Jeugdsportfonds in Terneuzen groeit Triangel moet bruisend centrum Terneuzense binnenstad worden Bouw van 45 comfortwoningen in Hulst begint volgend jaar 7 Het heeft even geduurd, maar De Nieuwe Bierkaai in Hulst stroomt vol. De gemeente ondertekent over twee weken een overeenkomst voor maar liefst 45 comfortwoningen. Hlia zv Het kan vreemd lopen. Nog geen anderhalfjaar geleden zat wethouder Diana van Damme met de handen in het haar. Ontwikke laar Ri-Jo had zich teruggetrokken voor de bouw van appartementen op de locatie van het 's-Graven- hofgebouw in Hulst. Zeventig pro cent van de woningen moest wor den verkocht voordat de ontwik kelaar de gereedschapskist wilde bovenhalen, en dat bleek te veel. Het betekende de zoveelste tegen slag voor stadsvernieuwingspro ject De Nieuwe Bierkaai in het centrum van Hulst. Mede vanwege de crisis stonden weinig partijen te springen om in het project te in vesteren. En zie nu, februari 2018. Geen handen in het haar, maar een voorzichtige glimlach. De bouw van Residentie Gravenhof is als nog begonnen. Met de komst van de bibliotheek is bovendien een grote slag gemaakt. Voor kerstmis moet de bibliotheek en gemeen schapscentrum Den Dullaert ver ruild hebben voor Residentie Gra venhof. „Echt een toegevoegde waarde", zegt Van Damme. Nu krijgt ook het terrein van het voormalige postkantoor, op de kop van de Bierkaai, een invulling. Ca- rédo Comfortwonen in Heinkens- zand bouwt er vanaf het eerste kwartaal van volgend jaar 45 koop appartementen voor vijftig-plus sers. Hulst en de ontwikkelaar on dertekenen 16 maart een overeen komst. Carédo is geen onbekende in Zeeland. De ontwikkelaar bouwt in Yerseke 29 soortgelijke apparte menten. „Het zijn zeer luxe appar tementen", zegt ontwikkelaar Sven Lavrysen van Carédo. „Ze zijn volledig afgewerkt en zijn zeer geschikt als de bewoners zorg no dig hebben. De gangen zijn breder, drempels zijn er niet en er zijn alarmknoppen." Volgens Lavrysen zijn de woningen ook ideaal voor bewoners die niet nu, maar waar schijnlijk wel in de toekomst zorg nodig hebben. Zo is bij de wc al re kening gehouden met het aan- in Yerseke heb ik meer belangstelling dan appartementen brengen van toiletsteunen. De kleinste woning is een driekamer appartement van 75 vierkante me ter, de grootste zijn twee keer zo groot. Bewoners kunnen er zorg krijgen, van thuiszorg tot pallia tief. De ontwikkelaar werkt daar voor samen met Inocare, dat ook in Yerseke de zorg aanbiedt, en lo kale partners. Op de begane grond komen een huiskamer en brasse rie, die voor iedereen toegankelijk zijn. Ook een fysiotherapeut, or thopedist en, wellicht, een huis arts nemen hun intrek. De ge sprekken daarover lopen nog. La vrysen verwacht over een jaar met de bouw te kunnen beginnen. Eind 2019, begin 2020 zouden de eerste bewoners de sleutel moeten krijgen. Aan de interesse zal het niet liggen, denkt hij. „In Yerseke heb ik meer belangstelling dan ap partementen." Van Damme wil, in afwachting van de handtekenin gen, de vlag nog niet uithangen. „Maar als alles doorgaat, is dat goed nieuws voor de binnenstad." Ook op het 's-Gravenhofplein, eveneens onderdeel van De Nieuwe Bierkaai, loopt het voort varend, aldus de wethouder. Voor de bouwvak wordt begonnen met de bouw van appartementencom plex De Brouwerij. Driekwart van de 35 woningen is verkocht. De plannen voor het oude gebouw van Action worden nog bespro ken. Ook daar komen appartemen ten en winkels. Van Damme: „De voortekenen zijn goed. De Nieuwe Bierkaai komt in een versnelling." Het aantal kinderen in Terneuzen dat een beroep doet op het fonds, is gestegen van 331 in 2016 naar 400 in 2017. Het Jeugdsportfonds betaalt de contributie van sportclubs en in een aantal gevallen ook sportspul- len. Terneuzen gaf in 2017 in totaal 1,57 miljoen euro uit aan minima beleid. De voornaamste kostenpos ten zijn aanvullende bijstand (bijna 130.000 euro), een regeling die mi nima in staat stelt mee te doen aan onder meer sport- en culturele ac tiviteiten (216.000 euro) en be- windsvoeringskosten (bijna 400.000 euro). Het laatste vindt Terneuzen 'zondegeld'; die uitgave komt niet direct ten goede aan mensen met schulden. Terneuzen wil het aantal bewindvoeringen in overleg met de rechtbank terug brengen, en extra inzetten op bud- getbeheer en schuldenregelingen. In de loop van dit jaar wil Ter neuzen de aanvragen voor minima beleid digitaliseren. De huidige manier van aanvragen blijft wel. Het ging de laatste tijd niet zo goed met De Triangel. De centrale rol die het buurthuis zou moeten spe len in de Terneuzense binnenstad en de wijk Java, kwam niet meer uit de verf. De gemeente wil daar verandering in brengen, om van het buurthuis weer dé plek te ma ken waar bewoners elkaar kunnen ontmoeten. Met als neveneffect dat mensen minder vaak een be roep op individuele voorzieningen doen. Frans van der Grinten is door de gemeente als adviseur ingehuurd om De Triangel weer op de rails te krijgen. Een voorstel daartoe komt vanavond, dinsdag, in de raads commissie samenleving van de gemeente. Het idee is via welzijnsinstelling Aan-Z weer beheerders aan te stel len en speciale activiteiten voor en door bewoners te houden, zoals een open marktdag ergens dit voorjaar. Andere ideeën zijn om De Tri angel te gebruiken als inloopcen trum voor individuele ondersteu ning op het gebied van zorg en vei ligheid, als expositieruimte, als koffiehuis en als alternatieve bios coop en oefenruimte in samen werking met poppodium De PIT. Resto Vanharte wil er regelmatig diners gaan houden die zijn ge koppeld aan een maatschappelijk thema. En, ook niet onbelangrijk, de omgeving van De Triangel moet ook worden opgeknapt. Die is nu nogal somber. dinsdag 27 februari 2018 Bierkaai heeft de wind in de zeilen Bob Maes Hulst - Sven Lavrijsen, projectontwikkelaar Het Jeugdsportfonds in Terneu zen voorziet in een behoefte. Kinderen van ouders met vaak alleen een bijstandsuitkering kunnen hier gebruik van maken. Harmen van der Werf Terneuzen Buurthuis De Triangel moet hét ontmoetingscentrum voor be woners van de Terneuzense binnenstad en de naastgelegen wijk Java worden. Het college van B en W is bereid daarvoor te investeren in onder meer een vaste ploeg beheerders. Harmen van der Werf Terneuzen Het terrein van het oude postkantoor, op de voorgrond, krijgt dan toch een invulling, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57