Scheldesport werpt slordigheid van zich af Oemoemenoe wint meteen weer 21 ATLETIEK HALVE MARATHON VAN AXEL De Middelburger komt bij de Halve Marathon van Axel als eerste over de finish. Zoals gewoonlijk. Eén versnelling was zaterdag ge noeg voor Erwin Harmes. De Mid delburger schreef zonder proble men de Transportbedrijf Jasperse Halve Marathon van Axel op zijn naam. Hij noteerde een tijd van 1.14.22. Harmes is sinds een aantal jaren de absolute topper in Zeeland op de lange afstanden. Zo schreef de Mid delburgse atleet bijna alle Zeeuwse wedstrijden over meer dan 20 kilo meter op zijn naam, regelmatig in een nieuw persoonlijk record. In tussen is hij 36 jaar en lijkt hij het winnen nog niet verleerd. „Bijna alle halve marathons in de provin cie heb ik gewonnen. Vandaag was in Axel de tegenstand wel sterk, maar het tempo lag toch nog te laag voor mij", zei Harmes zaterdagmid dag in Axel, waar hij opnieuw zijn dadendrang demonstreerde. Net voorbij de helft van de wed strijd verhoogde de Walchenaar het tempo en meteen was hij weg. Zijn Vandaag was in Axel de tegenstand wel sterk, maar het tempo lag nog te laag sterkste opponent, Wim Smets uit het Belgische Erpe-Mere, moest in die laatste kilometers nog ruim twee minuten toegeven. Hij fi nishte na 21,1 kilometer in 1.16.41. „In 2016 liep ik nog de marathon In Oudenbosch gingen de ploe gen aanvankelijk gelijk op. In de tweede periode schroefde het team van trainer Martin van Ham het tempo op. Dat leidde tot een 20-13-voorsprong voor Schelde sport. In de derde periode zette de Brabantse ploeg de achterstand echter om in een 21-20-voor- sprong. „We speelden in die fase te slordig"vond Van Ham. Nog voor het begin van de laatste periode werd de situatie rechtgezet door de Terneuzense basketbal sters, die goed verdedigden. Schel desport liep verder uit en pakte een marge van twaalf punten. Door de winst blijft Schelde sport een middenmoter. Door een duidelijke overwinning blijft Scheldesport inde middenmoot staan Hoewel Oemoemenoe eerder in het seizoen in de reguliere compe titie met 30-18 in Sassenheim had verloren, begon het team van trai ner Herbert-Jan van der Waal vol vertrouwen aan de wedstrijd. In de voorwaartsen dicteerde Oemoe menoe de wedstrijd en de drie- kwartlijn, die bijna volledig uit bui tenlanders bestond, heeft het hele seizoen al bewezen dat, wanneer het eenmaal loopt, er veelvuldig ge scoord kan worden. Oemoemenoe had vanaf de eerste minuut geen kind aan de thuis ploeg, die met de hakken over de sloot een plaats in de kampioens poule bemachtigde. Gregory Ban- nister opende de score vanuit een penaltykick en direct daarna stond Joey Luitwieler aan het eind van een vlotte aanval van de driekwarten: 0- 8. Bannister voegde daar met een conversion nog twee punten aan toe. Deniël van der Waal legde ver volgens met een handige beweging enkele verdedigers van The Bassets in de luren en zorgde voor een 0-15- voorsprong. The Bassets kwam te rug tot 7-15, maar nog voor rust zorgde Gregory Bannister met een try en een conversion voor veilige marge van vijftien punten. Na de pauze ging Oemoemenoe op jacht naar het bonuspunt en dat liet niet lang op zich wachten. Op aangeven van Rhys Peters pas seerde Callum Butler de trylijn en met die vierde try was de missie van Oemoemenoe geslaagd. Ban nister benutte de conversion. Met een try vanuit een rolling maul toonden de voorwaartsen hun su prematie in het losse werk en werd de score opgevoerd naar 7 - 37. In de slotfase scoorde de thuisclub nog maals tegen. Oemoemenoe is nu drie weken vrij. van Rotterdam in een voor mij top tijd van 2.35", vertelde Smets. „Dat is toch een behoorlijke tijd en daar houd ik me maar aan vast." Martijn Kox blijft ook steeds goed presteren. Nu eindigde de West- dorpenaar op de zevende plaats in 1.22.35. Bij de vrouwen ging de winst naar Mirthe Overkamp. De Vlissingse houdt vooral van het lopen van trails. Vorig jaar nam zij nog deel aan het WK. Daarnaast loopt ze graag afstanden van 20 kilometer of meer. Dat bewees ze ook in Axel. „Ik had misschien nog wel vijf minuten sneller kunnen lopen", zei Over kamp, die nu uitkwam op 1.28.17. Martje Kastelein, ook uit Vlissin- gen afkomstig, won de loop over 10.600 meter bij de vrouwen in 49.02. De Terneuzense Fiona Reij- erse zegevierde op de 5.950 meter in 28.20. maandag 26 februari 2018 2V Harmes is een alleenheerser Wim de Vos Axel - Erwin Harmes De basketbalsters van Schel desport boekten zaterdag in de tweede klasse een 35-23- overwinning op Vossenberg. Aector Doorns Terneuzen Een week na de allereerste zege in de kampioenspoule voegden de rugbyers van Oemoemenoe er meteen eentje aan toe. Op het kunstgras in Sassenheim werd het puntloze The Bassets aan de zegekar gebonden. Na een 7-22-voorsprong bij rust bouwden de Middelburgers de score uit naar 12-37. Hans Markusse Sassenheim 1 f- Een karakteristiek beeld: Erwin Harmes loopt ver voor de rest uit. fotocamil;eschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53