Zonder piepje door de tolpoort PvdA in Kamer: Schaf tol Westerscheldetunnel af Zeeuwse boeren willen van hun autobanden af 5 Twee auto's botsen in Goes Man opgepakt na poging roof Motorcrosser aangehouden Busvakanties 2018 maaskant maaskantreizen.nl 112 NIEUWS Voor de vaste gebruiker van de Westerscheldetunnel is het altijd weer spannend: piept-ie wel of piept-ie niet. Die 'ie' is de t-tag, het apparaatje achter de voorruit waar mee de abonnee zijn tol betaalt. Er zijn ruim tachtigduizend van die witte t-tags ï.o in omloop. De komende vijfjaar worden ze alle maal vervangen door een nieuwe. De veel kleinere t-tag 2.0 past ach ter de spiegel, is zwart en daardoor minder opvallend, heeft een accu in plaats van een batterij en hij piept niet als je door het tolpoort je rijdt. Slagboom Om maar meteen een misverstand uit de wereld te helpen: dat piepje geeft alleen maar aan dat het oude model t-tag verbinding maakt, niet dat er betaald is en dat de slagboom opengaat, zegt Martin Martens. Hij is directeur van Movience, de doch teronderneming van de Wester scheldetunnel, die de betaling via de t-tags regelt. De nieuwe t-tag werkt met de zelfde infraroodtechniek als de oude. De belangrijkste innovatie is de accu. Per j aar worden aan de tol poort 25.000 blokbatterij tjes gratis verstrekt, omdat de de batterij van t-tag leeg is. Auto's die niet verder kunnen door een weigerende t-tag hinderen de doorstroming op het tolplein. De accu in de nieuwe t-tag gaat minstens vijfjaar mee en geeft een seintje als hij bijna leeg is. De gebruiker ruilt zijn t-tag dan om voor een andere. Vanaf vandaag krijgen nieuwe abonnees de nieuwe t-tag. Na de zomer begint de operatie om de tachtigduizend oude t-tags te ver vangen. Abonnees krijgen bericht zodra ze aan de beurt zijn. De oud ste t-tags worden het eerst vervan gen. Net als voor de oude t-tag hoeft voor de nieuwe geen borg te wor den betaald. Bij de invoering van de t-tag in 2003 was dit wel het geval, maar in 2010 heeft iedere t-tagge- bruiker zijn borg al teruggestort ge kregen. Na ontvangst van de nieuwe t-tag kan de oude in een speciale ton op het tolplein worden gegooid of bij bijvoorbeeld de gemeentelijke mi lieustraat worden afgegeven. Zodra de nieuwe t-tag wordt gebruikt blokkeert de oude automatisch. De abonnee kan ook via zijn account op site van Movience de oud t-tag zelfblokkeren. De tol in de Westerscheldetun nel moet worden afgeschaft. Het heffen ervan is onterecht voor Zeeuws-Vlamingen en bena deelt de regio economisch. Dat vindt de PvdA in de Tweede Ka mer. Kamerlid Gijs van Dijk heeft minister Cora van Nieuwenhui- zen (VVD, Infrastructuur en Waterstaat) om opheldering ge vraagd. Van Dijk wil van de mi nister weten wat zij ervan vindt dat Zeeuws-Vlamingen het on terecht vinden 'dat zij per pas sage 5 euro tol moeten betalen'. De PvdA vindt dat Zeeuws- Vlaanderen gelijk behandeld moet worden. De regio moet eerlijke toegang hebben tot de aansluiting op andere delen van het land. Dat is voor Zeeuws- Vlaanderen 'maatschappelijk en economisch van groot belang', aldus de fractie. De Kamerfractie van de PvdA is niet altijd tegen afschaffing van de tol geweest. Ze stemde in 2016 nog tegen moties van PVV en SP om de tol af te schaffen. Maar onder druk van de leden draaide de partij in het begin van vorig jaar 180 graden. Landbouworganisatie ZLTO zet een inzamelingsactie op touw voor Zeeuwse boeren die van hun autobanden af willen. Dat gebeurt op verzoek van de leden. Vooral veehouders gebruiken oude ban den om te zorgen dat het plastic over voerkuilen niet wegwaait, zegt secretaris Ko de Regt van ZLTO Zeeland. „Maar die banden verweren, en op een gegeven mo ment wil je er vanaf. We doen dat eens in de zoveel jaar en we krij gen nu weer signalen of ze weer eens kunnen worden opgehaald." Via de website inventariseert ZLTO hoeveel belangstelling er is voor het laten ophalen van oude banden. Vervolgens wordt een ge specialiseerd bedrij f ingeschakeld, dat de banden komt oppikken. De bewapening (stalen draden in de banden) en het rubber