Paul van Bueren toont de mooie kant van het verval van Thermphos Ook watervogels en katten hebben het zwaar in de kou Politie zoekt insluiper rond Goes Aanhouding na inbraak bij bedrijf in Ritthem 4 Het ging maandagavond bijna mis met een hond die door het ijs zakte. De Dierenambulace waarschuwt om niet met je hond het ijs op te gaan. „Hou je hond weg bij het ijs." Dat advies geeft Ria Engelen van de Die renambulance Schouwen-Duive- land hondenbezitters mee. „Een hond ziet niet waar er zwakke plek ken in het ijs zitten. Als hij kopje on der gaat en water inslikt, kan hij zo overlijden." In Middelburg ging het maandag avond bijna mis. Labrador Mila sprong op het ijs, zakte er doorheen en kon nog net aan de kant komen. Op een eilandje. Uiteindelijk wer den de brandweer en medewerkers van de gemeente ingeschakeld om het dier uit zijn benarde positie te redden. Maar Mila kon op eigen kracht nog naar de kant zwemmen. Dit soort situaties kunnen voor komen worden door je hond weg te Vooral oude katten hebben het zwaar, zij hebben niet zoveel vet op de botten houden bij het ijs of aan te lijnen, geeft de Dierenambulance als tip mee. „Mensen vinden het leuk om met hun hond bij het ijs te kijken of er op te gaan, maar wij raden het af', vertelt Engelen. „Vorig jaar schoot er een hond onder het ijs. We heb ben hem pas uit het water kunnen halen toen het ijs was gesmolten." Ook kunnen honden gewond ra ken, doordat ze hun pootjes open halen aan scherpe stukken ijs. „Ga gewoon lekker met je hond het bos in, vindt-ie veel leuker", zegt Enge len. Watervogels Bij de Dierenambulance zijn ze de komende dagen extra alert op die ren die niet goed tegen kou kunnen. „Vooral watervogels houden we in de gaten, die hebben het erg moei lijk. Ze kunnen bijna geen voedsel vinden. Er zijn wel mensen die zak ken brood bij het water gooien, maar dat is niet gezond. Afgelopen weekend hebben we nog een heel brood gevonden, waar de plastic verpakking nog omheen zat. Dat is natuurlijk helemaal niet de bedoe ling." Ria Engelen van de Dierenambu lance adviseert om ook katten bij invallende duisternis zoveel moge lijk binnen te houden. „Vooral oude katten hebben het zwaar, zij heb ben niet zoveel vet meer op de bot ten. Die kun je dus beter binnen houden. We hebben al een aantal katten gevonden die door de kou waren bevangen." GOES De politie is gisteren in verband met een insluiping in de omgeving van Goes op zoek ge weest naar een man die voldoet aan het signalement van de ver dachte. De insluiping vond plaats rond half een, in het centrum van Goes. Het ging om een man van ongeveer i,8o meter lang. De man had een snorretje, en droeg een legergroene jas met capu chon en een broek met camou flageprint. Mensen die meer weten, wordt gevraagd met 112 te bellen. RITTHEM Twee mannen uit Rotterdam van 23 en 43 jaar, zijn in de nacht van maandag op dinsdag aangehouden bij Waarde. Ze worden verdacht van inbraak in een bedrijf in Ritthem. Surveillerende agen ten zagen een bestelbusje dat hen met hoge snelheid hen te gemoet kwam. Kort daarna kre gen ze van de meldkamer te ho ren dat twee mannen waren be trapt bij een bedrijfsinbraak aan de Denemarkenweg in Ritthem. De bestelbus werd ter hoogte van Waarde gezien en gestopt. De inzittenden werden over gebracht naar een politiecel. Hun betrokkenheid wordt ver der onderzocht. Fotograaf Paul van Bueren uit Goes ziet schoonheid in verval. Hij werkt aan een boek over een plek waar vrijwel niemand toegang heeft: het terrein van de voorma lige fosforfabriek Thermphos. Sinds het faillissement van de fosforfabriek in 2012 zijn maar weinig buitenstaanders op het ter rein van Thermphos bij Nieuw- dorp binnen gelaten. Als er al een rondleiding plaatsvindt, zoals vo rig jaar tijdens de open dag van tal van provinciale instellingen, dan krijgen mensen een kijkje vanuit een gesloten bus. Vanwege de fos- forresten en het licht radioactieve materiaal dat er ligt, wordt geen enkel risico genomen. Inmiddels is een grote schoonmaak gaande. Die kost zoveel dat de politiek, zowel in Middelburg als Den Haag, zich er de afgelopen jaren het hoofd over heeft gebroken. Nog een paar jaar, dan zijn alle gebouwen opge ruimd. Bescherming Dat maakt de serie foto's die Paul van Bueren er heeft gemaakt uniek. In 2014, toen de sanering nog niet was begonnen, heeft hij over een periode van een halfjaar dagen en nachten over het terrein gelopen. Onder begeleiding en in beschermende kleding uiteraard. „Het was vrij uitzonderlijk om daar als burger binnen te komen. Ik heb het gewoon gevraagd aan de toenmalige curator en hij rea geerde positief." De in Goes woonachtige foto graaf zag het als een ideaal onder deel van een langlopend project dat hij 'I love you Decay' noemt, vrij vertaald: ik hou van verval. „Dat gaat over vergankelijkheid. Het kenmerkende van het Therm- phosterrein vind ik de afwezig heid van de mens. De schoonheid van de eens zo levendige fabriek die er verlaten bijligt, waar in on bruik geraakte gereedschappen zijn achtergebleven op de plek waar ze voor het laatst zijn ge bruikt. Ik heb er beelden gemaakt van de aanwezigheid van mensen juist door hun afwezigheid." Zijn fotoserie toont wat hij noemt 'de mooie kant van lelijk heid'. Hij heeft zijn werk niet hele maal afkunnen maken. „Ze be gonnen me lastig te vinden. Toen werd er nog gesproken over een mogelijke verkoop van de fabriek. In dat verband konden ze zich niet echt vinden in mijn titel, omdat de nadruk ligt op verval. Ze waren me liever kwijt dan rijk." Van Bueren werkt nu aan een boek met de 56 beste foto's. „Niet alleen omdat ik ze mooi vind, maar ook omdat ze een kijkje bie den op een plek waarover veel te doen is, maar waar bijna niemand komt en die straks niet meer be staat." woensdag 28 februari 2018 PC Hou je hond weg bij het ijs Maurice Steketee Vlissingen - Ria Engelen, Dierenambulance Labrador Mila kon maandagavond gered worden, nadat zij door het ijs was gezakt, foto frans bosscha Ernst Jan Rozendaal Paul van Bueren: „Ik heb er beelden gemaakt van de aanwezigheid van zigheid." foto paul van bueren mensen juist door hun afwe- Geïnteresseerden kunnen alvast intekenen via bueren@paulvan- bueren.nl. De fotograaf wil het boek nog dit jaar laten verschij nen, maar de exacte datum hangt af van subsidies en een eventuele crowdfundingsactie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36