B r Met zege in Omloop verschaft 6 Sprinter wint Kuurne-Brussel-Kuurne en wil Dylan Groenewegen sprintte gisteren naar een zege in een semi-klassieker. De troef van Lotto- Jumbo won Kuurne-Brussel-Kuurne. 0$ Column DIEDERIKSMIT |Misschien dacht je dat de 'wedstrijd tegen PSV be langrijk was, maar er komt een wedstrijd aan die veel belangrij ker is, tegen een andere Bra bantse ploeg. En dan heb ik het niet over dat onbeduidende be kerpotje van woensdag tegen Willem II. De beker winnen om een verloren Feyenoord-seizoen te redden, is zó 2016. Nee, het enige wat er echt toe doet: zater dagavond, 3 maart 2018, het Rat Verlegh Stadion in Breda. Dat is de avond waarop jij eindelijk weer zal scoren in een uitwed strijd. De laatste keer dat je scoorde buiten de Kuip was meer dan twee jaar geleden, op 7 februari 2016 tegen Ajax. Johan Cruijff en Piet Keizer leefden nog en de Arena heette nog gewoon de Amsterdam Arena. Dat laatste is overigens nog steeds zo en dat is een schande die met de dag gê- nanter wordt, maar dit terzijde. Sinds die februaridag speelde je veertig uitwedstrijden en in geen van die duels kwam je tot scoren. Veertig is een symbolisch getal, een getal van beproeving, vastentijd en tochten door de Je kan het Jens, in Breda. Doe woestijn. Als het je om die sym boliek te doen was, heb je je punt nu wel gemaakt. Je quarantaine is voorbij. Een avondje NAC is de ideale gelegenheid om de buiten- kuipige ban te breken. NAC is een gemoedelijke degradatiekan didaat op nog geen half uurtje rijden van Rotterdam. De stoel tjes in het Rat Verlegh Stadion zijn blauw, net als in de Kuip. Je kan het Jens. Doe alsof je thuis bent. En mocht het zaterdag onver hoopt niet lukken, dan kun je je uitdoelpunt altijd nog bewaren voor de bekerfinale. Als Feyen- oord die haalt, is het op papier namelijk de uitspelende ploeg. En dat die finale dan gespeeld wordt in Stadion Feijenoord, ook wel gekscherend de Kuip ge noemd, dat hoeft niemand te we ten. alsof jethuis bent UITSLAGEN Als het bij het begin van Omloop Het Nieuwsblad al over Astana ging, dan was het vooral vanwege de geldzorgen bij de ploeg en niet omdat zij de grote favoriet voor de zege in de gelederen hadden. In een interview daagse voor de start uitte Astana-manager Aleksandr Vinokoerov zijn zorgen over de fi nanciële situatie van zijn ploeg die drijft op steun van Kazakse staats- bedrijven. De situatie zou zo kri tiek zijn dat zelfs renners hun sala ris niet meer krijgen uitbetaald, al wilden die daar zelf niets over zeg gen. Een kleine vijf uur nadat het startschot in Gent had geklonken, zorgde de Deen Michael Valgren Andersen (26) toch voor een feest stemming bij de turquoise forma tie. In de slotkilometers in de stra ten van Ninove wist hij weg te springen uit een kopgroep van twaalf man, waaronder ook de grote favorieten Greg Van