Zeeuws bestuur te vaak wit en grijs €19,50 Westsluis weer bediend als vroeger Stap nu over op digitale tv 8 VIJF VRAGEN AAN NIENKE SLUMP Een witte, grijze man kiest eerder een witte, grijze man DELTA gaat digitaal Nu slechts Laat nü uw analoge tv omzetten naar digitaal! Binnen 15 minuten bouwen wij uw tv om naar een digitale aansluiting voor 19,50 exclusief materiaalkosten. Het adviesbedrag ontvangt u terug bij aankoop van een nieuwe tv. Zeeschepen maken gebruik van de Westsluis. Tijdens een proefpe riode is gebleken dat bediening op afstand daarbij in de huidige situ atie niet werkt, aldus woordvoer der Suzanne Verbeek van Rijks waterstaat. „Zeeschepen zijn gro ter en hoger dan binnenvaartsche pen", geeft Verbeek aan. „De loods aan boord heeft vaak geen zicht op de kade. Op afstand, met de beel den van de huidige camera's, kan een sluiswachter hem onvol doende assisteren. Vandaar dat wij voorlopig de sluis weer ter plaatse bedienen." Rijkswaterstaat onderzoekt hoe het probleem bij de Westsluis kan worden verholpen. De camera- masten staan nu slechts aan één kant van de sluis. Een oplossing kan zijn ook aan de andere kant camera's te plaatsen. Het streven is altijd nog de Westsluis op afstand te bedienen, aldus Verbeek. „Op termijn moe ten alle sluizen vanuit één plek aangestuurd worden, de nautische centrale bij Terneuzen. Dat willen we, omdat we dan op één locatie het hele traject in beeld hebben en dat zorgt voor een vlottere door- De loods aan boord heeft vaak geen zicht op de kade stroming." De Oostsluis bij Ter neuzen, die uitsluitend door bin nenvaartschepen wordt gebruikt, wordt sinds de zomer vorig jaar op afstand bediend vanuit de nauti sche centrale in Terneuzen en dat blijft zo. De situatie in die sluis is met enkel binnenvaartschepen overzichtelijker. PZC ONLINE www.avaelectro.nl woensdag 28 februari 2018 Nienke Slump, medeorganisator werksymposium. Vrijdag 9 maart is er in het Mid delburgse stadhuis een werk symposium over 'bestuurlijke di versiteit'. Medeorganisator Nienke Slump legt uit wat diver siteit is en waarom zich intussen al meer dan zeventig mensen hebben aangemeld. Ondine van der Vleuten i Diversiteit in bestuurlijk Zee land: wat bedoel je daar mee? Het draait om variatie. Om een bestuur dat niet vanzelfsprekend alleen uit witte, grijze mannen be staat. Vergeet de jeugd niet, vrou wen, arbeidsgehandicapten, oude ren, mensen met een kleurtje, men sen met een andere seksuele ge aardheid, van andere culturen. 2 Dat is toch positieve discri minatie? Waarom zou je niet gewoon de beste kandidaat voor een functie kiezen? Je kunt wel denken dat je onbe vooroordeeld de beste kandidaat kiest, maar onbewust kiezen men sen voor wat ze kennen, dat wat op henzelf lijkt. Een witte, grijze man kiest eerder een witte, grijze man. Er zitten veel onbewuste aanna mes in. Als je tegen iemand zegt: teken een burgemeester, tekenen ze een oudere, witte man. Het be gint dus al bij de sollicitatiecom missie: ook die moet divers zijn, om de kans op een onbevangen blik te vergroten. Of op zijn minst de dis cussie over wie écht de beste kan didaat is aan te wakkeren. Help el kaar bewust te worden van onbe wuste aannames in dat proces. 3 Op zo'n symposium komen toch allemaal mensen die al helemaal overtuigd zijn van de noodzaak van diversiteit? Nee hoor. De verandering kan al leen maar komen vanuit de zit tende bestuurders. Die hebben we hard nodig om een omslag te be werkstelligen. Daarom zijn we blij ook veel witte, grijze mannen en critici te mogen verwelkomen. Naast de dames en heren die het graag willen proberen in een be stuursfunctie. Aanmelden kan nog, via info@adbzeeland.nl. Wij hebben ook een onderzoekster uitgeno digd, universitair docent bij het Studie- en Informatiecentrum Men senrechten van de Universiteit Utrecht. Die vertelt hoe het ervoor staat met diversiteit in besturen op Europees, Nederlands en Zeeuws niveau. 