O O) CD O 10 ZE Middelburg trekt eerste team terug De Nooijer op dreef met Jack Daniels Reseda pakt winst in duel met Jacobs Johnny Quaak volgt Van Slooten op Rentree na schorsing smaakt naar meer Wielrenner uit Yerseke (23) mengt zich in de Abu Dhabi Tour tussen de wereldtoppers. Zijn optreden geeft hem een voldaan gevoel. De Middelburgse damclub heeft besloten om het eerste team terug te trekken uit de natio nale competitie. Het nacompetitieduel met Zaanstreek/Purmerend dat voor zaterdag op het programma stond, gaat niet meer door. De laatste jaren is Middelburg veel sterke ba sisspelers kwijtgeraakt. Daardoor had het team het afgelopen seizoen heel zwaar in de eerste klasse. Het kon de laatste plaats nog net ontwijken en werd elfde. Enkele spelers maakten bekend volgend sei zoen niet meer inzetbaar te zijn, zodat er mi nimaal drie nieuwe spelers nodig waren. Maar spelers die het niveau van de eerste klasse aankunnen zijn nauwelijks te vinden in Zee land. Het bestuur had geen andere keuze dan de stekker eruit te trekken zodat Middelburg na meer dan veertig jaar verdwijnt uit de na tionale competitie. PAARDENSPORT Marcia de Nooijer uit Vlissingen heeft met haar hengst lack Daniels goede zaken gedaan in de wedstrijdcyclus De Kroo's Trofee Zee land. In Westdorpe reed zij met veel uitstra ling door de arena van het Hippisch Centrum Midden Zeeuws-Vlaanderen. Met de impone rende Netto-zoon boekte De Nooijer twee keer op rij een afgetekende overwinning (70,33 en 68,33) in de klasse B. De combinatie plaatste zich daarmee voor de finale die op 24 maart in Nieuw- en Sint (oosland wordt ge houden. Carmen Krijgsman uit Biervliet ein digde met de Belissimo M zoon op de tweede plaats (66,50 en 65,50). In de vierde divisie driebanden stond de streekderby tussen Reseda en Jacobs Mannen mode 2 op het programma. De thuisploeg trok met 6-2 aan het langste eind. Peter Baetsle, de kopman van de thuisploeg, begon moeizaam tegen Johan de Punder. Maar na 29 beurten was het hek van de dam en miste hij nog maar twee keer. Met series van vier en vijf werd snel het verschil gemaakt: 25-17 in 38 beurten. Johan van der Dussen en Hans de Witte ondervonden geen weerstand van Kees Vermeulen en Jurgen Bruggeman. Ze wonnen met respectievelijk 25-15 en 20-11. Alleen Iman Wesdorp wist namens de bezoe kers met 20-17 te winnen van Ad de Meijer. Johnny Quaak volgt Ronald van Slooten op als eigenaar van ATT, de organisatie die tennis- lessen verzorgt bij diverse verenigingen op Schouwen-Duiveland. Van Slooten vertrekt in juni voor minimaal een jaar naar Aruba, het eiland waar ook zijn beachtennispartner Pie- ter Boot momenteel verblijft. Quaak was reeds eigenaar van zijn eigen ten- nisschool 'Just All Your Tennis', waarmee hij eveneens actiefis bij een aantal tennisvereni gingen op Schouwen-Duiveland. VC Vlissingen TMZ KNVB beker Met een voldaan gevoel stapte Ant wan Tolhoek maandag in Abu Dhabi op het vliegtuig naar Neder land. De 23-jarige klimmer uit Yer seke werd in de bergachtige slotrit van de Abu Dhabi Tour verrassend tiende. Tolhoek zette daarmee een punt achter een hectische periode rondom zijn persoon. Hij wil nu vooral vooruit kijken. Bijvoorbeeld naar de Ronde van Italië. Tolhoek werd in december voor twee maanden geschorst door zijn ploeg LottoNL-Jumbo, nadat hij zonder medeweten van zijn team slaapmedicatie had gebruikt. Hij verbleef de voorbije weken vooral in het Spaanse Calpe om te trainen. Als onderdeel van het 're-integra- tietraject' mocht hij eind januari al enkele dagen terugkeren tijdens een trainingskamp van de Neder landse ploeg. De Bevelander wil het liever niet meer over de voorbije maanden hebben. „Daar is genoeg over ge zegd en geschreven", vindt hij. „Anders komt het iedere keer weer terug, daar heb ik geen zin in." Tolhoek had tijdens zijn eerste koers van het jaar ook niet het ge voel dat hij iets had recht te zetten op sportief vlak. Hij was vooral blij om in de Verenigde Arabische Emi