II Van den Ouden blijft maar stappen maken Bloemen zijn voor Van Giesen Nieuweling bij Habitat trapt 2018 af met een vierde plaats in Banyoles 19 De Middelburgse mountainbiker reisde in 2017 solo. „Dat was saai." Met teamgenoten om hem heen verwacht hij dit jaar beter te presteren. zv wedstrijden kijk ik met een posi tief gevoel terug op 2017. Ik heb na melijk veel geleerd. Niet alleen over het mountainbiken, maar ook over mezelf. Ik heb echt ontdekt dat ik het allemaal niet alleen kan - en dus een team om me heen nodig heb - en dat ik beter pres teer als er wat meer druk op me staat." Vader is daarom blij dat er de ko mende zeven maanden juist wat meer van hem verwacht wordt. Hij is immers vierdejaars en dus laatstejaars belofte. „Als één van de oudsten in deze leeftijdscatego rie maak ik in principe een grotere kans op topprestaties. Ik zal moe ten laten zien dat ik gegroeid ben." De eerste piek van de talentvolle mountainbiker, die in 2020 naar de Olympische Spelen van Tokio wil, ligt pas in de zomer. Dan is er een stevig blok van vier wedstrij den: de wereldbeker in Albstadt (Duitsland), de wereldbeker in Nove Mesto (Tsjechië), het EK in Coimbra (Portugal) en het NK in Het wordt nu rondom de races een stuk aangenamer Apeldoorn. De tweede piek is be gin september. Dan gaat hij voor minimaal een medaille op het WK onder 23 in Lenzerheide (Zwitser land). „Dat rondje van het WK ligt mij wel. Ik zie daar wel mogelijk heden." Volgende week zaterdag is er ook al een wereldbekerkoers in het Zuid-Afrikaanse Stellenbosch. Met Habitat doet hij daar ook aan mee. „Maar ik kan er onmogelijk al pieken. Ik gebruik die wedstrijd, net als die in Banyoles, om mezelf te testen. Ik wil kijken hoe ik er aan het begin van het seizoen voor sta." In Spanje lag hij gisteren zelfs op koers voor een podiumplaats. Mid den in een enorme meute elite renners vond hij zich terug als tweede in de categorie -23. Maar Vader vergiste zich in het aantal rondjes. Hij dacht één ronde voor het einde al dat hij klaar was. De Middelburger had toen alles al ge geven en moest in de echte slot fase nog wat terrein prijsgeven. Hij kon achteraf wel lachen om zijn klassieke fout. Als zoiets maar niet later in het jaar gebeurt. Petra Verschueren (Hoek) en Cheyenne van den Ouden (Sluis kil) verdeelden gisteren, in de competitie voor De Kroo's Dres suur Trofee Zeeland, in de klasse Z de oranje erelinten. Verschueren liep met de vos- merrie Golden Girl, in de ope ningsronde naar de overwinning (67,05). In de tweede ronde stuurde Van den Ouden de New Forest pony Hoppenhofs Fedor met 65,73 procent naar de zege. „Ik heb met Fedor bij de pony's in de klasse Z2 gereden. Toen ik achttien werd moest ik de over stap naar de paarden maken. Dat bleek geen probleem. Samen heb ben we vanaf de opleiding tot waar we nu staan alles doorlo pen." Luna Bleyenberg (Westdorpe) stuurde in de in handicap verre den klasse L de merrie Wette naar de overwinning (68,83). Jeske Bouwman (Noordgouwe) was met de expressief bewegende San Remo-zoon Ed in de klasse M in beide proeven de beste (65,16 en 67,66). „Dit was een goed wee- ekend Zeeuws-Vlaanderen. Zay- erdag won ik in Axel met Enter- price ook al de Intermediate I." Van Giesen liep in de klasse ZZ- Zwaar met de vosruin Bon Jovi Z, twee keer op rij naar de overwin ning (64,86 en 63,21). „Bon Jovi is van mijzelf. Toen ik hem vijf maan den geleden kocht, kon hij bijna niks. En nu loopt hij nationaal in de Lichte Toer. Ik heb nog nooit een paard gehad dat