4 Wat gaat er gebeuren? Om te beginnen willen we laten zien: het argument dat er niet genoeg kandidaten van an dere achtergronden zijn, is geen argument. Ik vroeg ooit aan com missaris van de koning Han Pol man: waarom zitten er zo weinig vrouwen in bestuur, management en toezicht. -Nienke Slump Hij antwoordde: als jullie ons ver tellen waar die zitten, kan en wil ik daar iets mee. Intussen heeft hij al meerdere vrouwelijke burgemees ters benoemd. Tijdens het sympo sium willen we lijsten opstellen van kandidaten. Mensen kunnen zich zelf opgeven, maar ook anderen die wellicht te bescheiden zijn om naar voren te treden. Een andere lijst bestaat uit functies en door wie die op dit moment worden bezet. Het Anti Discriminatiebu reau Zeeland en UCR zijn bezig die lijst op te stellen. Een derde lijst bestaat uit ambassadeurs: de witte mannen die zien wat er aan de hand is en een bijdrage ten goede willen leveren. 5 En als iedereen na het sym posium de deur achter zich dichttrekt, gaan we dan nog een keer iets horen van diversi teit in bestuurlijk Zeeland? Dat lijkt me wel. Dit initiatief heeft een breed draagvlak. Het is geor ganiseerd door het Zeeuws Vrou wenplatform, de Soroptimisten, het ADB Zeeland, de UCR en de Zeeuwse Connectie. Na afloop van de conferentie kunnen we verder met die lijsten, die handen en voe ten geven aan de discussie. Onze wens is één a twee jaar later terug te kijken: wat is er intussen veran derd in Zeeland? Heeft het gehol pen? «cl. materiaalkosten Nét wat makkelijker. Nét wat makkelijker. Kanaalstraat 22, Oost-Souburg Rijkswaterstaat heeft bij de Westsluis in Terneuzen de klok teruggedraaid. De bediening gebeurt weer ter plaatse. Guido van der Heijden Terneuzen - Suzanne Verbeek, Rijkswaterstaat NIEUWSBRIEF Wilt u dagelijks snel en overzichtelijk op de hoogte worden gebracht van het interessantste, leukste, gekste en opmerkelijkste nieuws uit Zeeland en bin nen- en buitenland? Meld u dan aan voor de PZC nieuwsbrief. Zes dagen per week ver sturen we een e-mail met daarin tien geselecteerde artikelen van de website, waarvan de redactie vindt dat u die niet mag missen. Aan- en afmelden is gratis en kan eenvoudig met uw e-mailadres. De nieuws brief valt tussen 11.00 en 12.00 uur in uw mailbox. Aanmelden kan via www. pzc. nl/nieuwsbrieven. FACEBOOK Door het droge vriesweer hebben veel mensen last van statische elektriciteit; een onverwacht (klein) schokje van bijna alles wat je vastpakt. Het is een her kenbaar fenomeen, blijkt uit de vele reacties op de PZC-facebookpagina. De een heeft er meer last van dan de ander, maar er zijn een aantal trucjes die kunnen helpen om minder statisch geladen te zijn. Een ijzeren veiligheidsspeld bij je dragen bijvoorbeeld. Of gebruik van handcrème. Ook schoenen met een leren zool in plaats van een rubberen kunnen helpen. Kleren wassen met een beetje azijn of een balletje zilverfolie is ook een goede tip, net als het bestuiven van kleding met water. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Door het ijs gezakte la brador houdt brandweer uren bezig 2. Jumbo-klant is bij het ene filiaal veel meer kwijt dan bij het andere 3. Draaiboek voor Zeeuwse schaatswedstrijd ligt klaar 4. Zeeuwse Down-tweeling gaat voor 'dikke borsten en blauwe ogen' in The Datea- bles 5. In Eersel ontvoerde baby Hannah is terecht Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc I®) @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40