25 »Ï®®§SS Slgll ven blad om op voort te borduren voor wat extra culinaire diepgang. „Als kok kun je er alle kanten mee op", beaamt Alessandro. De saus van Jumbo wordt nog een tikje beter beoordeeld. Goed, die grote brokken tomaat hadden van het panel niet gehoeven: typisch zo'n Nederlands maniertje om ambacht en versheid te veinzen. Maar de lichte echo van knoflook en het na tuurlijke zuur van de tomaat smaken niet verkeerd. Alleen de neutrale biosaus van Ekoplaza en winnaar Heinz scoren nog beter. De Amerikaanse ketchup- gigant zelfs op alle fronten: een fijne geur, vol van smaak, goed gedoseerde ONS PANEL V k kruiden, uitstekende structuur en af en toe zelfs een tomatenpitje. Snippers De saus van Bertolli smaakt zelfs voor een basissaus te vlak en is bo vendien te rijkelijk voorzien van grove snippers ui. Een gelijke stand met Albert Heijn, die een intense basilicumsmaak combineert met een ietwat onprettig zuurtje, maar vooral opvalt door het waterige karakter; een euvel dat gelukkig wel verdwijnt naarmate de pan langer op het vuur blijft. Bij hekkensluiter Lidl gaan vooral de schilletjes van de tomaat tegen staan tussen de tanden. Al is de neu trale smaak nog steeds genoeg om nipt ook de zevende voldoende in de wacht te slepen. „Als trotse Italiaan moet je je kapsones ook opzij kunnen zetten", besluit Stefano. „Deze sau zen zijn gewoon dik in orde." DE UITSLAG Prima prijs en gemakkelijk in gebruik Ideaal voor kleine huishoudens Retrolook in modern jasje woensdag 28 februari 2018 GO .\A. Stefano Fanunza (46) Bestiert al 13 jaar het Italiaanse restaurant Dolce Vita in Alphen aan den Rijn. Alessandro Pittao (26) Hangt als kok bij Dolce Vita dagelijks boven de pastasauzen. Rocco Lancellotti (39) Fijnproever en vriend van de zaak. Brok ken in de saus? Ty pisch Ne derlands. FOTO'S JOOST HOVING 1. Heinz €2,54 (per 500g). Geur is goed, smaak vol en struc tuur picobello. De basilicum wordt iets overschreeuwd door de oregano. Maar mama mia, wat een saus! 2. Ekoplaza €2,99. Uitstekende, biologi sche basissaus. De struc tuur raakt precies de juiste dikte. Alleen de kruiden had den nog iets prominenter naar voren mogen komen. 3. Jumbo €1,99 De grote stukjes to maat hadden nog even door de blender gemogen. De hint van knoflook en het na tuurlijke tomatenzuurtje zijn wel een schot in de roos. 4. Grand'ltalia €2,99. Glad, geurloos, zoet en schaars gekruid. Weinig uitgesproken zou je kunnen zeggen. Of juist een ideale (basis)saus voor kinderen. 5. Albert Heijn €2,12. Enigszins waterig; pas na een tijdje op het vuur ont staat eenheid. De tomaat heeft een ietwat onprettig zuurtje. Het basilicum- en kruidengebruik is wel prima. 6. Bertolli €2,70. Weinig geur en wat te grove snippers tomaat. Te vlak van smaak ook; had nog wel een snuf zout kun nen gebruiken. 6. Lidl (Combino) €1,37. De basilicum komt goed door, maar verder een wat karakterloze saus. Graag ook even de tomaten pellen voor ze de mixer in gaan. Inventum HW417 Prijs: 33 euro Waterkoker die ondanks z'n stevige bouw licht aanvoelt in gebruik. Het apparaat heeft een inhoud van 1,7 liter en beschikt over een uitneembaar anti-kalkfilter. Het knopje bovenaan het handvat maakt het vullen erg gemakkelijk. Dankzij het draaiplateau kun je hem in ieder gewen ste richting erop en eraf zetten. Kookt 0,5 liter water (van circa 9 graden) in 2.09 min. en 1 liter water in 3.46 min. Philips HD9349 Prijs: 39 euro Strak design in een stevige behuizing. Deze waterkoker met anti-kalkfilter is com pact en heeft daarmee ook een geringe inhoud van 1 liter. Perfect als die inhoud genoeg voor je is. Het deksel gaat makkelijk open door het ingebouwde veermechanisme en ook het vullen gaat soepel. Een stijlvol blauw lampje verdui delijkt wanneer de waterko ker aan staat. Kookt 0,5 liter water in 2.03 min. en 1 liter water in 3.44 min. Russell Hobbs Legacy Prijs: 43 euro De Legacy van Russell Hobbs mag er zijn. De klas sieke theepot-look in een hip modern jasje is absoluut geslaagd. Heeft een inhoud van 1,7 liter. Het deksel sluit goed en het apparaat ligt ook lekker in de hand. Het kalkfilter haal je er zonder problemen uit. Is niet be paald de stilste waterkoker, maar draagt dat ook niet bij aan het vintage sfeertje? Kookt 0,5 liter water in 1.53 min. en 1 liter water in 3.06 min.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25