Liedje 2: te aedateerd Patricia Paay in therapie in nieuw programma 28 M STEFAN LUISTERT NAARWAYLON W Overstekende kreeften, vallende eendjes en een vos in het Vondelpark. De film De Wilde Stad, die vanaf donderdag in de bioscoop draait, toont de natuur in Amsterdam. „En alle drama's die daarbij horen." Elton John op herhaling Wie is de Mol? in bios Als ik ons programma terugkijk, zie ik vooral een clown met een kuiten een mening Als Waylon de bedoeling heeft het behoudende smaldeel van de Eurovi sie-gemeenschap in de regenboogge- kleurde gordijnen te jagen, vertrekt hij begin mei met rocker Outlaw in 'Em naar Lissabon. De zanger moet het lied gisteravond in De Wereld Draait Door van binnen tintelend van de pret hebben gezongen. Deze scheurende ode aan de bandeloosheid past prima in zijn eigen repertoire, maar zou op het Songfesti val-podium vrijwel gelijk staan aan zelf moord. Want het festival mag dan met zijn tijd meegaan, het blijft een parade van solidari teit, pleidooien voor gelijkheid en vooral veel vredeswensen. ^Een enigszins braaf feestje waarop een wetteloze titel als Outlaw in 'Em voor gefronste wenk brauwen zorgt. Met de openingsre gel It's ajine line be- tween whisky and water into wine be treedt hij bovendien VIJF VAN WAYLON het immer glibbe- VOLGENS STEFAN rige pad van de reli gieuze referentie. 1. Back Together Een afslag die tussen hypergevoelige af- 2. Outlaw in 'Em vaardigingen uit alle godvrezende wind hoeken van Europa nooit is aan te bevelen. Het lied zelf bevalt ook een stuk minder dan het fraai opgebouwde Back Together van afgelopen vrijdag. Outlaw in 'Em biedt Way lon de gelegenheid vocaal te etaleren wat hij kan. En dat is veel. Maar wil je op het Eurovi sie-podium met rock scoren, dan moet die van moderne topkwaliteit zijn. Deze song is te gedateerd. Eerder Bon Jovi aan het einde van de jaren 8o, dan een Songfestival-win naar. Quote van de dag en tijdje terug liep Michael Sanderson (34) langs de Hofvij ver in Den Haag. „Ik zag het gebeuren, zo voor mijn neus", re fereert hij aan een minidrama in de stad: een meeuw vloog op een nest meerkoetjes, pikte er een kleintje uit en slikte het weg. Om terug te keren voor een volgend hapje. „Terwijl vader en moeder meerkoet vochten om de meeuw uit hun nest te houden." Het brute tafereel verbaasde San derson allerminst. De Hagenaar kent de wetten der natuur als geen ander. Hij gaat vandaag de dag als een van 's werelds beste natuurfilmers door het leven. De cameraman vestigde zijn naam met zijn werk voor Planet Earth II, Return of the Spider Monkeys (voor National Geographic) en De Nieuwe Wildernis, een natuur film over de Oostvaardersplas- sen (2013). Van dezelfde makers (EMS Films) verscheen in 2015 Interessant is dat niemand doorheeft wat er allemaal om ons heen gebeurt Holland, natuur in de delta en nu is de trilogie met De Wilde Stad compleet. Over een ongetemd dierenrijk in een urban jungle, de stad. „Dat is nu Am sterdam geworden, maar het had ook een andere stad kunnen zijn", weet Sanderson, die de meeuw-en-meer- koet-scène in Den Haag van een paar jaar geleden niet voor niets opra kelde. „In deze film zie je een iden tiek fragment." KatAbatutu Maar er is meer, veel meer. Een vos in het Vondelpark, reigers, rivierkreef ten en ratten die pizza's eten. En dat allemaal door de ogen van de kat Abatutu, waaraan Martijn Fischer zijn stem heeft geleend, die de kij kers meeneemt op ontdekkingstocht. Een slechtvalk wonend op de ABN AMRO-toren op de Zuidas die een duif uit de lucht hapt. „Ik heb de jacht gefilmd. Het zijn drama's die je in de echte natuur ook ziet." Het is, stelt Sanderson, 'Planet Earth in Nederland'. „We gebruiken dezelfde technieken. Met dezelfde camera, althans ik, en stabiliteitsplat- THERAPIE OP TV Waylon speelt vijf nummers bij DWDD, slechts één haalt het Songfestival. Pop journalist Stefan Raatgever kijkt en luis tert dagelijks mee en spreekt zijn voor keur uit. Vandaag het tweede nummer, Outlaw in Em. MUZIEK Elton John geeft volgend jaar niet één, maar twee af- scheidsshows in de Ziggo Dome. De Britse zanger geeft naast zijn uitver kochte optre den van 15 mei ook op 8 juni 2019 een con cert. Vrijdag be gint de verkoop. -4 dinsdag 27 februari 2018 SONG CONTEST LISBON 2018 TELEVISIE De finale van Wie is de mol? is 10 maart live te zien in de Vue- bioscoop. Fans kunnen een stoel reserveren in een van de fi lialen in onder meer Hilversum, Eindhoven, Apeldoorn en Vlaardingen. TV-presentator Arjen Lubach in de Volkskrant over zichzelf Dennis Jansen 44 —Michael Sanderson Patricia Paay doet mee aan een nieuw RTL-programma waarvoor BN'ers in therapie gaan, vertelt ze aan deze krant. „Ik wil graag dat proces laten zien. En dat je écht een positieve draai aan je leven kunt geven." Het gaat naar eigen zeggen weer goed met de 68-jarige Paay, die vorig jaar ernstig in verlegenheid werd gebracht na het lekken van een seksvideo. „Ik ben daar natuurlijk ver schrikkelijk van geschrokken en was mijn vrolijke zelf even hele maal kwijt." Ze zocht professionele hulp. „Het hebben van een lifecoach is heel interessant. Ik kan er weer tegenaan, kan weer la chen, alles is weer leuk. Volgens mij is het nuttig om de weg daarnaar- toe te laten zien." Paay wil verder wei nig kwijt over het programma of de an dere therapiebehoe- vende BN'ers. RTL wil de komst van dit programma 'bevestigen noch ontkennen'. Paay is eerst te zien in het SBS 6-programma Stelletje Potten bakkers! Ze neemt het hierin op tegen onder anderen Rob Geus, Wolter Kroes en Roy Donders. De eerste aflevering van de pottenbakwedstrijd is zondag te zien. Onlangs werd bekend dat justitie GeenStijl vervolgt voor het verspreiden van Paays seksvideo. Binnenkort staan ook twee verdachten voor de rechter. De poli tie verhoorde mannen uit Beverwijk en Lelystad, maar of zij ook degenen zijn die voor de rechter moeten verschijnen, wil het OM niet zeggen. Gudo Tienhooven)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28