V V 21 Di Biagiowil Buffon terug VERLIES Davis Cup gaat op de schop UITSLAGEN OLYMPISCHE SPELEN PYEONGCHANG 2018 Direct na aankomst op Schiphol werden de Nederlandse olympiërs gisteren in het Olympisch Stadion gehuldigd. Voor enkele honderden bibberende toeschouwers. „Dit verkoopt de sport." an alle dingen die je kunt doen als je net elf uur in een vliegtuig hebt gezeten, is een uur buiten in de vrieskou staan niet meteen de meest aan trekkelijke optie. Zeker niet als je al een eeuwigheid van huis bent, en in die tijd door een achtbaan aan emoties bent gegaan. Intens geluk, bittere teleurstelling: het stond op het podium bij de huldi ging van het Nederlands team van 'Peyongchang'. En alles ertussenin ook. Waar je wel hevig naar verlangt, na drieënhalve week Zuid-Korea? „Gewoon lekker thuis, eten wat je wilt, doen wat je wilt." (Antoi- nette de Jong) „Mijn familie." (Jac Orie) „Nederlands eten. Stamppot." (Jan Smeekens) „Mijn vader, die was niet in Pyeongchang." (Esmee Visser) „Mijn eigen bed." (Ireen Wüst) „Lekker rustig ontbijten." (Patrick Roest) Het moet allemaal nog even wachten, want ze staan er toch maar mooi, voor een deze maan dag niet al te vol Olympisch Sta dion. Met liefde, in de meeste ge vallen. In het geval van Visser en Roest bijvoorbeeld, omdat het voor hen de eerste keer is en om dat alles dan mooi en leuk en spannend is. Voor anderen - Wüst, en ook Sven Kramer - om- s—« Het is fantastisch om hier al deze mensen te zien, die de hele middag voor ons in de kou hebben gestaan dat het misschien wel hun laatste keer is. En omdat het besef er is dat de sport bestaat bij de gratie van de fans. Dat zegt Wüst tenminste, na afloop van de huldiging, als ze met engelengeduld camerateam na camerateam te woord staat. „Dit verkoopt de sport. Daardoor kunnen wij met zoveel schaatsers naar de Spelen. Het is fantastisch om hier al deze mensen te zien, die de hele middag voor ons in de kou hebben gestaan. Dat geeft ons echt wel een warm gevoel." Waar niemand echt naar lijkt te verlangen, is natuurijs, terwijl dat de komende dagen toch volop voorradig is in Nederland. Kramer, De Jong en Roest zijn onverbidde lijk: ze zetten er hun ijzers niet op, hoe mooi het ook allemaal mag zijn. „Over twee weken is het WK", zegt Kramer. „Ik moet trai nen." Een dag na aankomst in Neder land staan hij en zijn allroundcol lega's alweer op het ijs van Thialf, om de benen los te gooien. Patrick Roest heeft de WK allround in Amsterdam rood omrand in zijn agenda staan. Hij peinst er zelfs niet over om het toernooi af te zeggen als in hetzelfde weekeinde (9-11 maart) de Elfstedentocht wordt verreden (stel nou!). „Ik ben geen marathonschaatser. En ik vind allrounden gewoon echt mooi." Voor Ireen Wüst zou die keuze anders uitvallen, zegt ze na veel twijfel. Zij heeft alles al meege maakt, natuurlijk. „Het is een las tige afweging, maar dan vrees ik toch dat ik voor de Elfstedentocht ga" En Esmee Visser? Die heeft moeite om alle indrukken te ver werken. „Natuurijs? Ja, tuurlijk, dat wil ik dan wel meemaken", zegt de gouden medaillewinnares van de 5000 meter. Wanneer? Geen idee. „Ik weet niet eens wat ik morgen ga doen. Mijn moeder regelt dat, geloof ik, en mijn team. Ik zie wel." Eerst haarvader eens vinden, want die moet hier ergens rondlopen. Pas dan is ze thuis. dinsdag 27 februari 2018 GO VOETBAL De Italiaanse in- terim-bondscoach Luigi Di Biagio wil Gianluigi Buffon (40, foto) oproepen voor de komende oefenduels met Engeland en Argenti nië. De doelman had aan vankelijk zijn afscheid aan gekondigd na de verloren WK-play-offs tegen Zwe den. „Ik heb hem nog twee of drie wedstrijden voorge steld", aldus Di Biagio. Vier punten (82-78) was het verschil gisteren tus sen Kroatië en de basket ballers van Oranje in de WK-kwalificatie. Neder land won pas één duel. TENNIS De Internationale Tennisfederatie (ITF) komt met een voorstel om de opzet van de Davis Cup in grijpend te wijzigen. De landenwedstrijd zou met in gang van 2019 in een week tijd (in november) met acht tien deelnemers worden af gewerkt. Nu bestaat het evenement uit eenmalige wedstrijden, die toewerken naar een finale. Basketbal NBA Charlotte - Detroit 114-98, Milwau- kee - New Orleans 121-123 n.v., Cle- veland - San Antonio 94-110, Was hington - Philadelphia 109-94, Den ver - Houston 114-119. Tennis Mannen Dubai, 1ste ronde: Kohlschreiber (Dui/6) - Sakharov (Fra) 6-4 6-2, Tsitsipas (Gri) - Koekoesjkin (Kaz) 6-2 6-7 (5) 6-3, Bautista-Agut (Spa/3) - Mayer (Arg) 6-3 6-4, Haase (Ned) - Halys (Fra) 7-5 2-6 6-4, Baghdatis (Cyp) - Troicki (Ser) 7-5 6-2, Paire (Fra) - Nishioka (Jap) 5-7 6-4 6-1. Sao Paulo, 1ste ronde: Garcia- Lopez (Spa) - Melzer (Oos) 6-4 3-6 6-3, Delbonis (Arg/8) - Carballes Baena (Spa) 6-4 6-4. Voetbal Reservecompetitie Heerenveen - NEC 4-2, Excelsior - ADO Den Haag 0-1, RKC - Cam- buur 3-3. 'Dit geeft ons echt een warm gevoel' Sander van Mersbergen Amsterdam A Vier winnaars van goud op Schiphol, van boven naar bene den: Esmee Visser, Suzanne Schulting, Sven Kramer en Ireen Wüst. Carlijn Achtereekte bij het Olympisch Stadion, fotosanp - Ireen Wüst Foto van Sven Kramer op Twitter: de twee F-16's, die de sporters traditioneel inhaalden. 10 11 A TeamNL op het podium bij de huldiging, gisteravond in het 'coole' en ijskoude Olympisch Stadion.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21