op zo'n korte tijd zo veel progressie maakt als dit", blikte de amazone van de Hexagon Stal uit Schore tevreden terug. „Ik denk dat Bon Jovi een paard is met aanleg voor het grotere werk." Emily Wiskerke (Kamperland) stuurde in de eerste proef de vos- ruin Giant Cristall naar de tweede plaats (61,33). In de tweede proef eiste de op ZZ-Zwaar niveau debu terende Anneke de Booij (Klooster- zande) met de in het drafgedeelte achten scorende merrie Vigieny S die plaats op (60,43). In de Lichte Toer Prix Sint George eindigde Marijke van Giesen, met de expressief bewegende merrie Diva, op de gedeelde tweede plaats met Lotte van den Herik (Rotter dam) en de ruin Winner (65,07). Van Giesen: „Ik rij dit paard voor Petra Verschueren uit Hoek. De merrie staat nu vijf weken bij ons op stal en dit was onze eerste wed strijd. Het is een paard met een fijn karakter en kan geweldig bewe gen." Vincent Bol (Nieuw- en Sint Joosland) won de proef met de ruin Vip (65,51). In de Lichte Toer Intermediate I was Jeske Bouwman (Noord- gouwe), met de in de zijgangen veel souplesse tonende en veel afdruk galopperende Ampère-afstamme ling Enterprice de beste (64,26). „Dit was onze eerste wedstrijd op dit niveau. Enterprice liep super. Hij bleef op mij gefocust en ging er voor." Emily Wiskerke eindigde met de imponerende ruin Aristo craat op de tweede stek (63,01). Mountainbiker Milan Vader kon gisteren tevreden zijn met zijn vierde plaats in Banyoles. „Mijn pieken liggen pas in het midden en het einde van het seizoen", vertelde de Middel burger. „Ik moest hier goed zijn, maar nog niet top. Ik lig op schema." De net 22 jaar geworden Wal- chenaar begon in het noordoosten van Spanje aan zijn dienstverband bij het Habitat Mountainbike Team. Hij trekt nu met vier andere rijders en een begelei dingsteam van wedstrijd naar wedstrijd. Dit in tegenstelling tot 2017, toen hij helemaal in zijn een tje was bij het Watersley R+D Team. „Dat werd op een gegeven moment saai", zei hij. „Ik heb nu anderen om me aan op te trekken. Ik kan met hen het parkoers ver kennen en ervaringen delen. We zullen elkaar ook flink kunnen motiveren. Het wordt rondom de races een stuk aangenamer. Ik kan dat wel gebruiken." Piekmomenten Verder blijft er veel bij hetzelfde: Vader houdt zijn appartement in Sittard, waar hij kan trainen in de heuvels, en Tim Heemskerk schrijft nog steeds zijn trainings schema's. De voormalige bondscoach is met Vader meeverhuisd naar Habitat en is bij dat team 'performance manager' geworden. Samen hebben ze een aantal piek momenten aangewezen voor 2018. „En die zijn ook niet anders dan in 2017." Wat wél moet veranderen, is het niveau van Vader. Vorig seizoen stelde hij teleur in di verse belangrijke wedstrijden. „Dat kon allemaal zeker wat be ter", bekende de Middelburger. „Gelukkig maakte ik aan het einde van het seizoen nog veel goed met een vijfde plaats op het WK onder 23. Maar ondanks mijn wat mindere resulta ten in de wereldbeker- maandag 26 februari 2018 Milan Vader (geheel links) heeft bij Habitat vijf teamgenoten. Met vier van hen komt hij uit op de cross country, foto's jan tjeerd ten hoeve - Milan Vader Vader is nu niet meer alleen Lucien Roelandt Westdorpe Met twee overwinningen en een gedeelde tweede plaats was Marijke van Giesen (Zaamslag) zaterdag op de subtop dres- suurwedstrijd in Axel erg suc cesvol. Lucien Roelandt Axel Roeland van Vliet Banyoles -4 Milan Vaders eerste piek moment is in de zomer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51