voor de muziekvereni ging zou dat niet goed uitpakken: het plafond is te laag, dus is er een slechte akoestiek. „Je moet lucht boven je hebben waar het geluid heen kan", zegt Concordia-voorzit- ter Job van de Velde. De gymzaal is sinds 2007 het on derkomen van Concordia. De noodunits naast het gebouw zijn voor vergaderingen en opslag. Om de zaal om te bouwen tot muziek centrum, stelt de gemeente ruim 350.000 euro beschikbaar. Concor dia investeert zelf 35.000 euro in onder andere zonnepanelen en een warmtepomp. „Dit is voor ons een ideale loca tie", zegt Van de Velde. „Het zit in het hart van de sociale activiteiten als scholen en sportverenigingen. Het gebouw voldoet qua ruimte aan onze wensen, alleen is het een beetje oud." Van de Velde bena drukt dat Concordia de hoofdge bruiker van het pand wordt, maar houdt de deur op een kier wat be treft het gebruik door andere cultu rele verenigingen. Daarover is Con cordia nog met de gemeente in overleg. Als de raad zich positief uit spreekt, kunnen de werkzaamhe den beginnen in mei. De noodunits worden voor de zomervakantie af gevoerd. Dat is nodig om ruimte te maken voor aanpassingen aan de Zoekweg, die de gemeente in de zo mer wil laten uitvoeren. Om Con cordia in die periode tijdelijk te huisvesten, wordt gedacht aan de voormalige bibliotheekruimte in het Westerpoort-gebouw. De gemeenteraad besluit op 15 maart over het voorstel, de laatste vergadering voor de verkiezingen. IN DE REGIO Bijeenkomst over autisme Opvoedcursus Expositie in Stadskantoor 71 MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 28 februari 2018 BE Uitverkoop begint op De Poort Bouwgrond op bedrijventerrein De Poort in Rilland wordt bin nenkort een stuk goedkoper. De gemeente Reimerswaal hoopt daarmee de tegenvallende ver koop van grond op te krikken. Joeri Wisse Rilland - Wethouder Izak Vogelaar Inwoners van Borsele moeten het bij de gemeenteraadsverkie zingen zonder een algemeen verkiezingsdebat doen. „Jam mer, maar het is niet anders", constateren de meeste partijen. Melita Lanting Heinkenszand Muziekvereniging Concordia heeft duidelijkheid over haar huisvesting: de vereniging blijft gebruikmaken van de gymzaal aan de Zoekweg in Tholen. Michiel Bouwman Tholen KLOETINGE Donderdag is er van 14.30 -17.00 uur een netwerkbijeen komst over autisme op het hoofdkan toor van Emergis aan Oostmolenweg 101. De bijeenkomst is voor professio nals en ervarings deskundigen. Er zijn nieuwe vormen van samenwerking nodig. Hierop wordt dieper ingegaan tij dens de bijeen komst. De kosten bedragen 15,00 euro per professio nal. Ervaringsdes kundigen zijn gratis, maar moeten zich wel aanmelden via www.emergis.nl/net werkautisme/. THOLEN De GGD Zeeland begint donderdag met de zesdelige opvoedcursus 'Beter omgaan met pubers'. Diverse vragen waar ou ders/verzorgers van pubers tegen aan lopen komen aan de orde. Wat kun je doen als een kind begint met roken of drinken? Waarom wordt een puber vergeetach tig? Hoe houd je contact? De cursus is gratis. Aanmel den: secretariaat- ggd@zeeland.nl. GOES In de publieks ruimte van het Stadskantoor zijn in maart schilderijen van schildergroep Folkleure en van Soizick van der Wiele te zien. Fol kleure is een schil derclub die elke week een middag samenkomt in de Pit in Goes-Zuid. Soizick van der Wiele exposeert vijf portretten. De ex positie is van maan dag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. 100 JAAR BURGH-HAAMSTEDE Bakkerij Sonnemans aan de Hoge- weg bestaat 100 jaar. Het is een bijzondere zaak. Sinds 1865 wordt er al brood gebakken. Het is een bakkerswinkel, lunch room en museum in één. Er staat een oude speculaasma chine zij-aan-zij met een tot vergiet omgebouwde Duitse sol- datenhelm. Het was de plaatselijke smid die oud oorlogsspul wist om te toveren in handige gebruiksgoederen. Tussen de Zeeuwse peperbollen, schröösels en bolussen beweegt de huidige bakker Matthieu Sonnemans. En de volgende gene ratie staat al te trappelen, foto ernestaverburg COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: Inloopspree kuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijk agent in de wijkinfo- winkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur: Di gitaal Café; Sport zaal de Spinne, vanaf 15.30 uur: Zaalvoetbal voor jongeren; De Spinne, 19.30 uur: Start basiscursus NLP; Theater de Mythe, 20.00 uur: Toneelvoorstelling Aquarium HANSWEERT Zorgcentrum Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop 'S-HEER ARENDSKERKE Dorpshuis, 20.00- 22.00 uur: Gratis proefles theater training KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Ac tiviteit 'Houtsnijden'; 13.00-17.00 uur: Bil jarten voor senio ren; 19.15 uur: Bridgeavond KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ OVEZANDE Het Trefpunt, 09.00-12.00 uur: Workshop "Ga nu als senior aan de slag met je toe komstplannen" RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband WAARDE Dorpshuis Meer waarde, overdag: Expositie schilde rijen van Diny de Kok YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Moerzicht, 19.00- 20.00 uur: Bijbelle zing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53