Medailleoogst voor Delta Sport O O) CD O 8 Jorian Broekmeijer bij Oranje onder 20 Bekerduels Goes en Vlissingen op 3 april Bakx heeft last van pijnlijke schouder TOP-korf balster Demi Mondeel heeft weer een zware blessure opgelopen. Ze ligt er nu misschien zelfs een jaar uit. KORFBAL BLESSURELEED Jorian Broekmeijer is door bondscoach Gareth Gilbert toegevoegd aan de selectie van Oranje U20. Dat team bereidt zich voor op het Euro pees kampioenschap in Portugal. De 20-jarige aanvoerder van de Goese Rugbyclub Tovaal speelt in de voorwaartsen op de eerste rij in de scrum. Zaterdag speelt Nederland in Amster dam een vriendschappelijk duel met Polen. Vervolgens gaat de selectie op een vijfdaags trainingskamp, dat wordt afgesloten met een wedstrijd tegen Nederland A. Op 17 maart is Tsjechië de tegenstander. Het EK vindt begin april plaats. Ook oud-Tovaal-speler Noah de Wild behoort tot de selectie van Gilbert. De KNVB heeft de kwartfinales in de dis trictsbeker van Goes en Vlissingen vastgesteld op dinsdag 3 april. Goes gaat die avond op be zoek bij zaterdag-eersteklasser Sliedrecht. VC Vlissingen speelt een uitwedstrijd tegen zon dag-tweedeklasser Cluzona. Beide duels be ginnen om 20.00 uur. Goes bereikte vorige week de kwartfinales dankzij een 2-3-over- winning op Heerjansdam. VC Vlissingen won eerder al overtuigend met 8-1 van De Alblas. Als de twee Zeeuwse hoofdklassers hun kwartfinale winnen, treffen ze elkaar in de halve finale. Goes zou dan een thuiswedstrijd spelen. Beide clubs treffen elkaar ook op zon dag 18 maart in de hoofdklasse. Istvan Bakx ontbrak afgelopen vrijdag bij FC Oss in het uitduel met Go Ahead Eagles. De aanvaller uit Vlissingen kampt met een schouderblessure, die hij een paar dagen eer der opliep in de uitwedstrijd bij Jong Ajax. „Ik kreeg een beuk aan de zijlijn en kwam hard neer", aldus Bakx, die gisteren na een week niet te hebben getraind weer het veld opstapte met de fysiotherapeut van FC Oss. „Het voelt nog niet heel goed. Sommige bewegingen die ik met mijn arm moet maken, doen nog pijn. Ik moet de komende dagen kijken of het ver betert." FC Oss speelt vrijdagavond een thuis wedstrijd tegen Cambuur. M. Oefenduel Pupillen Demi Mondeel is we derom geconfronteerd met tegenslag. De Souburgse korfbalster moet vanwege een zware enkelblessure geopereerd worden en de revalidatie vergt daarna vele maanden. „Mijn arts zei dat ik er rekening mee moet hou den dat ik er een jaar uit lig." De 23-jarige Mondeel stapte in de zomer van 2016 over van Tjoba naar de Arnemuidse hoofdklasser. Sindsdien zit het vaak tegen. Nog voor ze ook maar één officiële wedstrijd speelde voor TOP, scheurde ze haar enkelbanden af. Na een herstel van ongeveer zes maanden kon ze halverwege de zaalcompetitie - dus begin 2017 - aansluiten bij de hoofdmacht en haar eerste speelminuten maken. Dokter Moeyersoons Nog geen jaar later is haar andere enkel aan de beurt. Een paar weken geleden zat Mondeel ineens met een opgezwollen gewricht. De Souburgse dacht aan een ontste king, maar vreesde dat er meer aan de hand was. „Ik ben toen in België bij dokter Moeyersoons langsge- gaan, net als anderhalfjaar gele den. Ik heb bij hem eerst een echo laten maken. Daarna zei hij met een: 'Dit is niet goed!' Hij zag dat er veel vocht in m'n enkel zit, dat er een stuk kraakbeen los is en dat zelfs een stukje bot rondzweeft. Daarna hebben ze nog een zoge- noemde artro CT-scan gedaan, waarbij ze met behulp van een be paalde vloeistof nog nauwkeuriger kunnen kijken. Moeyersoons liet meteen weten dat ik m'n been tot de operatie van 12 maart zo weinig mogelijk moet belasten." Seizoenen geleden had de voor malige jeugdinternational ook al Ik denk dat ik geluk heb gehad dat