Dag lieve Nu of. Politici in de bres voor Nederlands- Turkse Kamerleden Concurrentie is bepalend TV-legende op 88-jarige leeftijd overleden Walcheren Advies van de mannendokter: 'Grijp niet te snel naar testosteron' De Consumentenbond vergeleek 7.000 prijzen van allerlei bood schappen. Daarbij waren 150 pro ducten van A-merken en 120 van huismerken: onder meer olijfolie, melk, ijsthee en pils, maar ook luchtverfrisser en papieren tissues. De belangenorganisatie ver moedde dat de ene supermarkt van dezelfde keten duurder is dan de andere. Dat bleek te kloppen. Het prijsniveau hangt vooral af van de concurrentie in de buurt. Neem een beker yoghurt Griekse stijl van Almhof: bij een duurdere Jumbo kost zo'n beker 1,61 euro, terwijl een voordeliger Jumbo er 1,49 euro voor vraagt. Bij Hoogvliet kost hetzelfde product de ene keer 1,59 euro en de andere keer 1,55. Douwe Egberts- oploskofïie is in Jumbo Terheijden 6,85 euro, in Etten-Leur 6,29 en in Breda 5,99. Op de site van de Con sumentenbond staat een overzicht van de Jumbo- en Hoogvlietsuper markten van heel Nederland. De supermarktketens laten hun prijzen sterk afhangen van die van de concurrenten in de buurt. De verdeling tussen goedkopere en duurdere Hoogvliet-vestigingen is ongeveer fiftyfifty. Bij Jumbo vraagt 14 procent van de filialen lage prijzen, 32 procent van de win kels zit op een gemiddeld niveau en 54 procent heeft hogere prijzen. Friesland, Groningen en Limburg hebben vooral dure Jumbo's. Rich ting Utrecht en de Randstad wor den de Jumbo's goedkoper. Ook online zijn er verschillen bij Hoogvliet of Jumbo. Het prijspeil hangt dan af van de locatie waar de bestelling moet worden bezorgd of waar de boodschappen worden op gehaald. Bij Plus Supermarkten zijn ook onderlinge verschillen tussen de winkels, maar die zijn minder groot dan bij Jumbo en Hoogvliet. Goedkope en dure Jumbo's zijn soms relatief dicht bij elkaar te vin den. In Utrecht en Nieuwegein zijn Goedkope en dure Jumbo's zijn soms relatief dichtbij elkaar te vinden de prijzen aan de lage kant, terwijl de vestigingen in Maartensdijk en Vianen juist hoge prijzen vragen. Hellman's mayonaise kost in Wier den 2,65 euro, terwijl Jumbo-klan ten in Almelo voor precies dezelfde mayo 2,19 euro betalen. Een ander extreem voorbeeld bij Hoogvliet: wie in Den Haag Leyweg shopt, be taalt voor Robijn Color 7,29 euro, terwijl dezelfde flacon in dezelfde stad in de Theresiastraat 4,99 euro kost. Een andere opvallende uitkomst van het prijsonderzoek: nieuwko mer Picnic, actief op 33 plaatsen voor 95.000 klanten, is sterk con currerend. Bij het groeiende merk was het boodschappenpakket 6 procent goedkoper dan gemiddeld bij alle supermarkten. De eerder ge noemde mayonaise van Hell- mann's kostte bij Picnic bijvoor beeld 2,03 euro. Nieuwsmedia Mies Bouwman 1929-2018 Hart Ziel »P8 Supermarkt varieert prijs per filiaal Supermarkten laten hun prijzen afhangen van de concurrenten in de buurt. Daarom zijn er rela tief dure winkels van Jumbo én goedkopere vestigingen. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Consumentenbond vandaag pu bliceert. Hoogvlietsupermarkten hebben dezelfde handelwijze. Ellen den Hollander Rotterdam dinsdag 27 februari 2018 0°C Tot het weekend koud pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 >P3,4 en 5 nooit De schaatskoorts neemt met de dag toe. Floris Jan Koole uit Middelburg heeft de slijpmachine al klaar staan om schaatsen te scherpen. Vlissingen beleefde gisteren een ijsdag met een maximumtemperatuur van 0,3 graden onder nul. IJsverenigingen hebben hun hoop gevestigd op de eindsprint die de winter heeft ingezet. Ze hopen donderdag de banen te kunnen openen. »P8en ZEELAND 2 FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1