Meer zeggenschap voor RCW IH(-fe54 NU WINTERSALE VINTERSPORT 6 Klankbordgroep voelt zich niet gehoord tot 70% KORTING OP ALLES ■aI nieuwe collectie Bij de collegevorming in 2014 werd door PvdA, CDA, WD, SGP en CU de portefeuille burgerparticipatie geïntroduceerd. CU-wethouder Ar jan Beekman kreeg die in handen. Maar het was nadrukkelijk de be doeling ook in andere portefeuilles een stevigere brug te slaan naar in woners. Dat gaat nog niet makke lijk, bleek maandagavond. Klank bordgroep Veerse Poort fase 5 be klaagde zich in de raadscom missie ruimte over het ge brek aan invloed. Een paar details had den ze kunnen aanpassen, maar het plan zelf - de bouw van huizen op het oude sportterrein aan de Sport- laan/Nassaulaan - bleek onaantast baar. „En het past niet bij de rest van de Veerse Poort", benadrukte klankbordgroeplid en omwonende Leo van der Mey. „Te veel huizen, te weinig variatie, te weinig groen." Met die reactie is volgens de klankbordgroep 'niks' gedaan. In ja nuari nam de raad een motie aan en droeg het college op het overleg te heropenen. Dat is niet gebeurd, klaagde Van der Mey. „Er is wel een informatie-avond aangekondigd voor 6 maart, maar voor de hele wijk. Wij voelen ons onvoldoende serieus genomen." De raadscommissie Ruimte re ageerde licht geïrriteerd op wet houder Chris Dekker (SGP) van bouwen en wonen, zeker nadat hij stelde dat vanaf het begin wél dui delijk was geweest hoeveel invloed de klankbordgroep zou krijgen. Hij is dan ook niet van plan alsnog met de groep te overleggen. „Het proces is afgerond en over de uitgangspun ten van het plan en het aantal hui zen gaan we het niet hebben. Die staan vast." Maar die motie uit januari dan, vroegen D66, LPM, SP en PvdA ver baasd. „Wij hadden verwacht dat u weer met de omwonenden zou gaan praten", zei Ad van de Kreeke van D66. Dat gebeurt ook, zei Dek ker. „Op een informatie-avond." Dat is onvoldoende, vond Van de Kreeke. „Dat is geen overleg, dat is het zenden van informatie." Ook Wim Steketee van de LPM was ontevreden. Vooral omdat het niet de eerste keer is dat inwoners Een informatieavond is geen overleg, dat is het zenden van informatie ontevreden zijn over de invloed die ze daadwerkelijk hebben. „Elke keer gaat het mis met klankbord groepen", stelde hij. De burgerpar ticipatie met de Vereniging Stads park Molenwater is de meest na drukkelijke mislukking. De vereni ging ruziet nu openlijk met de ge meente. Ook werkgroepen die bij verschillende dossiers hun mening geven, zijn regelmatig teleurgesteld. Marga de Brauwer van de PvdA viel Steketee bij. „Het schort vooral aan communicatie. De uitkomsten van de inspraak zijn steeds anders dan de verwachtingen van de men sen." Dekker gaf dat schoorvoetend toe. „Blijkbaar is dat zo. Toch heb ben we hebben de regels voor in spraak gevolgd. Als u het anders wilt, moet u nieuwe regels maken. Maar dat is misschien iets voor de nieuwe raad na de verkiezingen." De meeste leden van de commissie Algemeen Bestuur waren blij met het werk van een gezamenlijke werkgroep uit de drie raden om de Regionale Commissie Walcheren wat meer body te geven. Tot nu toe krijgen de leden van die commissie informatie te horen over gemeen schappelijke regelingen als Orionis en Porthos. Over de door de drie colleges aangedragen onderwer pen wordt vervolgens niet of nau welijks gedebatteerd. Door dat in de toekomst wel te doen, kunnen fracties onderling al meningen pei len en eventueel verbondjes slui ten, betoogde Clement Remijnse (Christenunie), één van de Mid delburgse werkgroepleden. Minder werk Remijnse benadrukte dat uiteinde lijke besluiten aan de drie afzon derlijke raden blijven, iets dat ook de meerderheid van de Vlissingse gemeenteraad onderstreepte. Vol gens Remijnse - en met hem een groot aantal commissieleden - kunnen discussies in de Regionale Commissie tot minder werk leiden voor de gemeenteraden. SP'er Je roen van Dijen betwijfelde dat. Volgens hem kunnen de discussies net zo goed in de commissies Maat schappelijke Zaken worden ge voerd. Het argument van Remijnse dat de bovenregionale samenwer king door de nieuwe werkwijze beter uit de verf komt, was aan Van Dijen niet besteed. Als het aan Pe ter de