Interpol ziet vader ontvoerde Insiya niet langer als kidnapper 13 Rusland gaat akkoord met 'humanitaire pauzes' voor Syrisch Oost-Ghouta €99, Rusland stemt in met een dagelijkse humanitaire pauze van vijf uur voor het Syrische Oost-Ghouta. De enclave ligt sinds vorige week zwaar onder vuur. Genieten in Rijnland-Pfalz De 'pauzes' duren dagelijks van 09.00 uur tot 14.00 uur en gaan vandaag in. President Vladimir Poetin zou ook bereid zijn tot het openstellen van 'evacuatieroutes' voor de bedreigde burgerbevolking, 400.000 mensen groot. Volgens het Kremlin wordt er gewerkt aan de routes. Die zullen 'in de nabije toe komst' worden bekendgemaakt. Verontwaardiging Bij de aanvallen van het Syrische re gime en zijn bondgenoten op de enclave bij Damascus zijn de laatste weken al meer dan 500 burgers on der wie veel vrouwen en kinderen om het leven gekomen. Het offen sief tegen Oost-Ghouta, waar vooral radicale islamisten en jiha- disten zich met succes al zes jaar verzetten tegen het Syrische rege ringsleger, roept grote verontwaar diging op. Dit omdat de gebruikte wapens (van gifgas (in 2013) tot clusterbom- men en de gevreesde 'vatbommen' van nu) enorm veel slachtoffers maken onder de burgerbevolking. Ook veel medische klinieken wor den aangevallen. Door het oorlogs geweld en de belegering leven veel burgers al tijden ondergronds en er zijn tekorten aan onder meer medi- Rusland moet als lid van de Veiligheidsraad verantwoordelijkheid nemen cijnen en voedsel. Het besluit van Rusland, bekend gemaakt door Poetins minister van Defensie, Sergej Sjojgoe, volgt na grote druk van vooral westerse lan den. Twee dagen geleden stemde de VN-Veiligheidsraad unaniem in met een resolutie die een staakt- het-vuren eiste van 30 dagen voor heel Syrië. Maar de strijd ging daarna onver minderd voort, tot grote ergernis van in het bijzonder de Franse pre sident Emmanuel Macron. Hij zou gisteren, na een telefoongesprek met zijn Turkse collega Recep Tayyip Erdogan, ook contact heb ben gehad met het Kremlin. „Als permanent lid van de VN-Veilig heidsraad moet Rusland zijn ver- antwoordelijkheid nemen jegens het Syrische regime", aldus Ma cron, die zijn minister van Buiten landse Zaken, Jean-Yves Le Drian naar Moskou stuurt. Volgens Macron moet er een hu manitair bestand komen voor heel Syrië, inclusief de Noord-Syrische stad Afrin, een doelwit van de Turkse strijdkrachten. In de praktijk betekent dit dat Hemani van Interpol weer vrij mag rondreizen. Toch moet hij daarmee uitkijken. In Nederland wordt hij wél nog steeds gezocht voor ontvoering. Dus als hij zich in bijvoorbeeld Duitsland laat zien, kan hij op verzoek van de Nederlandse au toriteiten toch opgepakt worden. „Maar dan moet Nederland wel weten dat hij daar is", aldus Spong. Opsteker De beslissing van Interpol is de tweede morele opsteker voor de steenrijke zakenman Hemani. Hij liet in september 2016 zijn toen 2-jarige dochtertje kidnap pen. Zij was op dat moment bij haar oma in Amsterdam. Moeder Rashid had een schei ding met Hermani aangevraagd, die het het voor elkaar kreeg In siya naar India te laten brengen. Daar is Insiya nu dus bij haar va der. Handlangers Nederland vervolgt Hemani en zeven handlangers voor de kid nap. Toch maakte het gerechts hof onlangs een besluit van de rechtbank ongedaan dat Insiya terug naar Nederland moet. Omdat, aldus het gerechtshof, de voogdijzaak voor de Indiase rechter