Extra voordeel op USA bestemmingen 10 Politie vreesde voor veiligheid kind en schakelde Amber Alert en Burgernet in l 1 New York €399 Miami €449 Las Vegas €459 Los Angeles €699 Baby Hannah zat in een pleeggezin na vermoedens van mishandeling. De ouders ontvoerden het kind gis terochtend onder de ogen van haar pleegmoeder. Het is iets na 09.00 uur in de och tend als de zes maanden oude Han nah Simons in haar Maxi-Cosi de Lidl in Eersel wordt uitgeduwd. Haar pleegmoeder loopt achter de buggy. Op de parkeerplaats wordt de baby plotseling met geweld uit de kinderwagen gerukt. Het is een van haar biologische ouders die met het kindje in een donkerkleu rige SUV springt en ervandoor scheurt. „Ik hoorde een ontzettend gekrijs en gegil", vertelt buurtbewoonster Colette Megens die vanuit haar ap partement over de parkeerplaats uitkijkt. „Aan de kant waar mensen normaal de parkeerplaats oprijden, reed de auto eruit zo hard als-ie kon", vervolgt ze. Megens zag ook hoe de pleegmoeder ontredderd achterbleef op de parkeerplaats. „Ze liep heel hard te gillen en noteerde nog gauw het nummerbord van de auto." Foto's Bij de politie gaan meteen alle alarmbellen af. Er wordt een Team Grootschalig Opsporing samenge steld, iets dat normaal gesproken vooral gebeurt bij heftige misdrij ven als een moord. Ook wordt de hulp van het publiek ingeschakeld via een Burgernet-melding en Am ber Alert. Daarbij deelt de politie zelfs foto's en namen van de twee ouders: R. S. (25) en K. de L. (26). De politie neemt ook contact op met collega's in Duitsland en België. Zo krijgen alle politieploegen in Bel gisch-Limburg de opdracht om uit te kijken naar de SUV. Dat er met man en macht wordt gezocht naar Hannah zegt alles over hoe de politie vreest voor de veilig heid van het kindje. De baby werd in oktober uit huis geplaatst nadat er vermoedens waren van mishan deling. Het ziekenhuis seinde des tijds de politie in nadat Hannah was binnengebracht met gebroken ribben, een gebroken enkel en alle maal blauwe plekken. Ze was op dat moment pas acht weken oud. Na een korte periode bij een oom en tante verbleef ze afgelopen maan den in een pleeggezin. Facebook De familie van het gevluchte stel deelt op Facebook de oproepen van de politie en laat weten zelf ook enorm ongerust te zijn. „Achter de schermen doen wij alles om Han nah te vinden", zegt een van hen. De vader heeft behalve baby Han nah ook nog een zoon van zeven jaar oud. Maar die is veilig, laat de De pleegmoeder gilde heel hard en noteerde het kenteken van de auto familie weten. Jeugdzorg Neder land benadrukt dat het bij de ont voering van baby Hannah om een exceptionele zaak gaat. „Wat wel eens gebeurt, is dat kinderen die in een gesloten jeugdzorginstelling zitten later terugkomen van verlof', licht woordvoerder Eva de Vroome toe. „Maar dit is niet iets wat vol gens ons vaak voorkomt." S. en De L. zijn geen onbekenden van de po litie. De twee kwamen vorige maand al in het nieuws doordat zij een spoor van oplichting, verduis tering en bedreiging achterlieten in de regio. KLM dinsdag 27 februari 2018 GO Baby Hannah weer terug na ontvoering door haar ouders De zes maanden oude baby Hannah die gisterochtend door haar ouders werd ontvoerd in Eersel, is 's avonds teruggevon den in het Duitse Bad Bentheim. De politie hield de ouders aan op een vakantiepark waar zij met de baby verbleven. Chiel Timmermans Eersel -Getuige Colette Megens r 1 Nü v.a. Nü v.a. Nü v.a. Bekijk alle aanbiedingen op klm.nl H Nü v.a. Retour vanaf-prijs excl. 10 boekingskosten. Boeken kan t/m 5 maart 2018. Kijk voor de voorwaarden op klm.nl Bij de Lidl in Eersel werd baby Hannah uit de kinderwagen gerukt. De politie vond het zes maanden oude meisje terug in Duitsland, foto bert jansen .politie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10