Veilig douchen in 1 dag molenaar^ Eerste testdag in Barcelona verloopt rimpelloos voor Red Buil Racing Wte i 20 LEEFTIJDS KORTING* grijpen, om straks in Australië met een de aanval in te kunnen zetten op de gevestigde orde. Vandaag neemt Verstappen op testdag 2 plaats in de RB14. Volgens vader Jos een prachtige auto die de gelijker oogt dan die wagen van vo rig jaar, die hij met zijn kennersoog al na één testdag klasseerde als een probleembak. Maar Verstappen se nior zal toch vooral ook benieuwd zijn hoe het gezicht van zijn zoon staat na de eerste dag racen. Op dat van collega Ricciardo stond gisteravond zoals altijd een glimlach, maar nu ook met reden. „Dit was een goede eerste dag", oordeelde de Australiër, die onder zijn hippe muts alleen te klagen had over de winterse omstandighe den. Een graad of 6 en 's middags wat gespetter. „Wat dat betreft kun je toch beter in Bahrein testen, want nu was alleen de ochtend heel productief. De middag was vooral overleven en data verzamelen." Van alle teams ging Red Buil ook dat echter het beste af. Ricciardo: „Of we ook de beste auto hebben, dat is nu nog moeilijk oordelen. Maar je voelt écht wel of je een slechte auto hebt of een vrij goede. En deze is zeker niet slecht." In een kil Spaans decor begon Red Buil Racing bemoedigend aan de wintertests. Meeste rondes van iedereen, snelste ronde van de dag. Tevredenheid alom over de RB14, die Max Verstappen vandaag bestuurt. Dat getest een maandje voor de sei zoenstart, het biedt nul garanties. Rijden teams wel met vol vermo gen? Spelen ze met aërodynami sche afstellingen? Wordt de race ge simuleerd met volle tanks? Of wordt er met een ultralichte bolide juist zand in ogen van de concur rentie gestrooid? Uiteindelijk weet je als volger nauwelijks waar je naar kijkt. Maar reken maar dat ze bij Red Buil Racing gisteravond na de eerste van acht testdagen glimla chend aan de tapas begonnen. Een jaar terug was het kommer en kwel bij de traditionele win tertests op het Circuit de Catalu- nya. De RB 13 bleek, vers van de pro ductieband, nog zwanger van de kinderziektes. De wagen van Max Verstappen en Daniël Ricciardo had problemen met de balans, het vermogen en wat al niet meer. De tests in Barcelona waren een voor bode van een rampzalig eerste sei- zoensdeel. Het móést deze winter anders, riep Verstappen zo'n beetje in alle inter views. De nieuwe RB14 moest eerder af, wat lukte. En op testdag 1 zou het wenselijk zijn dat de bolide eens niet de halve dag in de remise stond, maar kilometers maakte. Teambaas Christian Hor- ner: „Gewoon honderd rondjes, want stilstand is achteruitgang tij dens testdagen." En zowaar, het team - nu officieel Aston Martin Red Buil Racing - be leefde een bemoedigende start. Voor de lunchpauze had Ricciardo de 50 rondes van vorig jaar gisteren al op de dagteller, 's Middags rekte hij het totale aantal probleemloos op naar 105 omlopen. En, niet onbe langrijk: hij noteerde niet alleen de meeste rondes van ie- vlak voor de lunch greep hij met 1.20,179 ook de snelste ronde van de dag, vlak voor Mercedes-coureur Valtteri Bottas (1.20,349) en Ferrari-Fin Kimi Raik- könen (1.20,506). „Sofar so good", riep Horner dus met een tevreden grijns. „Ik hoop dat we dit volhouden, want het plan is deze we ken zoveel mogelijk ki lometers maken." Testen. Data ver zamelen. auto leren be- Wilt u ook blijven genieten van een heerlijke douche in een veilige badkamer? Wij maken uw badkamer veilig in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Op maat gemaakt naar uw wensen. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Nu tijdelijk tot 1000,- leeftijdskorting bij aankoop van een comfortdouche uit de Primair of Deluxe collectie. Afspraak of brochure? Bel 0341 - 23 23 00 of kijk op www.molenaar.nl dinsdag 27 februari 2018 Glimlachend aan tapas Arjan Schouten Barcelona Daniël Ricciardo reed 105 rondjes in de RB14. Vandaag is Max Verstappen aan de beurt. De nieuwe halo op de bolide van Red Buil kreeg ook zijn eer ste echte test. foto's epa, photo news €1000 NVEILIG Door gladde vloer, hoge instap, gebrek aan voldoende houvast. BEOORDELING U CBW-erkend 'Kijk voor de actievoorwaarden op www.molenaar.nl/actie. Actie loopt t/m 17 maart. Jarenlange ervaring Meer dan 10.000 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 45 plaatsingen per week Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden LANGER THUIS WONEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20