L Weekendjes weg Mies Bouwman 1929-2018 3 v77/Mm „Wat een televisiegroot heid hebben we verloren, dag lieve, leuke Mies.' -Henny Huisman Mies Bouwman overleed gistermiddag thuis in Eist. Ze wilde dat graag, toen in het ziekenhuis duidelijk werd dat ze haar krachten verloor. Ze behield de regie tot het eind. abaretier Freek de Jonge ver telde gister avond in De Wereld Draait Door als eerste wat er precies was gebeurd. Mies was 's ochtends naar het ziekenhuis gebracht ter controle. De legenda rische presentatrice had last van griep. „Ze kon vanmorgen haar bed niet uitkomen, heeft haar dochter gebeld en ze zijn naar het ziekenhuis gegaan. Toen werd al snel duidelijk dat ze haar krach ten verloor", aldus De Jonge in DWDD. In het ziekenhuis ver slechterde haar toestand snel. Haar vier kinderen namen vervol gens het besluit Mies naar huis te brengen, omdat ze daar wilde sterven. Gistermiddag sliep Mies Bouwman in. Vlak voor De Wereld Draait Door bevestigde Mies' fa milie al dat Mies Bouwman was overleden. Nederland verliest met Mies (haar voornaam noemen was al genoeg, er was maar één Mies) een icoon uit de tijd dat zo onge veer héél Nederland tegelijk naar één programma keek. Hoewel ze al sinds het begin van de jaren vijftig op televisie was, brak ze in november 1962 voor eeuwig door met Open het Dorp, een 23 uur du rende tv- en radio-uitzending waarmee 16,4 miljoen gulden werd ingezameld voor een gehan- dicaptenwijk in Arnhem. Bedreigingen Een paar jaar later kreeg Mies be dreigingen aan haar adres van wege haar deelname aan het sati rische programma Zo is het toeval lig ook nog 's een keer. Vooral het item 'beeldreligie' zorgde voor zo veel ophef dat Mies het pro gramma moest verlaten. Haar goede naam was ze even kwijt en dat zou niet de enige keer in haar leven zijn: zo was de man met wie ze trouwde en vier kinderen kreeg, Leen Timp, nog getrouwd toen ze hem leerde kennen. Maar met programma's als Mies en Scène, Eén van de Acht, Mies was een vakvrouw van haar kruin tot aan haar tenen. Wat een gemis! Telebingo, In de Hoofdrol en haar eigen praatprogramma Mies verwierf ze in de jaren zestig, zeventig en tachtig de titel Koningin van de Nederlandse televisie. Precies zo noemde premier Mark Rutte haar gisteravond in een eerste reactie: „De koningin van de Neder landse televisie is overleden. Geliefd vanwege haar warme persoonlijk heid maar tot het einde scherpzinnig als altijd. Nederland zal haar ontzet tend missen." Kort daarna reageerde ook Talpa-baas John de Mol: „Mies Bouwman is de grondlegger van het amusement op de Neder landse televisie. Zij heeft de af stand tot het medium enorm ver kleind en in feite weggenomen. Mies was een vakvrouw van haar kruin tot aan haar tenen. Wat een gemis!" Beminnelijk Tal van bekende Nederlanders en presentatoren toonden gisteren al snel hun verdriet, zoals haar gene ratiegenoot Berend Boude- wijn: „Mies heeft televisie min of meer uitgevonden, durf ik wel te stellen. En voor die tijd - eigenlijk nog steeds - heel bijzonder: zij deed nooit wat mensen haar voor schreven. Ze bepaalde zelf wat er ging gebeuren, bemoeide zich echt inhoudelijk met het programma. En dat proefde je. Een beminne lijke en buitengewoon slimme vrouw." De wereld is Kras Autovakanties alO lil II li IIII il Kras.nl/weekendofbei088-0885 886 - Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten dinsdag 27 februari 2018 GO „Nederland ver liest een van zijn allergrootste tv- iconen, die aan de wieg van de Nederlandse te levisie heeft ge staan." -Shula Rijxman, voorzitter NPO „Ik schrik hier toch van. Een half jaar geleden zag ik haar voor het laatst, toen was ze nog zo verrassend vitaal. Er schieten mij tal van mooie herinneringen te binnen die héél ver terug gaan. Ik deed het programma Achter het Nieuws toen zij Mies en Scène voor de VARA presenteerde. Het gebeurde geregeld dat wij gasten probeerden te rege len, dat Mies ons voor was. Veel mensen vergeten dat, maar Mies deed naast amu sement ook journalistiek. Dat nam niet iedereen haar in dank af. 'Dat is toch Lieve Mies?' En dan deed ze ineens zo'n scherp en satirisch programma. Ze heeft vele golven van populariteit overleefd. 'Icoon' is zo'n modewoord, maar zij verdient het. Met een hoofdletter 'I'. In mijn gedachten was zij de allergrootste. Onvergetelijk!" -Oud-presentator Koos Postema „Dank voor een leven lang inspira tie en jouw nuchtere kijk op ons prachtige beroep." -Robert ten Brink Mies wilde thuis sterven Victor Schildkamp Eist - John de Mol (Talpa) Mies Bouwman presenteert In de hoofdrol. Kijk op onze site bij /video De meest memorabele tv- momenten van Mies Bouwman. 2 dagen al v.a. Dicht bij huis, maar er tóch even helemaal tussenuit. We begrijpen waar u naartoe wilt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3