18 Hicham Benhammou en 't Knooppunt winnen in Vlissingen met 3-8 zv Om 18.00 uur staan de zaalvoetbal lers van ZVV Eindhoven, die tegen het tweede team van Groene Ster aan moeten treden, voor de deur van Baskensburg. Het is donker en alles zit op slot. Wat is dit nu weer, denkt Youssif Hamzaoui als ook hij bij de sporthal arriveert. De voor zitter van Groene Ster pleegt een paar telefoontjes en komt al snel tot de ontdekking dat er deze avond geen beheerder aanwezig zal zijn. Het rommelt bij de gemeente Vlis singen, er is gedonder over de plan ning en - zo vertelt een insider - het ontbreekt aan leiding. Allemaal leuk en aardig, maar daar hebben ze bij Groene Ster nu even geen boodschap aan. „ZVV Eindhoven speelde vorig seizoen nog in de eredivisie en straks ont vangen we 't Knooppunt, de lands kampioen", zegt Hamzaoui. De ir ritatie is hoorbaar in zijn stem. „Wat voor gastheer zijn wij dan in Vlissingen? Ze vinden sport zo be langrijk, dat er vanavond niemand ingepland staat." WC-papier Goed, er is iemand bereid om de deur open te komen doen, maar bij Groene Ster moeten ze het verder zelf maar uitzoeken. Om 18.45 uur kunnen de teams en scheidsrech ters eindelijk naar binnen. Peter Snaaijer, bestuurslid van VC Vlis singen en ook betrokken bij Groene Ster, gaat met een aantal mensen aan de slag. De lichten gaan aan. „Waar kan ik het wc-papier vin den?", vraagt Snaaijer even later. Het duel in de eerste divisie B van Groene Ster 2 met ZVV Eindhoven begint uiteindelijk iets later, ook omdat de bordjes waarop het aantal overtredingen van beide teams wordt bijgehouden nog ontbreken. Het hok waar ze in staan blijkt ook op slot. Als er ineens een loper te voorschijn komt, kan er worden af getrapt. Het geeft te denken. Stel dat er deze avond een calamiteit plaatsvindt, dan is er dus niet eens een beheerder aanwezig.... Je zou het bijna vergeten, maar er wordt ook nog gezaalvoetbald. Het tweede verliest met 0-2, het is al de twaalfde nederlaag voor de hekken sluiter. Hicham Benhammou ziet vanaf de rand van het veld slechts een klein stukje van de wedstrijd. Daarna neemt hij zijn spelers mee de kleedkamer in. „Ik vond het ge weldig om hier terug te zijn", zegt hij later. „Mijn broer, zoontje en nichtjes waren mee, ik wilde er graag familie bij hebben. Zoals ie dereen bij Groene Ster na al die ja ren voor mij ook als familie voelt." Ismail Ouaddouh 't Knooppunt is één van de topploe- gen in Nederland en gaat in Vlissin gen als een raket van start. Ben hammou mag dan ervaren spelers als Mo Attaibi en Jeroen de Groot missen; de basisopstelling telt nog altijd vijf internationals. Bij de te genpartij staat er één op het veld: Saïd Bouzambou. De topscorer van de eredivisie (27 goals) beleeft ech ter een avond die hij snel wil verge ten. Hij ziet hoe Jamal El Ghan- nouti al snel de 0-1 maakt en niet veel later wordt balverlies van Bou zambou afgestraft door Tevfik Ceyar. 