O CD O 14 De Bruijn vliegt er in kwartfinale uit Antwan Tolhoek is helemaal terug Mesu: goede benen, maar botte schaats Eersteklasser boekt vijfde zege op rij dit kalenderjaar en vergroot daarmee de kansen op een periodetitel KLASSE SUCCESREEKS Jean Paul de Bruijn en Dick Jaspers zijn op het WK driebanden voor landenteams in de kwartfinale verrassend uitgeschakeld door Denemarken. De Nederlanders schaarden zich zaterdag eerst bij de laatste acht, maar gingen later op de dag onderuit. Tonny Carlsen en Thomas Andersen bleken met 37-40 nipt te sterk voor het Nederlandse duo. Ook België - met Frédéric Caudron, kop man van de Zeeuwse eredivisionist Dallinga.com - vloog eruit. Zij verloren met 36-40 van Oostenrijk. Tegen dat land gingen De Bruijn en Jaspers in de groepsfase van het wereldkampioenschap ook al verrassend on deruit. Antwan Tolhoek uit Yerseke is zaterdag tiende geworden in de slotetappe van de Abu Dhabi Tour. De 23-jarige Zeeuw ging op de zware slotklim met de betere klimmers mee naar boven. Valverde won de Abu Dhabi Tour, Tolhoek was de tweede Nederland in het algemeen klassement, op de zestiende plaats. Hij werd bovendien tweede in het jongerenklassement. Tolhoek reed zijn eerste koers van het seizoen. Hij zat de voorbije maanden een schorsing uit nadat hij in december zonder medeweten van zijn ploeg slaapmedicatie had gebruikt. Van Goethem Erwin Mesu kende weinig geluk in Zweden. De Middelburgse marathonschaatser haalde maar in één van de drie natuurijswedstrijden de finish. Dat was zaterdag, toen hij in een ijs koude race over 50 kilometer dertiende werd. Donderdag (80 kilometer) en gisteren (150 ki lometer) kwam Mesu met botte schaatsen te zitten, nadat hij over een steen was gegleden. Met hem kregen nog vele anderen met die malheur te maken. Donderdag stapte hij al snel uit, maar gisteren reed hij verbeten ver der. Hij voelde dat hij goede benen had. Hij kon ook mee met een vijftienkoppige kop groep. Na een val raakte hij de aansluiting echter kwijt en verliet hij alsnog de wedstrijd. Debuut Teleurstelling De voetballers van Kloetinge beleven mooie tijden. De eer steklasser is bezig aan een ijzersterke reeks en lijkt door niemand te stoppen. SHO was zaterdag alweer de vijfde tegenstander die er dit kalenderjaar aan moest geloven en niks over hield aan de wedstrijd tegen de ploeg van Marcel Lourens (3-1). Lourens staat nu dik een halfjaar aan het roer bij Kloetinge en de cij fers die hij in zijn eerste jaar kan overleggen, zorgen voor lachende gezichten op het Wesselopark. Koploper Feyenoord is nog een maatje te groot en Brielle staat voorlopig nog boven de Zeeuwse club, maar de derde plaats van Kloetinge (met 32 punten) is veel belovend. Sterker nog: door de winst op SHO zijn de kansen op de tweede-periodetitel gegroeid. Als Kloetinge de volgende wedstrijd wint, kan de ploeg het karwei af maken in een rechtstreeks duel met Brielle. Zelfs bij een nederlaag ko mende zaterdag heeft Kloetinge aan een zege op Brielle genoeg. Het is nog te vroeg om aan prij zen te denken, laat staan aan een te rugkeer naar de hoofdklasse waar uit Kloetinge drie jaar geleden de gradeerde. Maar het is binnen de club geen geheim dat de aanstelling van Lourens uiteindelijk moet lei den tot promotie. Lourens is als 'kind van de club' bezig aan een missie. Hoe hij reageert op de im posante reeks? „Als we verliezen roep ik geen gekke dingen. En als we een paar keer achter elkaar win nen ook niet. We moeten gewoon normaal blijven