raten zijn eerste wedstrijdkilome ters van het seizoen te maken. En dan eindig je ineens als tiende in de laatste etappe, tussen een voorma lig wereldkampioen (Rui Costa) en een renner uit de top tien van het eindklassement van de Tour de France van drie jaar terug (Mathias Frank). Antwan Tolhoek verbaasde be halve een hoop wielervolgers vooral zichzelf met zijn tiende plaats bovenop de Jebel Hafeet, de bijna elf kilometer lange slotklim. „Ik heb op World Tour-niveau Ik heb op World Tour-niveau nog niet eerder laten zien dat ik dit kan - Antwan Tolhoek (23) nog niet eerder laten zien dat ik dit kan", zegt Tolhoek, die in het klas sement zestiende werd, op iets meer dan twee minuten van win naar Alejandro Valverde. „Dit is het beste wat ik heb laten zien de afge lopen jaren. Dat ik de voorbije peri ode veel in Spanje zat, heeft er wel licht aan bijgedragen dat ik nu al zo goed bergop rijd." „Vorig jaar heb ik natuurlijk ook een sterk laatste deel van het sei zoen gereden", vervolgt Tolhoek. „In de Vuelta liet ik zien dat ik op goede dagen met de toppers mee- kan en in de laatste koers van het seizoen, de Japan Cup, werd ik vierde. Dat ik die goede prestaties nu een vervolg geef, stemt me erg tevreden. Daar kunnen we wel mee verder, zeg maar." Slotklim Misschien nog wel meer dan zijn goede prestaties doet het Tolhoek goed dat hij in de slotrit van de Abu Dhabi Tour, die hij overigens voor het eerst reed, al het vertrouwen van zijn ploeg kreeg. „Ze reden de hele dag voor mij en hebben me vooraan bij de slotklim afgezet. Het geeft een fijn gevoel dat ik dat ver trouwen kan belonen met een goede uitslag." Het eerste deel van dit seizoen staat voor Tolhoek in het teken van de Giro, die op 4 mei in Jeruzalem van start gaat met een tijdrit over ongeveer tien kilometer. LottoNL- Jumbo neemt een uitgebalanceerde ploeg mee naar de Ronde van Italië. In de sprints is Danny van Poppel de troefkaart, terwijl de Nieuw- Zeelander George Bennett hoge ogen in het klassement moet gooien. Robert Gesink gaat mee als rittenkaper. Samen met het genoemde trio gaat Tolhoek eind volgende maand op hoogtestage naar de Siërra Ne- vada. Daarvóór komt de Yerseke- naar onder meer nog in actie in de Ronde van Catalonië. Na terug komst van hoogtestage in Spanje rijdt hij net als de voorbije jaren de Ardennenklassiekers. De Ronde van Italië van een maand later wordt voor Tolhoek zijn tweede grote ronde. woensdag 28 februari 2018 DAMMEN BILJARTEN TENNIS Op het Zuidersportpark in Terneuzen wordt zaterdag de Scheldesportloop georganiseerd. Op het programma staan de 3.5, 6.8 en 12.8 ki lometer en voor de jeugd één kilometer. Meer informatie op www.avscheldesport.nl In en om het Nollebos en duingebied de Zwakkel Schakel wordt zaterdag de Kustcross Dynamica Vlissingen gelopen. Het is de laat ste wedstrijd in de serie van de Zeeuwse Ver zekeringen Crosscompetitie. Meer informatie op www.dynamica-sport.nl SI De uitwedstrijd van VC Vlissingen bij Gemert is een dag naar voren gehaald. Het duel in de hoofdklasse wordt niet op zon dag 1 april (Eerste Paasdag) maar al op zaterdag 31 maart gespeeld. De aftrap in Ge mert is om 18 uur. s Traditiegetrouw organiseert Trim- belangen Midden- Zeeland in aan loop naar de offi ciële seizoensou verture vijf trai- ningsritten in maart. De wed strijden zijn op za terdag en de aan vang in Den Inkel bij Kruiningen is om 13.30 uur. In schrijven kan in de campingkantine. 1L3I Tom Boere neemt het vanavond in de halve finale van de KNVB beker met zijn club FC Twente op tegen AZ. De wedstrijd in Alkmaar begint om 18.30 uur. Om 20.45 uur treedt Bart Nieuwkoop met Feyenoord in de andere halve fi nale thuis aan tegen Willem II. Antwan Tolhoek liet zich bij zijn rentree vooraan zien in de Abu Dhabi Tour. In het algemeen klasse ment werd de renner uit Yerseke knap zestiende, fotocorvos Tolhoek tevreden over sterke start Arwin Willemsen Vlissingen o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42