'Henk Westbroek reed niet achteruit, dat kon hij ook niet' balderman.nl Voorjaarsknallers met vertrekgaranties! fiy m balderman.nl m 29 269,- forms. Wel een ander budget natuur lijk", glimlacht de natuurfilmer die ook de scène met de jonge eendjes filmde. We zien een moedereend op een dakterras met haar kroost. „Ze moe ten naar het water, maar zitten vijf hoog. Het is net de natuur, want daar is een boom. Ze laten zich naar bene den vallen, maar hebben nog geen vleugels. Wees gerust, ze hebben het allemaal overleefd, maar eentje werd in het water bijna overvaren door een toeristenboot en vervolgens kwam er nog een aanval van een meeuw." Het is de kracht van de film. „Al die taferelen, je ziet ze voor je neus gebeuren. De natuur is dichtbij. Op straat, in je achtertuin, voor je neus. De dieren zelf hebben niet door dat ze in de stad leven. Voor hen is het overal survival of the fittest, stad of jungle. Interessant is ook dat nie mand doorheeft wat er allemaal ge beurt. Iedereen loopt daar rond, is bezig met zijn eigen ding. Maar ik denk dat de mensen na deze film wel anders rondkijken." Amersfoort. Ze leggen proeven af en worden beoordeeld door een jury be staande uit rijschoolhoudster Patricia Nijman en broers Tim en Tom Coro- nel. Elke week moet een kandidaat naar huis. „Dat is goed nieuws voor diegene, want die kan weer beter functioneren in het verkeer", gniffelt Williams. Zes BN'ers zijn opgegeven door kinderen, vrienden of familieleden die in het programma als bijrijder functioneren. Zo komen ex-Dolly Dots Esther en Anita in actie, ver baast JayJay Boske zich over de rij kunsten van Bobbie Bodt, staat doch ter Chrissie doodsangsten uit bij va der Henk Westbroek en komen er zelfs tranen bij Gerda Havertong en haar dochter. „Zij zaten jankend ach- Henk Westbroek heeft van alles ge daan. Hij zong, schreef, presenteerde en produceerde, begon een café en ging de politiek in. Alleen: achteruit rijden deed Westbroek niet. Hij kón het ook niet. „En dat bewijst hij in onze eerste aflevering, want hij ramt binnen een kwartier een hek van een grachtenpand", licht John Williams alvast een tipje van de sluier op. De Slechtste chauffeur van Nederland bestaat al sinds 2011, maar beleeft dit seizoen een primeur. In navolging van programma's als Expeditie Robin- son en Wie is de Mol?, die begonnen met onbekenden maar waar later BN'ers aansloten, kruipen hier ook voor het eerst vips achter het stuur. Worstelen „Niet om te scoren of zo", haast de presen tator te benadruk ken, „wel om te la ten zien: ja, óók zij worstelen met die problemen. Maar ik hoefde zeker geen patsboem- show. Het is mooi te zien hoe BN'ers aanvanke lijk in een soort ontkenningsfase zitten, maar later wel snappen, zoals Westbroek, dat hun vrouw liever niet bij hen in de auto stapt." De opzet is dan ook hetzelfde gebleven. 'Slechte' chauffeurs worden getest op hun rijvaardigheid. Op een circuit in Lelystad of in de straatjes van Eén kandidaat liet de auto staan op de snelweg en rende weg ter het stuur. Haar dochter was doodsbang dat ze haar moeder ging verliezen door een ongeluk, want er ging zoveel mis", aldus Williams. Het angstigste moment? Toen iemand op de snelweg de auto plotseling liet staan. „Ik zeg niet wie, maar die stapte uit en rende gewoon weg. Le vens-gevaarlijk." De presentator is inmiddels wat gewend, maar verbaasde zich toch nog over de schade. „Koppelingen gingen kapot, motoren werden opge blazen. We zijn ver over het budget gegaan. In twee weken opnametijd. Tim Coronel heeft een blikje cola er bij gehaald om een auto te redden." De 'winnaar' krijgt de status 'de slechtste chauffeur van Nederland'. „Maar een grote troost: de deelne mers zijn wel veel beter gaan rijden. En dat geeft een ontzettende kick." 8 dagen De Engelse Rivièra 10 dagen Bantry Bay en subtropisch Ierland 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba Va 5 dagen Berlijn Van der Valk SPECIAL Bij Bolderman /3Ü9& aanbetalen niet verplicht! 8 dagen Verrassend Denemarken 10 dagen Westkust van Ierland dinsdag 27 februari 2018 Planet Earth in Nederland' Een eendje laat zich van vijf hoog naar beneden vallen. Het diertje belandt op de grond, maar over leeft het. FOTO'S AMSTELFILM SCREENSHOTS TRAILER DE WILDE STAD Voor het eerst zijn bij De slechtste chauffeur van Nederland ook BN'ers betrokken. En ook de vips verbazen. „Sommigen zaten hui lend achter het stuur." Dennis Jansen —John Williams De slechtste chauffeur VIPS, 20.30 uur, RTL 5 Vertrekdata: 5,19 mei 2,16, 30 juniIA, 28 juli/II aug etc. jÉ^H Vertrekdatum: 16 april Vertrekdatum: 16 april Vertrekdata: 21 mei 9, 23. 30juli13 aug/22, 29 okt. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: 5 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 30 april/28 mei 25 juni 23 juli 20 aug etc. Vertrekdata: 19 mei 2,16, 30 juni 14, 28 juli /II aug etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29