NYNKE DE JONG r Kamerleden om Armeniërel met Turkije bedreigd stipreizen.nl of bel ons 088 - 70 70 600 [StIP ALLINCLUSIVE RONDREIZEN... All Inclusive Sardinië All Inclusive Sicilië miit» 6 €50 I Column Zo aan het begin van het voorjaar word ik steevast overvallen door een melan choliek gevoel. Noem het kas- seienheimwee. Je hebt die lange winter achter de rug, waarin je je hebt vermaakt met andere spor ten. Je keek, je genoot, maar je wachtte op iets anders. Op de voorjaarsklas siekers. Op dat mo ment waarop de wielrenners weer uit hun tropische oor den tevoorschijn kwamen, om weer eens ouderwets rond jes te rijden langs plaatsen met heroï sche namen als Munkzwalm, Korsele en Horebeke. En dan krijg ik altijd kasseienheimwee. Niet alleen heimwee naar de beelden van die stoem- pende mannen en vrou wen op de Haaghoek en de Wolvenberg, maar ook om die kasseien zelf weer eens te voe len. En dat is een ambivalent ge voel. Enerzijds is er niks mooiers dan over kasseien rijden. Je voelt je een echte coureur. Je praat van te voren over hoeveel lucht er in je bandjes moet en of je wel of niet het gootje aan de kant van de weg gaat pakken. En als je er dan overheen rijdt, snap je niet waarom je hier zo naar hebt verlangd. Alles kraakt en piept. Bij de toerrenners voor je schieten de bidons uit hun houders. Je schudt zo hard dat het voelt alsof je eierstokken ter hoogte van je oren zitten. Naderhand heb je nog da genlang spierpijn in je polsen. regelmatig met sterke haat-liefdegevoelens door Vlaanderen gefietst. De ene toer tocht vloog ik, de andere keer wor stelde ik door de snijdende kou, mijn belabberde vorm vervloe kend. Maar elke keer had ik achteraf heimwee, omdat er niks zo mooi is als een koersdag in Vlaanderen. Met de toeschouwers langs de kant, een biertje en een warme worst in de hand. Het eindeloos lege landschap, de beroerde we gen. De vriendelijke seingevers die je de goede kant op vlaggen. Mijn vrienden gingen de Om loop Het Nieuwsblad fietsen. Ik ben te zwanger, dus ze regelden een klapstoel voor me, een deken tje en een broodje hamburger. En zo zat ik op Leberg, volop te genie ten. Vol kasseienheimwee en vol liefde voor Vlaanderen. Niks is zo mooi als een koersdag in Vlaanderen De Turkse regeringskrant Sabah noemt het schandalig dat de poli tici van Turkse afkomst instem den met het voorstel de massa moord op Armeniërs te erkennen als genocide. Het gaat om WD'er Dilan Yesilgöz, de SP'ers Cem La- cin en Sadet Karabulut en de GroenLinks-Kamerleden Zihni Özdil en Nevin Özütok. De Tweede Kamer besloot don derdag de moord op honderddui zenden Armeniërs, ruim een eeuw geleden gepleegd ten tijde van het Ottomaanse Rijk, voort aan genocide te noemen. De rege ring neemt dat niet over en blijft de formulering 'kwestie van de Armeense genocide' gebruiken. De vijf Kamerleden kregen veel last van haat- en dreigberichten sinds de actie van de Turkse krant. „Maar ik ben daar serieus trots op", zegt Özdil. „De tijd van inti midatie en demonisering is voor bij." Yesilgöz zegt zich 'totaal niet aangesproken te voelen door dit soort lui'. „Ik ben Nederlandse." De vijf verwijten Denk-leider Tunahan Kuzu dat hij de media in Turkije heeft opgestookt. Hij zei vrijdag op de Turkse zender Aha- ber dat Nederlandse Kamerleden met een Turkse afkomst reken schap moesten afleggen. „Ze moeten laten zien aan welke kant ze staan." Denk stemde als enige partij tegen de motie om de Ar meense genocide te erkennen. Turkse krant bestempelt politici als landverraders Kuzu ontkent dat hij de boel heeft willen opzwepen. Wel vindt Denk dat Nederland hypo criet is. De erkenning van de genocide zou bedoeld zijn om bij de gemeenteraadsverkiezingen stemmen te winnen binnen de Armeense gemeenschap. Ondertussen is Nederland vol gens de partij van Kuzu blind voor misstanden die het zelfheeft begaan in het verleden, zoals in Indonesië. Kuzu zegt sinds dit weekeinde ook te worden be dreigd. Ook verlenging mogelijk nu v.a. Ook verlenging mogelijk nu v.a. V pb nog méér voordelige reizen op [ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) 1 hOJAAR V reizen «nlJ n maandag 26 februari 2018 GO @Nynke enheimwee Zo heb ik de af- V gelopen jaren Vijf Tweede-Kamerleden zijn bedreigd nadat een Turkse krant hen als landverraders heeft bestempeld. Hans van Soest Den Haag/Ankara Ronduit voordelig! Costa Smeralda Asinara Castelsardo Sassari 574 I Verblijf in 4* Castei sardo Resort Village Nederlandssprekende reisleiding O.a. Asinara, Costa Smeralda en Sassari É^AIghero Maak tijdens deze schitterende 8-daagse rondreis kennis met alle hoogtepunten van Sardinië! Uniek aan deze reis is dat u verblijft in het4-sterren hotel Castelsardo Resort Village in Castelsardo o.b.v. All Inclusive (maaltijden en consumpties tijdens de excursies zijn voor eigen rekening). Castelsardo Resort Village is gelegen aan een idyllische baai net buiten het sfeervolle plaatsje Castelsardo en is vanaf maart 2018 grotendeels gerenoveerd. Inbegrepen zijn de vliegreis, rondreis per comfortabele touringcar, Nederlandssprekende reisleiding en 7 nachten in het Castelsardo Resort Village o.b.v. All Inclusive! korting alermo -Mrapani Mozia Ei and Agrigento 574 Verblijf in 4* Hopps Hotel Nederlandssprekende reisleiding O.a. Marsala, Palermo en Agrigento Marsala Mazara del Vallol Gorghi Tondi Maak tijdens deze schitterende 8-daagse groepsrondreis kennis met alle hoogtepunten van Sicilië! Palermo, Agrigento, Marsala en Gorghi Tondi... U mag deze prachtige plaatsen absoluut niet missen! Daarom hebben wij speciaal voor u een rondreis langs deze hoogtepunten samengesteld. U verblijft gedurende de rondreis in het 4-sterren Hopps hotel. Inbegrepen zijn de vliegreis, rondreis per comfortabele touringcar, Nederlandssprekende reisleiding en 7 nachten in het Hopps hotel o.b.v. All Inclusive! (maaltijden en consumpties tijdens de excursie zijn voor eigen rekening) zie stipreizen.nl/itsasvs Met verlenging www.stipreizen.nl/itsassv TTTTl zie stipreizen.nl/itslhvs Met verlenging www.stipreizen.nl/itslhsv B Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle voorwaarden en kortingen. I ANVR SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6