Nyemb en Constansia keren terug bij Hoek RCS houdt zonder spitsen druk op Yerseke 15 VAN DF V Sv -ZV «nut!*» wnuuniBMtv fm3m voorzet van Maarten van Vooren) werd daarmee ongedaan gemaakt. Even was Kloetinge toen de grip kwijt. De thuisploeg mocht van ge luk spreken dat Mitchell Braafhaart redding bracht bij twee kansen van SHO, anders waren de Oud-Beijer- landers zelfs op voorsprong geko men. Maar Kloetinge liet zich niet van de wijs brengen en maakte zelfs een doelpunt. Op een mooie ma nier. Uit een ingestudeerde corner tussen Van Keulen en Van der Poel kreeg Tom de Bonte de bal en schoot hij hard de 2-1 binnen. In de tweede helft was de eerste kans nog voor SHO, maar daarna nam Kloetinge het heft in handen op de manier zoals Lourens graag ziet. Met veel passie en energie. Het leidde tot kansen van De Bonte en Van der Poel, maar beide keren lag keeper Michael Termijn in de weg. In de 65ste minuut was het wél raak. Roy Mulder reageerde attent nadat Van Tiggele was gestrand in het strafschopgebied: 3-1. De wed strijd was daarmee meteen beslist. Kloetinge neemt het volgende week op tegen Nieuw-Lekkerland. Daan Esser, die vorige week zijn neus brak en zaterdag ontbrak te gen SHO, doet dan waarschijnlijk weer mee. Een week later komt Brielle naar het Wesselopark. „Een periodetitel zou heel leuk zijn", zegt Lourens. „Dat gun ik die jon gens ook heel erg. Maar we leggen er niet de nadruk op." KARAKTERISTIEK Vin Vercouteren, dit seizoen tweede doelman achter Jordi de Jonghe, heeft zijn contract met één jaar verlengd. Met het vastleggen van Constansia en Nyemb krijgt de selectie van Hoek voor het volgend seizoen iets meer vorm. Met De Jonghe en Vercouteren liggen nu twee keepers vast. Gert-Jan van Leiden (ADO'20) en Lionel Fitsch (Barendrecht) zijn binnengehaald om de defensie te versterken en van de huidige selectie zijn aan voerder Reguillo Vandepitte, top scorer Rik Impens en Thomas van Renterghem langer vastgelegd. De kans is groot dat Daniël Akin- dayini volgend seizoen ook nog bij Hoek speelt. De Engelse spits werd binnengehaald als vervanger van Niek van Sprundel, die door een liesblessure niet meer leek te kun nen voetballen. Van Sprundel maakte onlangs zijn rentree, maar heeft nu toch besloten voorlopig een punt achter zijn carrière te zet ten. De spits uit Aardenburg liet zich onlangs behandelen in Almelo en maakte daarna zijn rentree. Ver volgens kreeg Van Sprundel een te rugslag. Afgelopen week lichtte hij zijn ploeggenoten en de technische staf in over zijn besluit. „Ik wil mijn li chaam niet verder kapot maken. Ik moet er nog langer mee doen", liet Van Sprundel weten. „Eerst ga ik mijn lichaam eens wat rust geven. Ik baal er echt van, want ik had graag nog wat meer goals gemaakt in het shirt van Hoek." Bevelanders-Yerseke 0-3: Yerseke miste in de eerste helft al de no dige kansen, terwijl Bevelanders ook wat kleine kansjes kreeg. In de 47ste minuut zetten de bezoekers met de 0-1 van Arjen de Koeijer al de toon voor de eentonige tweede helft. Door doelpunten van Tom Laureijs (62ste minuut) en Arjan Dingemanse (72ste minuut) liep Yerseke verder uit naar een ruime zege. RCS miste de gehele voorhoede en dat kwam het aanvalsspel van de thuisploeg niet ten goede. Toch leidden de Souburgers na vier mi nuten al door een goal van Joey Katzenbauer. Daarna ging het duel gelijk op, maar op slag van rust promoveerde Yordi Nijland een voorzet van Lars van Rosevelt tot doelpunt. Na de pauze verzuimde Arendskerke om de aansluitings treffer te maken, waardoor een spannend slot uitbleef. Wemeldinge-Kapelle 1-4: Wemel- dinge was met drie cadeautjes in de eerste helft erg lief voor buur man Kapelle. Door goals van Marco den Deurwaarder en Jasper Vink leidde Kapelle na elf minu ten al met 0-2. Een eigen inzet van Tjeu Lindenbergh betekende de 0- 3. Barrie Vleugel deed namens Wemeldinge wel wat terug, maar nog voor rust zette Urvin Bernar- dina de eindstand al op het bord. In de tweede helft werden nog wel twee goals van Wemeldinge afge keurd, waaronder een indirecte vrije trap die al dan niet direct in het doel verdween. Walcheren-VC Vlissingen 1-2: „Geen excuus. Dit lag geheel aan onszelf, want we speelden de slechtste wedstrijd van het sei zoen", sprak Walcheren-trainer Kevin Hollander. Vlissingen be gon scherp aan het duel en ging de fysieke strijd aan, waarmee het Walcheren aftroefde. Na een kwartier zette Mannaser Bourah Dit lag geheel aan onszelf, we speelden de slechtste wedstrijd van het seizoen Vlissingen op voorsprong en via Orlando Schulze werd het daarna 0-2. Voor rust had Walcheren geen enkel schot op doel. Na de hervat ting oogde de thuisploeg iets be ter, kwam het via Jeremy Spelier in de 74ste minuut nog wel op 1-2, maar een punt zat er nimmer in. GPC Vlissingen-VCK 0-3: In de eerste helft was GPC nog de betere ploeg. Zij claimden in de 34ste mi nuut een penalty, kregen die niet en uit de daaropvolgende aanval opende Dig Besuijen namens VCK de score. Na de pauze had VCK een overwicht. In het laatste kwar tier drukte het team uit Koude- kerke dat door treffers van Pieter van der Horst en Corus Siwabessy ook uit in doelpunten. maandag 26 februari 2018 van de wijs te brengen M'lllWlc V V i'v1 Kloetinge-SHO 3-1 (2-1). 13. Jeroen Kokje (eigen doel) 1-0, 25. Larbi El Harouchi 1-1, 45. Tom de Bonte 2-1, 65. Roy Mulder 3-1. Scheidsrechter: S.C. Kraak. Gele kaart: Tom de Bonte (Kloetinge), Kevin Angel Queijo (SHO). Aantal toeschouwers: 250. Zaterdag-hoofdklasser Hoek heeft voor volgend seizoen op nieuw drie spelers vastgelegd. Jonathan Constansia, die on langs stopte bij Halsteren, is rond met de club waarvoor hij in het verleden ook al speelde. Hetzelfde geldt voor Yves Nyemb. De spits komt over van VC Vlissingen en speelde in het seizoen 2013-2014 ook al bij Hoek. Barry van der Hooft Hoek In de derde klasse A boekten zowel koploper Yerseke als run- ner-up RCS zaterdag een zege. Yerseke rekende na de pauze af met Bevelanders (3-0), terwijl RCS met twee goals juist voor rust tegen 's-Heer Arendskerke het verschil maakte. Winst was er ook voor Kapelle, VCK en Vlissingen, dat stadsgenoot Walcheren met 1-2 klopte. Klaas Verspoor Vlissingen RCS-'s Heer Arendskerke 2-0: - Kevin Hollander

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47