worden zo mogelijk hergebruikt. Volgens De Regt kan het zo maar om duizenden banden gaan. „We hopen half maart in beeld te hebben om hoeveel banden het gaat en waar", zegt hij. Het laten ophalen van de banden is overi gens niet gratis. „Maar het is een gecontroleerde en milieuvriende lijke manier." reizen Ultiem Italië Maakt" pr mppr \/akantip van info@maaskantreizen.nl i 0412-48 28 28 SanktJohann in Tirol Lourdes via Nevers Gezellig Beieren Kvarner Rivièra, Lovran en Opatija Noorwegen op z'n Nederlands dinsdag 27 februari 2018 GOES Op de kruising van de Van Hertumweg en de Industriestraat in Goes is gisteren rond 15.15 uur een ongeval gebeurd. Bij de aanrijding waren twee per sonenauto's betrokken. Of er gewonden vielen, was gisteren niet duidelijk. Van één van de voertuigen was de airbag uitgeklapt. Van de bestuurder van één van de voertuigen werd het rij bewijs ingenomen. Door het ongeval zat het verkeer in de straat tijdelijk muur vast. VLISSINGEN Een 45-jarige man uit Vlissingen is zon dagavond op de Langeviele in Middelburg aangehou den. Hij werd ervan ver dacht dat hij zondag ge probeerd had een benzine station aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen te overvallen. De man was met een bijl binnengeko men, maar hij vluchtte met een weer. Kort daarna zou hij geprobeerd hebben in Middelburg een 24-jarige vrouw uit die stad van haar tas te beroven. Door het signalement van de ver dachte in beide gevallen kon de politie tijdens het buurtonderzoek een ver dachte aanhouden. Hij werd opgesloten voor nader onderzoek. VLISSINGEN Een 18-jarige jongen uit Vlissingen is zondagavond op de Veer- seweg in Middelburg aan gehouden na een achter volging door de politie. Agenten zagen de jongen zonder licht over het fiets pad aan de Kroonenveld- weg rijden. Hij probeerde te vluchten, maar toen een agent een kleine tik tegen de crossmotor gaf, viel de jongen in de berm. Hij werd aangehouden voor onder meer het rijden zonder helm, zonder kenteken en met een motor op een bromfietspad rijden. De po litie onderzocht ook of hij de eigenaar was van de motor. De verdachte zat gisteren nog vast voor ver hoor. Directeur Martin Martens van Movience met de oude t-tag (I) en de nieuwe (r). foto dirk-jan gjeltema Kleiner, zwart en met een accu die jaren meegaat: abonnees van de Westerscheldetunnel krijgen een nieuwe t-tag. Maar niet allemaal tegelijk. Theo Giele Borssele Jeffrey Kutterink Den Haag Luc Oggel Colijnsplaat 19-daagse rondreis vanaf 1599 Per Comfort-Class touringcar naar het allermooiste van Noord naar Zuid! Hotels inclusief halt-pension. Vertrek: 29 september Maaskant Reizen organiseert al ruim 50 jaar busvakanties, excursie- en Cvyl/ rondreizen. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. •J9ËL sgr Vraag de gratis brochure aan I V I v_/| I l_ VI III VVI V V_/1 I \V_X I I V_ I V- V V_^1 I I S-daagse busreis vanaf 499 Per Comfort-Class touringcar naar Sankt Johann naar Gasthof zur Schonen Aussicht! Heerlijk eten. mooie excursies en ouderwetse gezelligheid. Servus! Vertrek: 12,26 mei, 16 juni, 28 juli, 11 augustus e.a. 7-daagse excursiereis vanaf 499 Per Comfort-Class touringcar. Met o.a. stads wandeling, Internationale Mis en Middagtocht Pyreneeën! Inclusief vol-pension in Lourdes. Vertrek: 29 maart, 15,29 april, 6,20 mei, 10 juni e.a. 6-daagse excursiereis vanaf 399 Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Regensburg, Passau, Zuid-Bohemen en Cesky Krumlov. Inclusief half-pension in ****-hotel. Vertrek: 13 mei, 3,19 juni, 1,22,29 juli e.a. 16 april, 10 mei, 28 juni, 27 juli e.a. 10-daagse excursiereis vanaf 599 Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Poreg, Moscenice, Rovinj, Postojna Krk! Inclusief half-pension in Hotel Park in Lovran. Veri 11-daagse rondreis vanaf C 949 Per Comfort-Class touringcar door het land waar de schemering een ode is aan het licht en de bergen en gletsjers de grenzen zijn van het wezenlijke. O.b.v. 8x half-pension. Vertrek: 30 juli, 31 augustus e.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37