alles een beetje op z'n plek bleef zitten Met drie keer goud en enkele zilve ren en bronzen medailles deed Delta Sport van zich spreken tij dens de Zuid-Nederlandse kampi oenschappen acrogym in Mierlo. De club uit Zierikzee scoorde hier mee het beste Zeeuwse resultaat, maar ook Thor en Forza Gymnas- tica vielen in de prijzen. Bij de dames paar E-senior won het duo Milou Verkerke/Senne Groenendijk, voor clubgenoten Kayleigh en Angela Schoute. Een zeer goede prestatie zetten Larissa Bakelaar en Vesa Siveca (dames paar D-jeugd) neer met een hoge score van 23.640. Daarmee versloegen ze gerenommeerde teams als Flik Flak en St. Patrick. Lot van den Ende en Rachel Spelier (dames paar D-se- nior) haalden voor Delta Sport de derde gouden medaille binnen. Er was ook een kampioenstitel voor Jinthe Verschorre en Samantha de Causemaker, het duo van Thor uit Sas van Gent bij dames paar D-ju- nior. Zilveren medailles waren er voor het Delta Sport-trio Ilse de Ronde, Femmie ten Klooster en Chayenne Bakelaar (dames groep E-jeugd). Brons ging naar Jara van de Zande en Amy Leijten (dames E- jeugd), Loes Bentlage met Fleur Brockhus (dames paar D-junior), Forza-team Julia Boeldijk en Tirza Steenbakker (damesgroep D-se- nior) en Thor-trio Lana Malfait, Chayenne Sneijders en Ashley Baes (damesgroep E-jeugd). Delta Sport-turner Jur van der Wel werd derde bij de plaatsings wedstrijd in Budel. Van der Wel turnde de beste ringoefening. Hij plaatste zich voor de kwartfinale van het NK. In de vierde divisie pu pil won Tygo Verbrugge het turn- toernooi. Clubgenoot Niels Grin- wis werd tweede. Negen gouden medailles Tijdens het regiokampioenschap groepsspringen op ABC-niveau was er bij het springen succes voor Olympia Kapelle en MTV Middel burg. Olympia pakte met drie teams op de verschillende onderde len in totaal negen gouden medail les. Met zeventien springers haalde MTV twee keer goud, twee keer zil ver en drie keer brons. dinsdag 27 februari 2018 RUGBY VOETBAL Beeld uit de derby Vlissingen-Goes eer der dit seizoen. Beide clubs kunnen elkaar in de beker ook treffen, foto ruben oreel VOETBAL Na de 8-3-zege op Groene Ster Vlissingen kan coach Hicham Benhammou zich met de zaalvoetballers van 't Knooppunt op het vol gende fraaie affiche richten. Vrijdagavond speelt de regerend landskampioen uit Amster dam in sporthallen Zuid de halve finale van de KNVB beker tegen Hovocubo. De koploper uit Hoorn - in de achtste finales na strafschoppen te sterk voor Groene Ster - won onlangs in de eredivisie al met 3-4 van 't Knooppunt. Op de ranglijst bedraagt het verschil tussen Hovo cubo en nummer twee 't Knooppunt vijf pun ten. De andere halve finale wordt vanavond al gespeeld en gaat tussen Amicitia/Bert Zee- gers en FC Eindhoven. Hoofdklasser Goes kwam zon dag niet in actie omdat het duel met Meerssen werd afgelast. De ploeg van Rogier Veenstra hoopt vanavond wel een oefenwedstrijd te kunnen spelen. Tegenstander in Goes is tweede klasser Oostka- pelle. De aftrap is om 20.00 uur. 1 Vanaf komend sei zoen start de tweede fase van de introductie van de nieuwe wed- strijdvormen in het pupillenvoetbal. Alle onder 10- tot en met onder 12- teams spelen dan ook in een nieuwe wedstrijdvorm. Om iedereen goed voor te bereiden op die tweede fase organiseert de KNVB informa tiebijeenkomsten door heel Neder land. In Zeeland zijn die bij VV Ter- neuzen (19 maart) en VV Kloetinge (10 april). Inschrij ven kan via www.knvb.nl. Eerst de ene enk< Roeland van Vliet Arnemuiden Demi Mondeel (links) in actie voor TOP Arnemuiden. De korfbal ster moet opnieuw geopereerd worden, fotowendymarteijn - Demi Mondeel (23) Janny Vermeule Mierlo o. watersport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40