't Knooppunt zet Groene Ster meteen onder druk, de Vlissin- gers komen nauwelijks aan aanval len toe en als dat eindelijk wel een keer lukt schiet Hicham El Kad- douri de 1-2 binnen. Toch wordt daarna weer duide lijk dat 't Knooppunt veel meer huis heeft dan Groene Ster. De snelheid van handelen, de aannames, de bal snelheid, de technische bagage; voor de neutrale toeschouwer is het smullen geblazen. Van Noureddine Oulad Ben Youssef, die zijn boe zemvriend Appie Nouri eert door rugnummer 34 te dragen. Van de ijzersterke Ceyar, de ervaren El Ghannouti en de behendige Iliass Bouzit. En niet te vergeten van Is mail Ouaddouh, een fantastische linkspoot die in de jeugd van PSV samenspeelde met Memphis De- pay. In Vlissingen bepaalt hij de ruststand op 1-5 en is het duel al ge speeld. Badr Belhadj - één van de wei- We hebben echt goed zaalvoetbal gespeeld. Vanaf de eerste minuut waren we de baas nige spelers bij Groene Ster die zich positief onderscheidt - schiet in de tweede helft brutaal de 2-5 binnen, nadat Saïd Bouzambou (paal) en Mourad Azzanagui (lat) ook al dicht bij een treffer zijn geweest. De marge is weer drie, maar wordt niet kleiner. De Amsterdammers ma ken er 2-6 van, de meevoetballende doelman Karim Ben Sellam schiet de 3-6 binnen en zorgt weer even voor hoop in de Vlissingse harten. Kan er nog een verrassend slotstuk volgen, met drie treffers van Groene Ster? Het antwoord is nee, omdat Mohamed Jamai de 3-7 bin nen schiet en Ouaddouh het slot akkoord verzorgt. Hij haalt ver woestend uit met links en de jonge Youssef Ben Sellam, die in de slot fase zijn broer heeft afgelost in het doel, moet de bal alleen hebben ge hoord. Ffïfffïfftttttttt!, 3-8. Na die treffer is het even opval lend stil in Baskensburg. „Dat vind ik eigenlijk een compliment aan ons", zegt de winnende coach Ben hammou na afloop. „We hebben vanavond echt goed zaalvoetbal ge speeld. Vanaf de eerste minuut wa ren we de baas. Groene Ster had moeite met het vroege druk zetten. Het baltempo lag ook heel hoog. Toch hoeven ze zich niet te scha men voor dit resultaat. Wat wij kunnen brengen, is toch een ni- veautje hoger." Zes punten De play-offs, die gaat hij wel halen met 't Knooppunt, om daarna op nieuw om het kampioenschap te strijden. Bij Groene Ster willen ze dat ook graag, maar bij de eerste vier eindigen lijkt opnieuw niet te gaan lukken. Met nog zes duels te spelen, bedraagt de achterstand op de vierde plaats zes punten. Vrijdag 9 maart moet Groene Ster op be zoek bij koploper Hovocubo, dus de kans is groot dat het gat zelfs nog iets groter wordt. Benhammou ad viseert de Vlissingers echter nog niet af te schrijven. „Blijven strij den, dat is de kracht van Groene Ster", weet de coach. „Ze moeten er vertrouwen in hebben dat ze die play-offs halen. Dan wil ik het nog wel eens zien." maandag 26 februari 2018 De play-offs? Die zijn heel ver weg voor Groene Ster De meevoetballende Groene Ster-doelman Karim Ben Sellam zoekt de bal in een duel met Tevfik Ceyar (rechts), één van de uitblinkers van 't Knooppunt. Links Ennes van Maasbommel, de doelman van de Amsterdammers, fotoslex de meester De zaalvoetballers van Groene Ster werden vrijdagavond aan de kant gezet door regerend landskampioen 't Knooppunt. Hicham Benhammou, oud-coach van Groene Ster en nu aan het roer bij de Amsterdammers, ge noot van zijn ploeg, die met 3-8 won. Hij beleefde zo een heer lijke rentree in Baskensburg, de sporthal die eigenlijk op slot had moeten blijven. Barry van der Hooft Vlissingen -Hicham Benhammou A Hicham Benhammou (links) overlegt in sporthal Baskensburg met zijn aanvoerder Jamal El Ghannouti.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50