Aver- maet, Sep Vanmarcke en Oliver Naesen. Met ook Aleksej Loet- senko en Oscar Gatto was Astana met drie man goed vertegenwoor digd in de kopgroep. De zege van Valgren was goed JURNE KUURN Op het podium in de Brugsesteen- weg staan de nummers 2 en 3 al zui nig te glimlachen. Het kan niet lang meer duren of Dylan Groenewegen (24) wordt opgeroepen om zich bij Arnaud Démare en Sonny Colbrelli te voegen. Wat het publiek niet ziet: de winnaar is er nog niet klaar voor. Achter het grote scherm probeert hij met bibberende vingers een droog jasje aan te trekken. Hij heeft het te koud. Even later, na flink gehannes, staat hij toch maar mooi met een knuffeldier (ezel) en een grote pils (Kwaremont) in zijn verkleumde handen. Het is 25 februari en Groe newegen heeft al vier zeges binnen. Twee ritten in de Ronde van Al- garve, één in de Ronde van Dubai en nu ook Kuurne-Brussel-Kuurne. De winst in deze eendagskoers schaalt hij het hoogste in. Want met zijn eindsprint als wa pen wil hij ook (semi-)klassiekers winnen. „Voor mij is dit een mooie stap die ik zet. Dit was het doel van tevoren, maar dan moet het nog wel gebeuren", vertelt de topsprinter van Lotto-Jumbo. „Sprinten blijft mijn ding, maar daarmee kun je ook eendagskoersen winnen. Twee jaar geleden werd ik hier vierde. Toen was ik denk ik nog niet sterk genoeg. Nu wel. Ik ben sterker ge worden." Groenewegen wil dat niet in cij fertjes uitdrukken, want dat mag niet van zijn coach. Maar hij bulkt van het vertrouwen na zijn zege op de Champs-Élysées in juli en een uitstekende voorbereiding deze winter. Overigens is hij deze zon dagmiddag met zijn ploeg regelma tig de controle kwijt geweest. Op de Oude Kwaremont kon hij niet met de specialisten mee, een moeizame achtervolging volgde. Maar in de finale zat hij in de voorste groep, met steun van alleen nog Maarten Wynants. Tijdens de sprint is er wel de controle, na ruim 200 kilometer verslaat hij met ont zettend veel overmacht toch niet de minsten. Démare is Frans kampi oen en winnaar van Milaan-San Remo, Colbrelli won vorig jaar de Brabantse Pijl. Pim Ligthart van Roompot is knap vierde. Presteren Veelbelovend voor de komende weken, waarin hij na Parijs-Nice opnieuw wil presteren op Vlaamse grond, met kansen in Dwars door Vlaanderen, Gent-Wevelgem en de Scheldeprijs. In Milaan-San Remo wordt hij door zijn ploeg thuisgela- maandag 26 februari 2018 GO oornstra este Jens Toornstra. ATLETIEK Glasgow (Sch.). Grand Prix indoor. 