AZ wil een prijs in plaats 18 KNVB BEKER HALVE FINALES Zo chagrijnig als bij Feyenoord is het nu ook weer niet in Tilburg, maar het scheelt niet eens zo heel veel. Willem II mag dan één overwinning verwijderd zijn van een historisch succes, de polonaise loopt niemand. 'Ik was een bevoorrecht mens. Aan alles komt een eind' Kort Neymar: geen operatie Volgens trainer Unai Emery van Paris Saint- Germain hoeft Neymar geen operatie te on dergaan. De Braziliaan liep een breuk op in zijn rechtermiddenvoetsbeentje en zou er acht weken uit liggen. Emery ontkent dat. „We gaan zien hoe de blessure zich de ko mende dagen ontwikkelt", aldus Emery. „Er is zeker nog geen beslissing genomen over een operatie." CL: twee aanvangstijden De UEFA heeft besloten om vanaf komend seizoen de groepswedstrijden in de Cham- pions League op twee verschillende tijdstip pen te laten beginnen, 18.55 en 21.00 uur. Na afloop van dit seizoen zijn al 26 clubs zeker van een plek in de komende groepsfase. De winnaars van de Champions League en Eu ropa League plaatsen zich ook automatisch. Via de voorrondes zijn vanaf het seizoen 2018-2019 nog maar zes tickets te verdienen voor het hoofdtoernooi. Buffon blijft international Gianluigi Buffon blijft doelman van Italië. De 175-voudig international heeft gezegd dat hij het doel wil verdedigen als hij wordt opgeroepen voor de komende twee oefenin terlands volgende maand tegen Engeland en Argentinië. In november 2017, na de verras sende uitschakeling voor het WK in Rus land van Italië, had Buffon zijn afscheid als international aangekondigd. Flitsen Zeilrace Doornbos AZ-trainer John van den Brom dubt even. Als AZ straks ergens eind mei op vakantie gaat met op zak een ticket voor Europees voet bal, een berg aan complimenten over het fraaie spel en een reusach tig aantal punten die de geschiede nisboeken in gaan, is dat dan ge noeg voor de overlevering? Ver moedelijk niet. „Want het gevoel van iets willen winnen, de honger naar succes is echt groot bij ons", zegt de oefenmeester die zelf nog nooit de beker won maar wel al twee keer een finale verloor. Eén keer als speler en één keer als trai ner. „Die honger naar succes voel ik al het hele seizoen bij de spelers. En met iets winnen bedoel ik dan echt iets tastbaars. Dus ja, dan is het winnen van de beker wel nodig." Het halen van Europees voetbal wordt door veel clubs gezien als een prijs. „Maar hier bij AZ is het iets wat min of meer van ons wordt ver wacht." Bovendien, stipt technisch directeur Max Huiberts nog even aan. „In onze doelstelling staat dat we één keer in de vijfjaar een prijs moeten winnen." Glimlachend: „En het is toevallig dit jaar vijfjaar geleden dat we voor de laatste keer Boete kom is op de wekelijks perspraat jes. 'Te negatief, vindt de coach. Laatst kwam assistent-trainer Rei- nier Robbemond zelfs hoogstper soonlijk verhaal halen bij de ver slaggever, vlak na een wedstrijd in de perskamer, boos over een ver slag op internet. De immer voor komende clubman Peter Année, al decennialang gastheer van de me dia, schrok zich subiet een hoedje. En je hoeft dezer dagen maar een biertje te gaan drinken in café D'n Beitel, of te luisteren op de tribu nes, en overal klinkt gemor (in plat Tilburgs: genuil) van de suppor ters over het moeizame, vaak de fensieve spel. Een deel van de aan hang heeft op sociale media zelfs een eigen hashtag in het leven ge roepen: #Erwinout. „Chagrijnig vind ik niet het goede woord", zegt Van de Looi zelf over de sfeer bij en rondom Willem II. „Maar er is wel sprake van teleurstelling over hoe het sei zoen tot nu toe loopt, vooral afge zet tegen de verwachtingen vooraf. Dat verwachtingspatroon vond en vind ik niet terecht, afge zet tegen onze begroting staan we op een reële plek op de ranglijst, maar dat wil niet zeggen dat we tevreden zijn. Het moet en kan be ter. Simpel." Drempel Je zou haast vergeten dat Willem II op de drempel staat van een groot succes. De Tilburgse club is nog één wedstrijd verwijderd van de bekerfinale, zo ongeveer de heilige p de plek waar het standbeeld van club heid Jan van Roessel vandaag staat te glimmen in de win terzon, werd de spelersbus van Willem II vorige week nog ouder wets 'opgewacht'. Het leverde van die modern-klassieke beelden op, gefilmd op een mobieltje, com pleet met roepende boze suppor ters in het donker. Ook zoiets typerends voor het gemoed in Tilburg: clubwatcher Max van der Put van het Brabants Dagblad is ondertussen dusdanig gebrouilleerd met trainer Erwin van de Looi, dat hij niet meer wel- Quote van de dag woensdag 28 februari 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Vitesse heeft het tijdelijke contract van technisch directeur Mare van Hintum omge zet in een vaste verbinding tot en met het einde van het seizoen 2018-2019. De UEFA heeft voormalig Frans internatio nal Samir Nasri voor een half jaar geschorst wegens overtreding van de dopingregels. Swansea City - met Mike van der Hoorn in de basis - heeft gisteren de kwartfinale van de FA Cup bereikt na een 2-0 zege op Shef- field Wednesday, dat getraind wordt door de Nederlander Jos Luhukay. Feyenoord moet de UEFA een boete van 28.000 euro betalen van wege geblok keerde trappen en het afste ken van vuur werk door sup porters bij het CL-duel met Napoli. I Team AkzoNo- bel heeft voor het eerst een etappe gewon nen in de Volvo Ocean Race. Na 21 dagen werd als eer ste Auckland bereikt. Het was de zesde etappe. Dl Willem II: tussen crisis en droom AZ heeft dit seizoen nog veel om voor te spelen én het staat vanavond ook op de drempel van de finale van het bekertoer nooi als het in de halve finales, FC Twente ontvangt. Nik Kok Alkmaar Voormalig au tocoureur Ro- bert Doornbos moet ruim 10,6 miljoen euro sponsorgeld terugbetalen aan de Lim burgse onder nemer Harry Muermans. Het gerechtshof in Den Bosch heeft dat be paald in een procedure. m Sjoerd Mossou Tilburg O Q. (0 Volendam-captain Kees Kwakman (34) stopt per direct als profvoetballer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18