M Valgren het armlastige Astana wat lucht SPORT nu bewijzen dat hij ook langere klassiekers aankan Loito. JUMBO ten, omdat met Groenewegen vol wordt ingezet op Gent-Wevelgem. Zoals hij zaterdag ook Omloop Het Nieuwsblad vanaf de televisie volgde om gisteren nog fris te zijn. Maar over het Italiaanse monument droomt hij weieens. En nu zelfs even hardop. „Ooit wil ik Milaan- San Remo nog winnen. Maar ik werk verder niet echt met een lijst je van koersen die ik nog graag zou winnen, hoor." Ontwikkelt Het wordt interessant om te zien of Groenewegen zich de komende ja ren inderdaad ook ontwikkelt tot een man die klassiekers van rond de 260 kilometer gaat winnen. Of zelfs 298, de lengte van Milaan-San Remo. „Dylan heeft zelf het ver trouwen dat hij daar uiteindelijk naar toe kan groeien", zegt ploeglei der Jan Boven. „En wij ook. Hij vindt het in elk geval supermooi om die koersen te rijden." Ooit wil ik Milaan-San Remo nog winnen. Maar ik werk verder niet echt met een lijstje van koersen De gedachte aan vorig jaar maakt zijn zege in Kuurne-Brussel- Kuurne extra mooi. Toen draaide het Vlaamse voorjaar voor zijn ploeg Lotto-Jumbo uit op een grote teleurstelling. Ploegleider Boven spreekt dan ook lovend over Groe newegen die volgens hem 'echt de ploeg kan dragen'. Groenewegen zelf hoort de mooie woorden al niet meer. Hij is kuchend op zijn fiets gesprongen, op weg naar de warme bus. voor 16.000 euro aan prijzengeld. Dat kunnen ze bij Astana goed ge bruiken als je Vinokoerov moet geloven. Aan de Kazakse krant Vesti vertelde hij dat de ploeg mo menteel inteert op haar financiële reserves. „Het seizoen is allang be gonnen. We hebben al trainings kampen en koersen achter de rug, maar wachten nog altijd op inves teringen voor dit jaar. Zo kunnen we naar koersen, maar we kunnen de salarissen van onze renners niet uitbetalen. De situatie is eenvou digweg kritiek. Als wij de reiskos ten, overnachtingen en andere lo gistieke zaken niet meer kunnen betalen, betekent dat na dertien jaar onvermijdelijk het einde van de ploeg." Valgren zag de zaken na zijn zege rooskleuriger in. Ik weet al leen dat we betaald krijgen. Ik pro beer me alleen bezig te houden met het fietsen. En over de toe komst van de ploeg maak ik me geen zorgen." Zijn Belgische ploeggenoot Lau- rens De Vreesde was vooral blij dat het Kazakse vreemdelingenlegi oen eindelijk wist te scoren op Vlaams grondgebied. „Ik had daar vooraf goede hoop op, als iedereen zijn job doet waar hij voor betaald wordt." Krijgt hij dan nog wel zijn salaris? „Daar kan ik niks over zeg gen, maar wij moeten die proble men opzij kunnen zetten. Dat heb ben we gedaan. En 's ochtends aan tafel had ik nog gezegd: als we de koers winnen, hebben we ook een mooie bijverdienste." Schippers kent matige generale Record verder aangescherpt FLITSEN UgaHHBJ maandag 26 februari 2018 voelt zich sterker Dylan Groenewegen werd twee jaar geleden vierde, giste ren sprintte hij naar de zege in Kuurne-Brussel-Kuurne. FOTO COR VOS - Dylan Groenewegen (24) In de slotkilometer wist de Deen Michael Valgren van wielerploeg Astana weg te springen uit de kopgroep van twaalf man. fotocorvos ATLETIEK Dafne Schip pers heeft een niet al te succesvolle generale voor de WK indooratletiek afge werkt. De tweevoudig we reldkampioene op de 200 meter kwam bij de grand prix indoor in Glasgow niet tot een toptijd op de 60 meter, laat staan een top- klassering. De Utrechtse atlete eindigde in de finale als vijfde in 7,22. Jamile Sa- muel, die evenals Schip pers afreist naar de WK in Birmingham die 1 maart be ginnen, haalde ook de fi nale in Glasgow. Ze ein digde als achtste in 7,29. VELDRIJDEN Mathieu van der Poel (foto) heeft in de Sluitingsprijs in Oostmalle zijn 32ste zege van het sei zoen geboekt. Daarmee heeft de 23-jarige veelwin- naar een bijzonder succes vol seizoen in stijl afgeslo ten. Met zijn winst heeft hij het recordaantal zeges in één seizoen, dat hij woens dag afpakte van de Belg Sven Nys, nog verder aan gescherpt. Van der Poels grootste concurrent, we reldkampioen Wout van Aert, heeft zijn seizoen in het veld al beëindigd. Bij de vrouwen eindigde Maud Kaptheijns als tweede. Wilco Kelderman van Sunweb eindigde in de Ronde van Abu Dhabi als tweede in het eindklasse ment, op 17 tellen van de Spaanse winnaar, Alejan- dro Valverde (Movistar). Michaëlla Krajicek (29, nummer 918 van de we reld) heeft het ITF-tennis- toernooi van Solarino op haar naam geschreven, haar eerste (enkelspel)titel in ruim anderhalf jaar. Judoka Sanne van Dijke (-70 kg) won brons bij de grandslam van Düsseldorf. Voetbalster Daniëlle van de Donk heeft zich bij de Oranjevrouwen gebles seerd afgemeld voor de Al- garve Cup. Sheila van den Bulk is opgeroepen als ver vanger. Oranje opent woensdag tegen Japan. rss-;°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39