Geen toet e 8 Voor Nederland zijn het de op één na succesvolste Winl OLYMPISCHE SPELEN PYEONGCHANG 2018 Heldin van de Spelen: Ester Ledecka Er waren Russische fans. Met Russische vlag gen. En Russische tenues. En Russische span doeken. Ze zongen Russische spreekkoren. En natuurlijk was er ook een Russische gouden plak: het Russische ijshockeyteam won de finale in de enige wintersport die in Rusland écht belangrijk is. Pardon, ik moet zeggen: de Olympische Atleten uit Rusland wonnen de ijshockeyfinale. Dat is namelijk iets héél anders. Schijnt. In de praktijk was er op deze Spelen heel weinig te merken dat Rusland een straf uitzat omdat het jaren lang de boel belazerd heeft met een staatsgestuurd dopingnetwerk. Er deden 169 Russen mee, er was een Rusland-huis waar het elke avond dikke party was, er liepen overal Russische bobo's rond. Het grootste verschil met andere toernooien was de medaillespie- gel. De Russen wonnen een stuk minder medailles dan normaal. Waar een beetje extra aandacht voor doping in Rusland al niet goed voor is. Na deze Spelen kun je alleen maar concluderen dat Rusland en het IOC het op een akkoordje hebben ge gooid. Ja, Rusland mag niet met de vlag zwaaien op de openings- en sluitingsceremonie, maar daar ligt geen Rus van wakker. Het is alsof een rechter in zijn vonnis tegen een dief zegt dat hij van avond geen toetje na het eten krijgt. Het uitvoerend comité van Rusland het IOC wil het liefst zo snel mogelijk die hele Russische dopingzaak onder het tapijt hebben vegen. Hoewel Rusland nog steeds niet volledig meewerkt Ï1 Op ee aan het onderzoek. Hoewel akkOOOrdïe Poetin co nog steeds niet er kennen dat er een georgani- gegooïd seerd dopingnetwerk bestond. Hoewel bij deze Spelen dood leuk wéér twee Russen op doping werden betrapt. Het IOC heeft een boete geïnd van de Russen (15 miljoen euro - katsjing) en een paar atleten en coa ches bestraft - en dat is het. Dat Rusland weer deel wordt van de olympische familie (braak) is belangrij ker dan dopingbestrijding of transparantie. Morgen of overmorgen wordt de Russische 'schorsing' opge heven - op voorwaarde dat er niet nóg meer positieve plasjes van Russische atleten opduiken. Al die smerige, politieke dealtjes - je wordt er moe deloos van. Je zou maar een schone sporter zijn die op deze Spelen - of de vorige, of de volgende - van een Rus met een smetje heeft verloren. Het is een prachtig sporttoernooi, de Olympische Spelen. Het is alleen jammer dat ze door een fraudu leuze, corrupte, nepotistische sportbond worden ge organiseerd. Het IOC is een boek met zo veel zwarte pagina's dat je het liefst opnieuw zou beginnen. Het is, zeker op korte termijn, de enige oplossing. CTRL ALT DEL Save document? No. Column $0 @thijszonneveld maandag 26 februari 2018 Wie herinnert zich niet het ongeloof bij Ester Ledecka vlak na haar gouden race op de Super-G? De snowboardster troefde iedereen af op het skinummer. Vervolgens zou de Tsjechische ook de titel pakken op de parallelreuzenslalom bij het snowboarden. Goud op twee verschillende disciplines tijdens dezelfde Spelen, ze is de eerste die het heeft geflikt. Aan fraaie special effects geen gebrek gisteren tijdens de sluitingsceremonie. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40