rv. Darters van RCT vloeren koploper /ij Fraaie strijd bij opening motorcrossseizoen f 20 Novitas buigt hoofd na rust Luctor neemt laat afstand De Schelde blijft nipt overeind Oreel is de beste Provoost mist NK Spanning ten top De ervaren crosser uit Kamperland vecht in beide manches een mooi duel uit met de Belg Segers. Van Nevel moet hardwerken voor zijn zege 2V De handbalsters van Novitas leden zaterdag in Waspik een i6-io-nederlaag tegen Witte Ster. In de eerste helft waren beide derdeklassers aan elkaar ge waagd. Het duel kwam moei lijk op gang. Het duurde tot de zevende minuut voordat er werd gescoord. De eerste tref fer van de ploeg uit Hulst werd gemaakt na een mooie indivi duele actie van Patricia Bel, die ondanks een gebroken teen gewoon speelde. De thuisclub kreeg een aantal strafworpen te nemen, maar Novitas hield tot aan de rust nog wel gelijke tred: 5-5. In de tweede helft zette Witte Ster meer druk op de Hul- sterse verdediging. Novitas in casseerde vijf strafworpen. Dat was te veel van het goede. De thuisclub behield het initiatief en sloot het duel af met een duidelijke overwinning. Scores Novitas: Patricia Bel 5, Leonie de Grasaf 4, Jetty Stempher 1. In Oosterhout lieten de korf ballers van Luctor zich zater dag niet van hun sterkste kant zien. De Terneuzense vierdeklasser schudde De Voltreffers pas laat van zich af: 11-17. Na rust (8-8) lukte het pas om de negende zege van het zaalseizoen veilig te stellen. Scores Luctor: Jasper de Poo- ter 4, Eline Jansen en An- thony van de Velde 3, Jasmijn Hamelink en Adrie de Jonge 2, Karlijn den Hollander, Jenny van Gelder en Timo Roose 1. In de strijd om een plaats in de subtop van de eerste klasse in het district deden de waterpo- loërs van De Schelde zaterdag goede zaken. De Terneuzena- ren wonnen in Roermond met 6-7 van RZ. De Schelde kreeg snel een manmeersituatie, maar kon daar niet van profiteren. In plaats daarvan kwamen de Limburgers op 1-0. Maar aan het einde van de eerste peri ode (1-2) was de schade al ge repareerd en bij rust (2-4) was de voorsprong verder uitge breid. Via 3-4 werd het zelfs 3-7. Daarmee leek de winst in de tas, aan het begin van de vierde periode. Maar De Schelde ging slordiger spelen. De verdedigende fouten van de Zeeuws-Vlamingen wer den aanvankelijk niet afge straft, maar vlak voor tijd was het opeens binnen één minuut wel drie keer raak voor de thuisploeg. Even moesten alle zeilen bijgezet worden, maar De Schelde hield het hoofd koel. Scores De Schelde: Ivar Jansen van Roosendaal en Mertijn Loof 2, Koen Legters, Gijs Manhave en Sven Schieman 1. Mark Boot heeft zaterdag de ope ningswedstrijd van het Zeeuwse motorcrossseizoen op zijn naam geschreven. Op het vernieuwde cir cuit in Axel finishte de KTM-rijder uit Kamperland in beide manches van de gemengde klasse 250/500CC licentiehouders als eerste. De 26-jarige routinier kreeg de zege overigens niet cadeau, want daarvoor reed de concurrentie te sterk. Met name de Belg David Se gers, uitkomend in de soocc en vo rig jaar kampioen bij de MCLB, bleef steeds in de buurt. In de eerste manche was het al vanaf de eerste meters spannend. Boot, Segers en de uit Oost-Sou burg afkomstige Jeffrey van Kem pen kwamen het snelst vanachter het starthek vandaan. Verderop haakte Van Kempen af Boot, die in middels de leiding had genomen, moest steeds op zijn hoede zijn, maar hield Segers tot aan de finish achter zich. In de tweede heat had Boot een mindere start, maar hij maakte in de openingsronde al weer veel ter rein goed. Vervolgens passeerde hij eerst Van Kempen en daarna pakte hij ook Segers, die nog wel dagwin naar werd in zijn klasse. Bij de 250CC mocht thuisrijder Tom Cortvriendt uit Axel als derde mee naar