I 'Niet gelijk aanleiding voor een misdrijf' 79.- 4 dagen Brabant Vermiste Rotterdamse tiener verdween vorige week na internetdates 7 Acht dagen na zijn verdwijning vonden duikers gisteravond het stoffelijk overschot van Orlando Boldewijn (17). Een reconstructie van zijn laatste uren voor de verdwijning. O De Rotterdamse scholier Orlando Boldewijn (17) verdween vorige week zondag nadat hij die avond twee internetdates had gehad. Een man in Schiedam gaf hem geld voor de terugreis, maar de tiener kocht een treinkaartje naar Den Haag. Daar had hij een ontmoeting met een man die zegt hem rond elf uur bij een tramhalte in Ypenburg te hebben afgezet. Sindsdien ontbrak elk spoor. Waar was Orlando? Deze krant brengt de laatste uren voor zijn verdwijning in kaart. Zondag 18 februari 19.30 uur Orlando gaat van huis in het Rotterdamse Liskwartier. Hij zegt zijn moeder naar zijn beste vriendin Noha te gaan. In werke lijkheid gaat hij naar een afspraak in Schiedam. Noha: „Hij zegt wel vaker dat-ie bij mij is als hij een date heeft, maar hij laat dan altijd weten met wie en waar hij is." 20.30 uur Orlando ontmoet in Schiedam een man 'van achter in de twintig' die hij kent via homo- datingsite Grindr. Het is hun tweede afspraak, de eerste keer ge bruikten zij samen drugs voor tij dens het vrijen. „Dat deed hij va ker", zegt Noha. De man verklaart tegenover de politie dat hij Or- d lando geld gaf om zijn terugreis te kunnen betalen. 21.00 uur Orlando loopt naar station Schiedam Cen trum en koopt daar een trein kaartje naar Den Haag. Hier heeft hij zijn tweede Grindr-date. Noha: „Orlando maakte regelmatig af spraakjes met onbekenden via in ternet. Maar naar mijn weten niet eerder twéé keer op een avond." 23.00 uur De man met wie Or lando in Den Haag afspreekt, zet naar zijn zeggen de jongen afbij de tramhalte aan de Frits Diepenlaan in de Haagse wijk Ypenburg. Niet duidelijk is of Orlando daadwerke lijk in de tram is gestapt. 23.45 uur Orlando's moeder krijgt een WhatsApp-berichtje van Or lando's telefoon. 'Ik ben onderweg. Misschien ben ik een klein beetje te laat'. Zij stuurt terug: 'Je bent al te laat want ik zei als je school hebt 23.00 uur thuis en in het week einde 24.00 uur. Maar ik zie je zo'. Direct daarna ontvangt ze het laat ste bericht: 'oké tot zo'. Orlando's naasten vrezen dat de berichtjes niet van hem zijn. „Hij schreef altijd 'miss' in plaats van misschien en 'ok' in plaats van oké." 00.30 uur Orlando is voor het laatst op WhatsApp. Dat verontrust zijn omgeving. Hij heeft geen mobiel in ternet en is dus afhankelijk van wifi. Is hij het wel zelf die appt? Orlandos pinpas en ov-chipkaart zijn sinds de vorige dag niet meer in ge bruik. De tiener verschijnt niet op school. Zijn moeder doet aangifte van vermissing. De familie vraagt om een Amber Alert, dat vindt de politie niet nodig. Een dag later verschijnt hij ook niet op z'n bijbaantje bij Marqt in Hillegersberg. Vrienden maken voor het eerst melding van zijn vermissing op sociale media. De school van Orlando licht alle ou ders in over de vermissing van de jongen. Die avond doet de politie voor het eerst een oproep via Twitter. Orlando's moeder vindt dat de poli tie te weinig doet, vertelt ze vrijdag aan deze krant. De politie herhaalt dat er geen aanwijzingen zijn voor een misdrijf. „Dat is wel nodig voor een Amber Alert." Zaterdag 24 februari. Orlando's moeder doet weer aangifte, nu van onttrekking aan het ouderlijk gezag. De politie werkt in stilte aan de zaak. Zondag schaalt de politie haar onder zoek op. Er wordt een persbericht verspreid en omdat nu ook de politie het vermoeden heeft dat hem iets is overkomen, volgt een passanten- onderzoek in Ypenburg. De politie formeert een Team Groot schalige Opsporing, 's Middags gaan duikers in Ypenburg het water in. Er is informatie binnengekomen dat het stoffelijk overschot daar, vlakbij één van de eilandjes in de grote plas, te vinden moet zijn. Iets na kwart over acht in de ijskoude avond, wordt het boven water gehaald. KRITIEK OP POLITIE Kloosterhotel 3 dgn Drenthe diner 4 dagen Veluwe www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 7ocpg dinsdag 27 februari 2018 GO Orlando in water gevonden ca 21.30 u Date met een andere man. Die zegt dat hij Orlando bij een halte heeft afgezet. Tramhalte Ypenburg centrum 23.45 u Appt naar zijn moeder dat hij op weg naar huis is. 00.30 u Voor het laatst online. 20.21 u Hier wordt het lichaam van Orlando gevonden. Sander Sonnemans Jitske-Sophie Venema Rotterdam *21.00 u Koopt een treinkaartje naar Den Haag. ca. 20.45 u De date geeft hem 20 euro. Maandagavond 26 februari 19.30 u Orlando vertrekt van huis op weg naar een date. Maandag 21 februari. Donderdag 24 februari. Maandag 26 februari. Kijk op de site bij /video Duikers zoeken vermiste Orlando in water in Den Haag ROTTERDAM Familie en vrienden van de ver dwenen Orlando Bolde wijn (17) uit Rotterdam uitten de voorbije dagen nogal wat kritiek op de politie, omdat die na de aangifte van ver missing op maandag 21 februari geen Amber Alert heeft verstuurd. Onterecht stelt de poli tie. „Er was niet direct een aanleiding om aan te nemen dat sprake was van een misdrijf. We hebben hier te maken met een jongen van 17 jaar die bijna meerderjarig is en in het verleden wel vaker even niet thuiskwam", reageerde een woord voerder van de politie donderdag toen er ook nog geen aanwijzingen waren voor een misdrijf. Om een Amber Alert te doen uitgaan is wel een serieuze aanwijzing nodig. „We krijgen tien tallen vermissingen per dag binnen. We kunnen het middel Amber Alert niet overal voor inzet ten, want dan is het ef fect gauw weg." Hoewel zondag voor de buitenwereld nog grote onduidelijkheid bestond over Orlandos lot, leek de politie die avond wel serieuze aanwijzingen te hebben voor een misdrijf. Daarom is gis- Orlando Boldewijn. FOTO PRIVÉ teren een Team Groot schalige Opsporing ge formeerd. „Ook omdat het een incident is met grote maatschappelijk impact. Het voelde niet goed dat die jongen al zo lang niets meer had laten horen", aldus de politie. Gisteren, enkele uren voordat duikers in Ypenburg het water in gingen, meldde de poli tie dat niet alles wat aan onderzoek was ge daan, naar buiten kon worden gebracht. 'We deelden wat we kon den.' maar Volledig vernieuwd Kloosterhotel midden in de natuur! Tip: De Deurnse kastelen 4* Fletcher Kloosterhotel Willibrordhaeghe (8,0) -? Q 3 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet Gratis gebruik van wifi en parkeren Aankomsten t/m augustus. Betaal pas bij aankomstl 3* Brinkhotel, Zuidlaren (8,2) 4* Hotel Victoria Hoenderloo (8,1) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7