PSV krijgt lof voor lef: 'Zo 18 ek 2020 Feyenoord kan ontluisterende prestaties in Kort Bolt heeft bij club getekend Usain Bolt heeft via een bericht op Twitter laten weten dat hij heeft getekend voor een voetbalclub. De achtvoudig olympisch sprintkampioen maakt vanavond om negen uur bekend om welke club het gaat. Blessure kost Neymar week De ernst van de enkelblessure die PSG-ve- dette Neymar (foto) zondag opliep tegen Olympique Marseille is nog onduidelijk. Wel is zeker dat de Braziliaan woensdag het bekerduel tegen Marseille moet missen. Het is twijfelachtig of hij de return in de Cham- pions League tegen Real Madrid van vol gende week haalt. Geen video-arbitrage in CL UEF A-voorzitter Alexander Ceferin heeft laten doorschemeren dat er voorlopig geen videoscheidsrechters worden ingezet in de Champions League. „We zullen de videoref komend seizoen niet gebruiken. We zijn niet per definitie tegen het middel, maar ik zie nog te veel verwarring", zei de Sloveen. Boymans terug bij Utrecht Spits Ruud Boymans (28, foto) is terug bij FC Utrecht. Hij heeft zich aangesloten bij de beloftenploeg en werkt daar aan zijn fitheid, zo meldt de club. Boymans speelde tussen 2014 en 2016 al voor Utrecht. Daarna te kende hij bij Al Shabab in de Emiraten. Flitsen Quote van de dag 'Blessures zijn een deel van mijn leven, maar XJ& ik ben er weer' Halep Marquez Feyenoord klampt zich krampachtig vast aan het bekertoernooi. Morgen Willem II verslaan en de rust zal wederkeren. Maar wat is eventuele bekerwinst waard na een jaar waarin de ploeg steeds dieper valt? In de Kuip kwamen afgelopen vrij dag de negen beleidsbepalers van Feyenoord samen. De driekoppige directie van Feyenoord (algemeen directeur Jan de Jong, technisch di recteur Martin van Geel en com mercieel directeur Mark Koever mans), huisjurist Joris van Bent- hem en de vijfkoppige raad van commissarissen met de onlangs toegetreden Sjaak Troost, Gérard Moussault, Herman van Drie, pre sident-commissaris Gerard Hoet- mer en William Bontes, die van de gelegenheid gebruik maakte om zijn al aangekondigde afscheid van Feyenoord officieel te maken. Uiteraard ging het tijdens dat rendez-vous over de sportieve ma laise, de vrije val van het vlaggen schip na het fantastische kampi oensjaar in Rotterdam. Maar het bleef ook vrijdag opvallend rustig in en rond de Kuip. Hoetmer toonde zich weer een groot aan hanger van Van Geel. De Brabantse technisch directeur bleef op zijn beurt pal achter trainer Giovanni van Bronckhorst staan. En de slechte prestaties? Van Geel deed ze af met de zin dat 'Feyenoord al eer der zo'n periode heeft gemaakt'. Dat klopt. Twee seizoenen gele den. Toen werd tegen FC Utrecht de beker gewonnen, stroomde de Coolsingel stampvol en was de ach terban euforisch. Exact het scenario waar de leiding van de club nu vol op inzet, al zal een huldiging in het hartje van Rotterdam daarna hoe dan ook onmogelijk zijn, omdat er in de periode bouwwerkzaam heden zijn in de stad. Reddingsboei De beker als reddingsboei, er is al zoveel over gezegd en geschreven. Maar binnen Feyenoord is de groep mensen die het seizoen als volko men verloren beschouwt, zelfs dus als de beker wordt gewonnen, aan de winnende hand. Clubicoon Willem van Hanegem wierp onlangs in deze krant een in teressante stelling op. Misschien moet Feyenoord de halve finale van het bekertoernooi tegen Willem II maar gewoon verliezen, zei 'De Kromme'. Wellicht is uitscha keling wel noodzakelijk om de be leidsbepalers in Rotterdam-Zuid te laten inzien dat Feyenoord het spoor volledig bijster is. „Want an ders", zo voorspelde Van Hanegem, „gaan ze zich weer achter het win nen van de beker verschuilen." Want dat het in mei, als het sei zoen voorbij is, zal