het podium. Hij eindigde net voor Boy Stockman uit Terneu- zen. Van Kempen werd derde in de 500CC. Bij de 125CC licentiehouders boekte Marnix Lagrou uit het Bel gisch Massenhoven een fraaie dag zege. Dailey van de Ketterij uit Vlis- singen, die veel tegenslag in de eer ste manche had, en Kevin van Houdt uit Axel werden vijfde en zesde. Bij de 125CC vrijetijdrijders was er een volledig Zeeuws podium met Luca Dhanis uit Terneuzen, Joris Lampio uit Vlissingen en Joshua van Doorn uit Middelburg. Dat was ook het geval bij de 250CC vrijetijd rijders met Jayden Hoek en Guido Boone uit Oost-Souburg en Jonah Pijnen uit Middelburg. Patrick Piessens uit Heikant toonde zich eens te meer de sterk ste bij de veteranen. Danielle van Kempen uit Oost-Souburg won bij de dames. Bij de 85CC werden Dylan Serrarens (Lamswaarde) en Dylan van Mastrigt (Sluiskil) tweede en derde. Lorenzo Reedijk uit Axel en Max van de Ketterij uit Lewedorp behaalden hetzelfde resultaat bij de 65CC. -v. '5- De darters van Racketcentrum Ter- neuzen verrasten in de overgangs klasse van de Superleague met een fraaie 7-3-winst bij koploper café De Stoof. In Den Haag kende RCT een prima start met een 9-7-overwin- ning in de round robin. Daarna wonnen Rowdy Schoremans, We- sley Bour en Kevin Blomme hun singles. In de dubbels pakte het koppel Kevin Blomme-Pieter Ot- ten twee belangrijke winstpunten, want de darters uit Den Haag won nen ook twee dubbels. Nog voor de afsluitende solopar tij waren de Terneuzense darters, gezien de 6-3- voorsprong, al zeker van de overwinning. Bour zette de kroon op het werk met een 4-2- zege. De darters van RCT gooiden onderweg veel 180'ers. Zo had Schoremans er vier, terwijl Blomme goed was voor drie 180- ers. Bour en Otten gooiden twee 180'ers. Schoremans had een finish met 106, terwijl Bour 137 noteerde. RCT staat derde op drie punten van de nieuwe koploper Taveerne. CADZAND Angelo van Nevel won gisteren in Cadzand de derde VAC Engineering Natuur- loop. Hij had een voorsprong van zeven seconden op Yves De- poorter (Knokke-Heist). Van Nevel is doorgaans één van de smaakmakers bij de wedstrij den van De Wielingen. Yves De- poorter is een vechter die niet zomaar opgeeft. Gisteren slaagde hij er niet in om zijn veel jeugdi gere landgenoot te kloppen. Van Nevel scoorde een tijd van 38.52 en Depoortere kwam uit op 38.59. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Monique No- bus uit Aardenburg in 46.32. maandag 26 februari 2018 HANDBAL In het reservekorfbal verloor BKC uit Bres- kens met 9-10 van Zaamslag 2. Scores BKC: Michiel Zwanen burg en Naomi Hame- lijnck 2, Bart de Baare, Mariëlle Faas, Martijn Maljaars, Eline de Baare en Koen de Bliek 1. KORFBAL WATERPOLO WIELRENNEN Wielrenner Lars Oreel uit Goes heeft zaterdag de laatste trainingsrit van ZRTC Theo Middelkamp ge wonnen. Nabij Krui- ningen klopte hij plaatsgenoot Timo de Jong. Andere winnaars waren Daniëlle Ei kelboom (vrouwen), David Michielsen (nieuwelingen), Danny Vader (junio ren) en Erwin van Keulen (amateurs). DAMMEN Dammer Ben Pro voost uit Aagte- kerke staat dit jaar niet in de finale van het NK. Zaterdag speelde hij op de slotdag van de halve finale gelijk. Hij eindigde ge deeld derde. DAMMEN De ontknoping van het Zeeuws kampi oenschap dammen op 10 maart belooft een spannende aangelegenheid te worden. Zaterdag hielden de koplo pers Arjo Kouse maker en Daaf Kasse elkaar op een gelijkspel. Re cordkampioen Johnny de Leeuw kwam door winst op Jos de Wild op gelijke hoogte met hen. Boot krijgt in Axel zege niet cadeau Herman Heuvink Axel I I Aswin Vandamme was een van de Zeeuwen in de 250/500cc. fotocamileschelstraete Aector Doorns Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52