moet worden uitgevoch ten. Het gezin woonde voor de scheiding vooral in India. Als Nederland weet waar Hemani is, zou het een uitleveringsverzoek kunnen doen Een rechter in India besloot kort geleden wel dat het meisje in Ne derland hoort te zijn. Tegen die uitspraak gaat de vader ook nog in hoger beroep. Mocht dat mislukken, moet hij Insiya voor eind maart terug brengen naar haar moeder in Ne derland. Exclusieve Lezersreis Vanaf 4-, 5- of 8-daags hotel arrangement pharosreizen Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl dinsdag 27 februari 2018 PC Rusland verlicht wurggreep Hans van Zon Rotterdam Emmanuel Macron (40) Negentien inwoners van Oost-Ghouta zijn mogelijk het slachtoffer geworden van een aanval met chloor gas. Eén kind overleed door verstikking. Onafhankelijke instanties, waaronder het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten, konden het gebruik van chloorgas niet bevestigen, maar de beelden roepen herinneringen op aan de aanval met zenuwgas in 2013 in Oost-Ghouta. Vol gens Rusland hebben 'de terroristen het gas gebruikt in hun propagandaoorlog tegen de Syrische rege ring'. FOTO AFP De internationale opsporings dienst Interpol heeft Shehzad Hemani, de vader van de in 2016 ontvoerde peuter Insiya, van de lijst gezochte personen afgehaald. Interpol ziet de zaak tussen de in India wo nende Shehzad en zijn in Ne derland wonende ex Nadia Rashid als privé-aangelegen- heid. Dat bevestigt Hemanis advocaat Gerard Spong. Victor Schildkamp Rotterdam —Gerard Spong (71), advocaat Vertrek:l maart t/m 16 december prachtig wandelgebied op 2 uur rijden van de Nederlandse grens Duitse Wijnstraat en romantisch Heidelberg L-Vr- Ga je mee naar De Pfalz, zoals de Duitsers zelf de regio Rheinland- Pfalz noemen? Een prachtige regio met gezellige stadjes en schitterende natuur! Maak je een mooie wandeling? Je verblijft op slechts enkele kilometers van het bekende Kaiserlautern, mid den in een schitterend wandelgebied! Ook het dorpje Otterberg, waar je logeert, is een bezoekje waard, Hier vind je een abdijkerk en vele vak werkhuisjes. Drink je ook een goed glas wijn langs de Duitse Wijnstraat? Of ga je een dagje naar de steden Heidelberg en Speyer? Heidelberg is beroemd om de eeuwenoude univer siteit en de romantische kasteelruïne hoog boven de stad. Speyer heeft de grootste romaanse kathedraal ter wereld. Je logeert in Hotel Schippke in Otterberg, op ca. 1,3 km van het oude centrum. Kaiserslautern ligt op ca. 5 km van Otterberg. Het hotel heeft een restaurant, bar, terras en tuin. Inbegrepen 3, 4 of 7x overnachting 3, 4 of 7x ontbijtbuffet 2, 3 of 6x 3-gangendiner (op vrijdag vindt het diner in het nabij gelegen Gasthof Kraus plaats) lx schnitzel van "Schnitzel Schippke" incl. een drankje (bier, wijn of fris) lx lunchpakket of proviand voor je wandelrugzak lx wandelkaart Data 4-d. 5-d. 8-d. 01/03-25/03 €99 €129 €219 26/03-29/04 €119 €149 €229 30/04-01/07 €129 €159 €239 02/07-26/08 €119 €149 €229 27/08-28/10 €129 €159 €239 29/10-16/12 €99 €129 €219 Prijzen in p.p. bij verblijf in een 2-persoonska- mer. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50). Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. Meer informatie: Ga voor Genieten in Rijnland-Pfalz naar onze website reiskatern.nl/pzc/prl816 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 18497

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13