donderen en bliksemen in de Kuip als de beker is gewonnen, is onwaarschijnlijk. Daar redeneren ze dan vrolijk: weer een prijs, de vierde in drie seizoe nen, de Johan Cruijff Schaal mee geteld. Dat slechts twee keer in de eredivisie een regerend kampioen nóg zwakker presteerde, is dan ge woon bijzaak. En ook dat er nog nooit zoveel is geïnvesteerd in nieuwe spelers (26,5 miljoen euro). Wat is de beker waard? Twee sei zoenen geleden wiste het in één Willy van de Kerkhof kroop bijna letterlijk door zijn computer scherm, toen hij zondagavond via Skype in verbinding stond met de gasten aan tafel bij Studio Voetbal. De PSV-coryfee kon zijn enthousi asme niet verbergen. Hoe Feyen oord in eigen huis was vastgezet en overrompeld met een offensieve tactiek, Willy noemde het 'kampi- oenswaardig en PSV-waardig'. „Zo hoort PSV het gehele seizoen te spelen. Ik ben er als supporter blij mee." Het is een sentiment dat breder leeft dan alleen in Eindhoven en omstreken. Willem van Hanegem bijvoorbeeld prees in zijn AD-co- lumn ook de durf van Phillip Cocu en zijn spelers om aan te vallen. „Niet dat afwachtende voetbal, niet dat met z'n allen keihard achteruit rennen bij een voorsprong", schreef De Kromme. Vrij vertaald zei Wil lem eigenlijk: als PSV zó speelt, kan ik er als voetballiefhebber mee le ven dat de ploeg straks de nieuwe kampioen is. Het is hoe het werkt in Neder land: resultaten moeten hier ge paard gaan met offensief voetbal. Een kampioen die je alleen in je hoofd onthoudt? Niet genoeg. Zo'n kampioen moet je ook in het hart kunnen raken. Anders krijgt zelfs een trainer die vier keer op een rij de beste was met Ajax (Frank de Boer bijvoorbeeld) een strontkar vol kritiek over zich heen als het spel gaandeweg minder sprankelt. Of die koppeling nu terecht is of niet, voor Cocu is het hoe dan ook goed zoals het zondag ging. Onver wacht en succesvol het pad van de aanval kiezen in een topduel op vreemde bodem; het helpt mee om je verder te ontwikkelen als trainer- coach. Het is in deze krant al vaker geschreven: Cocu is van de con trole. Daar wint hij veel mee. En dat past bij zijn karakter. Maar soms zou je hem ook een vleugje Co Adriaanse toewensen bij de aanpak van wedstrijden. Een vleugje Adriaanse, dat staat dinsdag 27 februari 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Hidde ter Avest komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Twente. De verdediger blijkt in de wedstrijd tegen FC Utrecht een enkel breuk te hebben opgelopen. Robin Haase heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Dubai bereikt. Hij ver sloeg de Fransman Quentin Halys in drie sets: 7-5 2-6 6-4. Calvin Stengs stond gisteren weer op he trainingsveld bij AZ. De talentvolle speler scheurde in augustus zijn kruisband af. Rafael Nadal (31) maakt deze week zijn rentree bij het toernooi van Acapulco in Mexico. 37I Het prijzengeld voor het EK voetbal van 2020 zal 371 miljoen euro bedragen, 70 miljoen meer dan bij het vo rige EK van 2016. Elk van de 24 deelne mende landen krijgt een start premie van 9,25 miljoen van de UEFA. I Tennisster Si- mona Halep heeft de eerste plaats op de wereldranglijst heroverd. De Roemeense is de Deense Ca roline Wozni- acki, die na de Australian Open nummer 1 werd, voorbij. Wereldkampi oen MotoGP Mare Marquez blijft Honda trouw. De Spanjaard te kende een con tract bij de Ja panse firma dat hem ook voor 2019 en 2020 bindt. O Q. <0 Beker is alleen pleister Mikos Gouka Rotterdam Op een zondag dat iedereen een counterploeg verwachtte, koos PSV vol de aanval in de Kuip. Gaan we dat lef vaker zien? En kantelt dit het sentiment bij het grote publiek als PSV kampioen wordt? Maarten Wijffels Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18