Schaatstips van een '63-elfstedentochtrijder Politici: Handen af van onze Nederlands-Turkse Tweede Kamerleden Excursie- 'en 8 KONINKLIJKE FAMILIE FOTOSESSIE Winddichte onderbroeken en eerste hulp bij kramp De vijf liggen onder vuur van TXirkse media omdat ze een motie van het Nederlandse parlement steunden om de Armeense geno cide te erkennen. Het gaat om de Kamerleden Dilan Yesilgöz (WD), Cem Lacin en Sadet Karabulut (SP) en Zihni Özdil en Nevin Özütok (GroenLinks). De pers in Turkije, aan Ankara ge lieerd, bestempelde hen als 'land verraders' nadat zij instemden met het voorstel. Sindsdien hebben de politici last van bedreigingen. Vol gens minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) is inmiddels contact opgenomen met de Kamer leden over de mogelijkheid aangifte te doen. Onacceptabel „Dat onze fractiegenoten nu op deze manier worden aangevallen door Turkse media is onacceptabel. Wij staan vierkant achter hen", schrijven Klaas Dijkhoff (WD), Li- lian Marijnissen (SP) en Jesse Kla ver (GroenLinks) samen. „In Ne derland is iedereen vrij om voor zijn of haar eigen mening uit te ko men. Zeker ook onze gekozen volksvertegenwoordigers." Volgens de fractievoorzitters zijn hun Kamerleden louter trouw aan hun idealen voor een beter Neder land. „Daar ligt hun loyaliteit. Wie dat meent te moeten beantwoor den met intimidatie en bedreigin gen, vindt ons op zijn pad." Dijkhoff, Marijnissen en Klaver stellen verder: „Onze Kamerleden zetten zich, dag in dag uit, in voor een beter Nederland. Hun afkomst is daarbij niet van belang. Niet voor niets hebben zij de eed of belofte af gelegd dat zij hun werk doen voor onze democratie, voor Nederland." Ook minister Kajsa Ollongren liet gisteren op verzoek van deze krant van zich horen. Zij meldt: „Onze Nederlandse volksvertegen woordigers moeten altijd hun werk kunnen doen, in het belang van Ne derland, zonder te hoeven vrezen voor (de gevolgen van) bedreigin gen. Dat is onacceptabel en zij kun nen natuurlijk rekenen op onze volle steun." Kuzu De vijf Kamerleden zelf zeiden af gelopen weekend te vinden dat Denk-leider Tunahan Kuzu een kwalijke rol heeft gespeeld in de af faire. Hij zei op de Turkse televisie dat Nederlandse Kamerleden met een Turkse afkomst rekenschap moesten afleggen. „Ze moeten la ten zien aan welke kant ze staan." Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib liet zaterdag al in het tv-pro- gramma Nieuwsuur weten dat ze het onacceptabel vindt 'dat Neder landse Kamerleden met een Turkse achtergrond in Turkije als landver raders worden weggezet'. Kuzu (Denk) meldde vanuit New York het 'uitstekend' te vinden dat de fractieleiders opkomen voor hun Kamerleden. „Prima initiatief. Ik hoop dat ze ook opkomen voor col lega's die niet dezelfde mening de len en ook worden bedreigd." IEven wachten Schaatskoorts verleidt tot waaghalzerij, maar Leffert Oldenkamp (79) haalt het oude gezegde maar even aan: niet over één nacht ijs gaan. Of twee. Echt goed ijs is 5 centimeter dik, ook al kan er bij 4 ook wel geschaatst worden. Op dit moment maakt aantrekkende wind het lastig voor ijs om aan te groeien en vreest Oldenkamp een sneeuwfront. Maar met temperaturen van -ro moet schaatsen in de loop van de week op veel plekken mogelijk worden. Het ijs moet wel verkend worden, liefst terwijl het aangroeit. Anders is het opletten geblazen, op randjes en kleurveranderingen. En die donkere plek? Dat is dus een wak. 2 Zorg voor scherpe schaatsen en een speelkaart „Ik heb een slijpsteen, maar als er ijs ligt moet je wel een heel goede vriend zijn, wil ik daar nog aan be ginnen. Dan ben ik aan het schaat sen", zegt Oldenkamp. Hij wil de door heel Europa i® dinsdag 27 februari 2018 De fractievoorzitters van VVD, SP en GroenLinks hebben in een unieke gezamenlijke verklaring hun Kamerleden van Neder lands-Turkse afkomst in be scherming genomen tegen be dreigingen vanuit Turkse hoek. ,„Wij staan vierkant achter hen." Edwin van der Aa Peter Winterman Den Haag GO Even lachen, Vriezen, ijs, schaatsen! Nederland is er klaar voor, zeker na deze tips van twee bikkels. Leffert Oldenkamp reed de barre, helse Elfste dentocht van 1963. En leraar Hans Staas geeft les bij de Schaatsschool Zoetermeer. Van wind dichte onderbroek tot eerste hulp bij kramp. Carla van der Wal Leeuwarden ^■7 Crikvenica aan de Bloemenrivièra 10-daagse busreis reiscode: ebckv02 Gegarandeerd vertrek Hoogtepunten Highlights van de van Kroatië Zuid-Adriatische Kust 12-daagse 10-daagse busrondreis vliegbusrondreis reiscode: eehr307 reiscode: evhr402 Gegarandeerd vertrek Gegarandeerd vertrek vanaf 619* vanaf 799* Busreizen Autoreizen Vliegreizen www.dejongintra.nl/busreizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur I vanaf 839* Verre reizen Steden reizen Reissom exd. 19,50 reserveringskosten, eventuele vluchttoeslagen en €2,50 Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8