HET IS TIJD VOOR STIP... Fly - Drive Kreta of bel ons 088 - 70 70 600 (StlP ,/€75\ ii Cruise 'La Dolce Vitn' nu v a, 12 Het moest zowel een prestigepro ject als een unicum worden: de 8.611 meter hoge K2 beklimmen in de wintermaanden. Nooit is het een groep klimmers gelukt deze missie te voltooien. Een team vol ervaren avonturiers was onderweg naar de top toen zaterdag ruzie uitbrak over de vorderingen van de tocht. Voor de 44-jarige Urubko reden om zelf verder te trekken richting de top. Volgens kenners een levensgevaarlijk besluit. „Dat je dit überhaupt durft, vind ik on gelooflijk", aldus Wilco van Rooijen (50), die negen jaar gele den zeifin de problemen kwam op de K2. „Maar hier zit veel geld in en nationale belangen spelen een rol. Er is van oudsher een strijd tussen het Oostblok en de Engel sen en Amerikanen op dit vlak. Daarbij is de K2 de heilige graal onder bergbeklimmers." Urubko is een zeer ervaren klimmer die alle veertien bergtop pen boven de 8.000 meter al heeft bedwongen. Eind januari maakte hij deel uit van het reddingsteam dat met een helikopter van de K2 naar de 8.126 meter hoge Nanga Parbat in Pakistan werd gebracht. Daar werd via een gewaagde nach telijke beklimming de gestrande en halfbevroren Franse klimmer Elisabeth Revol gered. Ondanks de ruime ervaring van Urubko heeft Van Rooijen een hoop vraagtekens bij zijn een mansactie. „Ik weet niet waarom precies onenigheid is ontstaan. Als het puur vanwege regels is, snap ik zijn boosheid wel. Als je de top Ze zaten in de zone des doods. Je kunt daar niks. Je bent te moe om te praten niet in februari bereikt, telt het na melijk niet als winterbeklimming. Maar goed, je bent dan al zo ver ge komen dat je gewoon verder moet gaan." Waar een Pakistaanse klimmer de actie van Urubko nog 'compleet suïcidaal' noemde, heeft Van Rooijen ook positieve woorden voor de waaghals. „Het is super- knap, dat moet ook gezegd wor den. Hij trekt verder ook niemand mee de ellende in. Hij moet echt overtuigd zijn dat het gaat luk ken. Maar het wordt niet voor niets de berg der bergen genoemd. Als je denkt dat je er bijna bent, kom je weer een enorme berg te gen. Je hebt op het laatste stuk ei genlijk minimaal twee man nodig. Je bent gesloopt en op veel plek ken is lawinegevaar." Het is de plek waar de Utrechter negen jaar geleden zeifin de problemen kwam. Een ijsblok sloeg de tou wen van de klimmers weg. „Soms moet je kunnen zeggen: het zit er gewoon niet in." Zone des doods Maar waarom hield niemand hem tegen? Lieten zijn expeditiegeno ten hem gewoon de dood tege moet lopen? „Ze zaten in de zone des doods. Je kunt daar niks. Je bent te moe om in discussie te gaan of aan iemand te trekken. Er gens vind ik dat ook mooi. Hij kiest hier zelf voor." Is hij dan ten dode opgeschreven? „Nou ja, als hij verstandig is, keert hij om", be sluit de ervaren alpinist. nu v.a. v p b ^pÓiiTvoor nog~nïéér^oordeïïge~reïzen~op onzewebsite! (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) flO reizen «nl. dinsdag 27 februari 2018 'Als Urubko verstandig is, keert hij om' De klimwereld vreest voor het lot van de Russisch-Poolse klim mer Denis Urubko, die besloot om in zijn eentje de op één na hoogste berg ter wereld, de K2 op de Pakistaans-Chinese grens, te beklimmen. „Hij moet ervan overtuigd zijn dat het lukt, anders ben je echt gestoord." Ruben Koenes Utrecht De Russisch-Poolse klimmer Denis Urubko (44) verliet dit weekeinde zijn expeditiegeno ten en is alleen verder gegaan met de beklimming van de K2, de op één na hoogste berg ter wereld. FOTO AFP —Wilco van Rooijen, alpinist Geniet en ontspan! ■■■70 8 dagen Middellandse zee per 4"-!- Costa Diadema net nieuwste scmp van Costa Cruises Inclusief vluchten transfers O.b.v. volpension Tijdens deze fantastische 8-daagse cruise reist u een week lang met het nieuwste schip van Costa Cruises, de 4*+ Costa Diadema, op basis van volpension (alle maaltijden aan boord]. Tijdens de reis bezoekt u o.a Palma de Mallorca, Civitavecchia (Rome) en Marseille. Laat u op de Costa Diadema verrassen door de fraaie en harmonieus ontworpen ruimtes die allen een eigen elegante sfeer uitstralen. Maar ook aan de faciliteiten is uiteraard ruimschoots nagedacht. Zo beschikt het schip bijvoorbeeld over een promenadedek van ca. SOOm lengte, waar u tot in de late uurtjes een hapje en drankje kunt nemen op de talrijke terrasjes. De reis is inclusief vluchten en 23 kg bagage, transfers, alle maaltijden aan boord en hotel servicebijdrage t.w.v. €84,- per persoon. korting Nieuw in ons aanbod! Verblijf m 3* hotels incl. ontbijt Strand, natuur cultuur 8-daagse reis inclusief huurauto Tijdens deze 8-daagse fly and drive leert u het echte Kreta kennen. Geheel op eigen gelegenheid kunt u het grootste en bekendste eiland van Griekenland ontdekken. Kreta is een zéér populaire vakantiebestemming dankzij het heerlijke klimaat, prachtige stranden, knusse restaurantjes, mooie natuur en culturele bezienswaardigheden. De eerste drie dagen van uw reis verblijft u in de omgeving van Rethymnon. Breng een bezoek aan de kenmerkende oude binnenstad van Rethymnon met als hoogtepunt het prachtige fort Fortezza met geweldig uitzicht over de Kretenzische zee en de stad. De overige vakantiedagen van uw reis verblijft u nabij de populairste badplaats Chersonissos. Ook hier bent u vrij om te gaan en staan waar u wilt. stipreizen.nl/crcdsb stipreizen.nl/krkflb stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle voorwaarden en kortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12