Doelder (PvdA) ligt, krijgt de Regionale Commissie juist de be voegdheid om zelfstandige beslui ten te nemen. Damesmode Scheldestraat 54 Vlissingen 0118-417423 www.shop54.nl IN DE REGIO Cursus Mindfulness Wijktijd Mosa Trio uitgesteld MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 28 februari 2018 WA Verwachting over inspraak is te hoog Inwoners praten sinds vier jaar vaker mee over plannen van de gemeente Middelburg. Maar de verwachtingen over de invloed die ze hebben, blijken regelma tig niet te kloppen, concluderen meerdere politieke partijen. Maurits Sep Middelburg Wethouder Chris Dekker: „Vanaf het begin was duidelijk hoeveel invloed de klankbord groep Veerse Poort fase 5 zou krijgen." foto ruben oreel - Ad van de Kreeke, D66 De Regionale Commissie Wal- cherse Zaken mag in de toe komst inhoudelijker op zaken in gaan als het aan de meeste Mid delburgse gemeenteraadsfrac ties ligt. René Hoonhorst Middelburg Actie geldt tot en met 10 maart Nieuwe Burg 22-28, Middelburg, tel: (0118) 61 1741 MIDDELBURG Stichting Herstel Talent begint don derdag met de trai ning 'Adem in... adem uit' in Zelfre- giecentrum Middel burg, Oranjelaan 17- 19. Het doel van de cursus is het beter leren omgaan met stress en de moge lijkheden van de dag. Dit kan weer leiden tot een be tere nachtrust, min der piekeren en minder stress. De cursus is gratis en bestaat uit 8 lessen van 11.00 uur tot 13.00 uur. Er is plaats voor acht deelnemers. Aanmelden: info@ hersteltalent.nl. MIDDELBURG Onder de naam Wijktijd kunnen be woners van de bin nenstad donderdag in De Drvkkery terecht met vragen, klachten, sugges ties of complimen ten over hun wijk. Inwoners kunnen tijdens deze bijeen komst vragen stel len aan de wijkma- nager en aan de wijkagent. Tussen 12.00 en 13.00 uur zijn alle bewoners uit de binnenstad welkom. VLISSINGEN Het optreden van het Mosa Trio dat zondag 4 maart in Ter Reede zou plaatsvinden, gaat niet door vanwege een handblessure van cellist Paul Sta- vridis. Het uitstel betreft echter geen afstel. Het Trio treedt zeker op in het volgende sei zoen van de reeks Concerten Vlissin gen. SCHELDEKWARTIER I nijMilri lèiïu VLISSINGEN Voordat begonnen wordt met de bouw van de woonprojecten De Broederband en Parkblok (Scheldekwar- tier Noord), moet het terrein tussen de Paul Krugerstraat, de Koningsweg en de Van Dishoeckstraat wel eerst opgeruimd worden. De gemeente is daarom dinsdag begonnen met het verwijderen van oude kabels, leidingen en oude riolering. Het opschonen van het terrein gaat vele maanden duren. De Broe derband omvat 21 huurwoningen en 33 huurappartementen, en in Parkblok verschijnen 46 koopwoningen, foto ruben oreel AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- straat, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00- 21.00 uur: Badmin ton GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur: Koffie ochtend voor senio ren; Dorpshuis, 13.30-17..00 uur: Bil jarten en koersbal voor 50+'ers KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 13.30-17.00 uur: Biljarten MIDDELBURG Het Zwin 1, 09.30 uur: 'Zingen met je kind'; Het Palet, 09.30-11.1 5 uur: Li- nedance; Kruitmo- lenlaan 125, 09.45- 12.00 uur: Koffie-in- loop voor bewoners Dauwendaele; Kruitmolen, 10.00- 12.00 uur: Bowlen voor senioren; Zeeuws Museum, 13.30-16.00 uur: Ac tiviteit 'Romeins buideltje maken; Koudekerkseweg 139,13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Hazenschool'; ZB, 19.00-20.30 uur: Energy Battle Zee land met als thema 'Duurzaam leven zonder aardgas' OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.00,14.00 en 15.00 uur: Rondlei ding 'zoldergehei men' bij Terra Maris; 13.30 uur: Start wandeling door de Manteling; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: Bridgen; De Ege lantier, 13.30-14.30 uur: Wandelactivi teit voor senioren SEROOSKERKE De Zandput, 19.30 uur: Lezing over 'Wolken als weers- voorspeller' VEERE Het Akkoord, 10.15- 11.15 uur: Ouderen- gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ouderensoos VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur: Peuter- gym; Café de Con current, 20.00 uur: Quiz-avond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38