doen." Lourens bekijkt de competitie van week tot week. Het gaat de Middelburgse trainer om de ont wikkeling die de ploeg doormaakt. Hij wil uiteraard winnen, maar dan wel met een speelstijl waar een ge dachte achter zit. Lourens wil bou wen, het team zien groeien. En na tuurlijk; er gaan nog elke week din gen verkeerd, maar de hand van de meester is wel zichtbaar. Kloetinge-DNA Tegen SHO was goed te zien wat Kloetinge dit seizoen zo goed maakt. De jonge ploeg speelt erg ge disciplineerd vanuit een strakke or ganisatie. Jagen, omschakelen, er is geen speler die verzaakt. De drive in de ploeg is enorm. Lourens: „Dat is nou het Kloetinge-DNA. Ik wil al leen maar met spelers werken die dat allemaal kunnen opbrengen. Waar ik trots op ben, is dat we ook als het wat minder loopt blijven voetballen Zowel tijdens trainingen als in de wedstrijden." Op de flanken zorgden Maarten van Vooren (rechts) en Xander van der Poel (links) voor snelheid, diep gang en creativiteit. Op het mid denveld vormden Roy Mulder, Remco van Tiggele en Valentijn van Keulen zowel verdedigend als aan vallend een sterk blok. Jaap Esser en Jeroen de Jonge brachten rust in de verdediging. „Waar ik dan trots op ben, is dat we ook als het wat minder loopt blijven voetballen", zei Lourens. „Dat we elkaar na een moeilijk moment durven aanspe len en niet zomaar iets doen." Hij doelde op de fase na de gelijk maker van SHO, na 25 minuten spe len. Vleugelverdediger Tom Wuyts taxeerde een lange bal van SHO'er Rohaindrick Hooi verkeerd, waar door Larbi El Harouchi 1-1 kon ma ken. De i-o-voorsprong (eigen doelpunt van Jeroen Kokje na een maandag 26 februari 2018 ZV, DRIEBANDEN WIELRENNEN Antwan Tolhoek kan met een goed ge voel terugkijken op zijn rentree, fotocorvos SCHAATSEN Voetballer Bradley de Nooijer gaat met zijn Roemeense werkgever FC Viitorul Constanta op voor prolongatie van de landstitel. Door een nipte zege op CSMS lasi (0-1) stelden de Zeeuw en zijn ploeg, de regerend kampioen, een plaats in de play-offs veilig. Een overwinning was nodig om de benodigde plaats bij de bovenste zes ploegen veilig te stellen. Dat lukte door een snelle goal van Au- relian Chitu. In de veertiende minuut zorgde hij voor de enige treffer. De Nooijer pakte kort voor rust een gele kaart en bleef na de pauze in de kleedkamer achter. Vanaf de kant zag hij dat FC Viitorul de voorsprong met succes ver dedigde. De ploeg eindigde zo als vierde. Wielrenner Brian van Goethem deed in de Om loop Het Nieuws blad wat hij al zo vaak deed: aanval len. De vluchtpo ging van de Zeeuw strandde echter op zestig kilometer van de meet, waarna hij afstapte. Wielrenner Quinty van de Guchte reed zaterdag in de Omloop Het Nieuwsblad haar eerste UCI-koers bij de elite-vrou wen. 80 kilometer reed ze in de eer ste groep, waarna ze moest lossen. 22 kilometer voor het einde werd ze, met vijf minuten achterstand, uit de koers gehaald. ■b Judoka Sam van 't Westende kreeg zaterdagochtend een grote teleur stelling te verwer ken bij de Grand Prix van Düssel- dorf. De Vlissinger werd in de eerste ronde van de klasse -73 in de eerste ronde uit geschakeld. Hij kreeg - discutabel - een ippon tegen. o. co Kloetinge is niet Eldridge Pentury Kloetinge - Marcel Lourens Vreugde bij de spelers van Kloetinge nadat Roy Mulder (derde van links) 3-1 heeft ge maakt. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN A VCK (witte shirts) zette zaterdag GPC opzij: 0-3. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46