Bankieren weer duurder, ING spant de kroon DE MAKKELIJKE MAALTIJD 24'Kitchen 29% 23 E 17 Pim Berendsen nieuwe CFO ELKE WERKDAG 17.00 Het is een van de grootste ergernis sen van consumenten: de jaarlijkse kostenstijging van betaalpakketten. Bij de Consumentenbond komen er regelmatig klachten over binnen. Het betaalpakket wordt almaar duurder, terwijl de consumenten steeds meer zelf moeten doen, luidt de belangrijkste klacht. Een aantal banken heeft die kri tiek van zijn klanten ter harte geno men, maar zeker niet allemaal. Vooral ING-klanten zijn flink duurder uit voor hetzelfde pakket, blijkt uit het jongste overzicht. Niet leuk Op t januari heeft de bank de prijs van een pakket 7 tot 10 procent ver hoogd. Een jaar eerder verhoogde de bank die tarieven ook al. Hier mee zijn de kosten van het Basis- Pakket in twee jaar tijd met 29 pro cent gestegen. Die van het Betaal- Pakket stegen met 23 procent en het RoyaalPakket met 20 procent. In een reactie zegt ING dat de stijgende kosten van traditionele betaalmiddelen als de overschrij- vingskaarten en papieren acceptgi ro's én de investeringen digitalise ring, nopen tot tariefsverhoging. „We begrijpen dat dit niet leuk is. Daarom streven we naar een goede balans tussen zo scherp mogelijke betaaltarieven en een innovatieve, digitale dienstverlening", reageert een zegsvrouw. Ook bij Triodos Bank zijn de kos ten voor de betaalrekening voor het tweede jaar gestegen. Klanten beta len nu 30 euro, een stijging van 6 procent. Bij de Regiobank betalen klanten sinds 1 juli vorig jaar ruim 15 procent meer voor hun betaalre kening. Bij de Rabobank gingen Prijsverhogingen ING in 2 jaar 20 klanten per 1 april 1,20 extra per jaar betalen voor hun betaalpakket. Ook per april gaan die prijzen iets om hoog. Minpuntje Bij de meeste banken zijn en blij ven de maandelijkse afschriften wél gratis. Een andere positieve noot is: bij ABN AMRO, ASN Bank, Knab en SNS zijn de kosten voor bankieren gelijk gebleven, net als het jaar ervoor. Maar ook bij die banken constateert de Consumen tenbond een minpuntje: de banken hebben, net als in 2016, de rente over het positieve saldo van de be taalrekening verlaagd. Al met al be taal je voor de duurste betaalreke ning zes keer zo veel als voor de goedkoopste. Volgens zegsvrouw Joyce Donat van de bond kan het lonen over te stappen naar een an dere bank. Verder blijft de rente voor rood staan onverminderd hoog. De Con sumentenbond hekelt dat. „Veel klanten hebben bij dezelfde bank ook hun spaargeld. Bij Knab, Regio- bank en SNS is het mogelij k j e saldo automatisch te laten aanvullen van uit je spaarrekening als je rood staat. Andere banken moeten dat ook bieden." willen werken." Toch lijkt het te kort goed nieuws voor de postbe zorgers die net deze maand aan de cao-onderhandelingen zijn be gonnen. Vanwege het kelderen van de postvolumes luidt Verhagen we derom de noodklok richting poli tiek, iets dat ze vorig jaar ook in een interview met deze krant deed. Waarschuwde ze toen voor het in gevaar komen van de be zorging op het platteland, nu is de topvrouw nog stelliger. „Als we zo doorgaan komt de postbezor ging serieus in gevaar, wij willen ook over tien tot vijftien jaar een kwalitatief hoogwaardige bezor ging in de lucht houden." Dialoog De oplossing is consolidatie, stelt Verhagen. „Alle post moet in één postzak, Nederland is te klein voor meerdere vervoerders." Ui teraard zou die ene bezorger dan PostNL moeten zijn. Ze heeft haar hoop gevestigd op een dialoog die de postsector komend jaar met staatssecretaris Mona Keijzer gaat voeren over de toekomst. De aanhoudende moeilijkhe den bij post overschaduwden het succes dat PostNL wel degelijk óók boekt. Aan de pakketkant groeit het bedrijf als kool. De om zet uit e-commerce groeide van 33 naar 38 procent. In het laatste kwartaal groeide de pakketbusi- ness met liefst 20 procent. De sterke groei leidt tot groeipijnen, vandaar dat PostNL extra inves teert: komende jaren komen er negen depots bij in Nederland en twee in België. Ook trekt het be drijf geld uit voor uitbreiding van het wagenpark en voor elektri sche bezorgbakfietsen. Mede dankzij het succes bij pakketjes groeide PostNL's omzet met twee procent naar 3,49 mil jard euro. Door alle moeilijkhe den daalde echter het resultaat van 245 miljoen in 2016 naar 225 miljoen nu. Dat is aan de onder kant van de eerder voorspelde bandbreedte van 220 tot 260 mil joen euro. Komend jaar verwacht Verhagen bovendien een verdere daling van de winstgevendheid naar 160 tot maximaal 200 mil joen. Beleggers reageerden onte vreden op de cijfers: het aandeel PostNL kelderde flink op de Am sterdamse beurs. OPVOLGING dinsdag 27 februari 2018 GO De kosten voor bankieren gaan bij een aantal banken wederom omhoog. ING spant de kroon. Daar betalen klanten sinds begin dit jaar 7 tot 10 procent méér voor hetzelfde pakket. Dat blijkt uit de nieuwste peiling van de Consumentenbond. Natasja de Groot Amsterdam Basis pakket Betaal pakket Royaal- pakket FOTO ANP PostNL haalt zijn nieuwe fi nanciële topman uit eigen huis. Pim Berendsen (44) volgt medio april financieel topman Jan Bos op, die na 7 jaar op zijn huidige post en een kwart eeuw bij het post bedrijf, toe is aan een nieuwe uitdaging. Berend sen is al lid van het directie team van PostNL. Hij is ver antwoordelijk voor de inter nationale activiteiten van het bedrijf in o.a. België en Italië. Hij werkt al sinds 2000 bij het postbedrijf, maar maakte tussen 2013 en 2015 een uitstapje naar afvalverwerker Van Ganse winkel. De benoeming van Berendsen, in 2010 winnaar van de Young Captain Award voor de meest veel belovende hoge manager, is tijdens de aandeelhouders vergadering op 17 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17