M Bergingsbedrijven krijgen bij een ongeluk sneller hulp van een weginspecteur van Rijkswaterstaat. Zo kunnen hinderlijke files beperkt blijven Gedonder rond de Oostvaardersplassen Rijkswaterstaat eerder ter plaatse Walcheren Dat zegt verkeersminister Cora van Nieu- wenhuizen nadat de bergers eind vorige week in deze krant de noodklok luidden. De branchevereniging hekelt de regel dat een berger bij een pechgeval of ongeluk nu pas aan het werk mag als er een weginspec teur van Rijkswaterstaat aanwezig is. Maar in veel gevallen komt er geen inspecteur of is die te laat. „Voor een snellere afhandeling van inci denten op de weg gaan we de weginspec- teurs strategisch inzetten, dus op plekken waar de grootste hinder ontstaat als er een incident is", reageert de bewindsvrouw. Landelijk zijn op dit moment slechts 55 van de 260 weginspecteurs bevoegd om het blauwe zwaailicht en de sirene te gebrui ken, zodat ze langs de file naar een ongeluk kunnen snellen. „Ik wil dat op termijn alle weginspecteurs met sirene en blauw zwaai licht kunnen rijden", meldt de minister. Uit onderzoek blijkt dat inspecteurs dan ge middeld 20 procent sneller ter plaatse zijn. Een weginspecteur van Rijkswaterstaat treft maatregelen om na pech of een onge val het verkeer veilig te laten doorstromen. De bergers stellen dat de onduidelijkheid over de komst van een inspecteur grote ge volgen kan hebben. Een berger staat zonder beveiliging bij een incident en gaat - met alle risico's van dien - dan toch maar aan de slag. Van Nieuwenhuizen: „Ik vind het be langrijk dat de wegen na een ongeval zo snel mogelijk weer worden vrijgemaakt. Auto's met blikschade of pech die op de weg blij ven staan, zorgen voor vertragingen. Een op de vijf files wordt veroorzaakt door een on geval." Ik vind het belangrijk dat de wegen na een ongeval weer snel worden vrijgemaakt De WD heeft Kamervragen gesteld over wat de regeringspartij omschrijft als 'ber gingsbureaucratie'. Kamerlid Remco Dijk stra wil van de bewindsvrouw weten welke stappen ze kan zetten om procedures en protocollen aan te passen zodat files niet onnodig langer worden. Boswachters bedreigd om niet bijvoeren van dieren 4 maanden daarna vanaf 56,- p. mnd Gratis extra WiFi-punt Gratis installatie Nieuwsmedia Minder files bij snelle actie van bergers Edwin van der Aa Den Haag Cora van Nieuwenhuizen, minister »P7 Kees Adelaar is medewerker groenvoorziening bij de ge meente Terneuzen. Je zou zeggen dat mensen die buiten werken het deze dagen moei lijk hebben met die kou. Maar nee hoor. „Geen mooier werk dan dit", vindt Adelaar. En de meeste buitenwerkers blijken wel wat gewend te zijn. ZEELAND 2 FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Kies het pakket dat bij jou past op DELTA.nl/pakketten a DELTA woensdag 28 februari 2018 -3°C IJzig koud pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1