60 m: 1. Ta Lou (Ivo) 7.07, 2. Asher-Smith (GB) 0.02,3. Thompson (Jam) 0.05,4. Williams (Jam) 0.07,5. Schippers 0.15, 8. Samuel 0.22. TENNIS Mannen. Rio de Janeiro (Bra.). Halve finale: Schwartzman (Arg/6) - Jarry (Chl) 7-5 6-2, Verdasco (Spa/8) - Fognini (lta/5) 6-1 7-5. Finale: Schwartzman - Verdasco nnb. Delray Beach, FL (VSt.). Halve finale: Tiafoe (VSt) - Shapovalov (Can) 7-5 6-4, Gojowczyk (Dui) - Johnson (VSt) 7-6(3) 6-3. Finale: Tiafoe - Gojowczyk nnb. Marseille (Fra.) Halve finale: Khachanov (Rus/9) - Ber- dych (Tsj/4) 6-3 6-2, Pouille (Fra/3) - Ivashka (WRu) 6-3 7-6(6). Finale: Kha chanov (Rus/9) - Pouille (Fra/3) 7-5 3-6 7-5. Vrouwen. Boedapest (Hon.). Halve finale: Cibulkova (Slw/1) - Barthel (Dui) 6-3 6-2, Van Uytvanck (Bel) - Kuzmova (Slw) 6-4 6-2. Finale: Cibul kova - Van Uytvanck 6-3 3-6 7-5. Dubai (VAE). Halve finale: Svitolina (Oek/1) - Kerber (Dui/6) 6-3 6-3, Kasatkina (Rus) - Mugu- ruza (Spa/2) 3-6 7-6(11) 6-1. Finale: Svi tolina (Oek/1) - Kasatkina (Rus) 6-4 6-0. WIELRENNEN Kuurne (Bel.) Kuurne-Brussel-Kuurne. 1. in 200,1 km Groenewegen (LJm) 4.51,41, 2. Démare (Fra/FDJ) z.t, 3. Col- brelli (Ita/Bhr) z.t, 4. Ligthart (Rmp) z.t, 5. Jules (Fra/WB) z.t, 6. Drucker (Lux/BMC) z.t, 7. Boivin (Can/ICA) z.t, 8. Wisniowski (Pol/Sky) z.t, 9. Vermote (Bel/Dim) z.t, 10. Dupont (Bel/Wan) z.t. Ninove (Bel.) Omloop Het Nieuwsblad. 1. in 196,2 km Valgren (Den/Ast) 4.50,14, 2. Wisniowski (Pol/Sky) 0.12,3. Van- marcke (Bel/Edu) z.t, 4. Stuyven (Bel/Trk) z.t, 5. Gilbert (Bel/Qst) z.t, 6. Theuns (Bel/Sun) z.t, 7. Van Lerberghe (Bel/Cof) z.t, 8. Colbrelli (Ita/Bhr) z.t, 9. Démare (Fra/FDJ) z.t, 10. Burghardt (Dui/Bor) z.t.; 16. Roosen (LJm) z.t.; 51. Van Baarle (Sky) z.t, 52. Terpstra (Qst) z.t. Abu Dhabi (VAE). Ronde van Abu Dhabi. Vijfde etappe: 1. in 199 km Valverde (Spa/Movj 4.38,47, 2. Angel López (Col/Ast) z.t, 3. Alaphilippe (Fra/Qst) 0.15, 4. Majka (Pol/Bor) z.t, 5. Kelderman (Sun) z.t.; 10. Tolhoek (LJm) 0.55. Vierde etappe: 1. in 12,6 km Dennis (Aus/BMcj 14,21,2. Castroviejo (Spa/Sky) 0.14, 3. Scotson (Aus/BMC) 0.16,4. Van Emden (LJm) 0.16,5. Kelder man (Sun) 0.17. Eindklassement: 1. Valverde (Spa/Mov) 16.00,11,2. Kelderman (Sun) 0.17,3. Angel López (Col/Ast) 0.29, 4. Alaphi lippe (Fra/Qst) 0.31, 5. Majka (Pol/Bor) 0.45. VELDRIJDEN Oostmalle (Bel.). Sluitingsprijs. Mannen: 1. M. van der Poel 58,38,2. Sweeck (Bel) 0.012,3. D. van der Poel 0.18, 4. Van der Haar z.t, 5. Aerts (Bel) 0.30. Vrouwen: 1. Seis (Bel) 46,31, 2. Kapt- heijns 0.13,3. Worst 0.21,4. Verdonschot (Bel) 0.25,5. Van Loy (Bel) 0.52. VOETBAL League Cup. Finale. Arsenal - Manchester City 0-3 (0-1). 18. Agüero 0-1, 58. Kompany 0-2,65. Silva 0-3. Groenewegen De winst van Michael Valgren in Omloop Het Nieuwsblad bete kent voor wielerploeg Astana niet alleen sportief succes. De financiële vergoeding is meer dan welkom. Daan Hakkenberg Ninove Met zijn zege in Omloop Het Nieuwsblad sleepte de Deen Michael Valgren 16.000 euro binnen voor zijn ploeg. Een welkome bonus voor de noodlijdende Kazakse wielerploeg van Aleksandr Vinokoerov. SPORT FOTOEPA Pim Bijl Kuurne Winnaar Groenewegen geflan keerd door Démare (tweede, links) en Colbrelli (derde).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38