II 3 £*f SWT w;.r 4'K*'-- v# - woon van wedstrijd naar wedstrijd blijven werken. Maar vandaag is er wel een mooie stap gezet." Trainer Phillip Cocu koos bij PSV voor Gaston Pereiro als vervanger voor sterspeler Hirving Lozano en die ingreep pakte uitste- We staan er goed voor, maar laten we niet te vroeg juichen kend uit, had ook Schwaab gezien. „Telkens staat bij ons iemand anders op. Hij heeft het uitstekend gedaan", vond de Duitser. De Uruguayaan dreigde in de vergetelheid te ra ken na 450 minuten van zitvlees kweken tij dens de laatste vijf eredivisieduels. Iedereen is overtuigd van het potentieel van de techni cus, maar het lijkt bijna of er bij PSV twee mannen met de naam Gaston Pereiro onder contract staan. De ene leeft regelmatig op in topduels en blijkt dan de topvoetballer die zijn prijskaartje uit 2015 meer dan rechtvaar digt. Een man van wie vriend en vijand ook kan genieten. De andere Gaston Pereiro gru welt van kunstgras, oogt niet bij de les in kleine wedstrijden, komt steeds een stapje te laat en is dan een loden last voor zichzelf en zijn hele team. Zijn pass op Steven Bergwijn, vlak voor de 0-2, was een van de hoogtepun ten in een duel dat alleen in de voorbeschou wingen spannend was. Er waren mensen die in de forse aan varing deze week tussen Sven van Beek en Steven Berghuis op de trai ning een signaal zagen dat de scherpte bij Feyenoord was terug gekeerd. En wie het toch al graag van de positieve kant bekijkt, kan de hemeltergend zwakke voor stelling van Feyenoord tegen PSV gewoon uitleggen als 'met het hoofd al bij de halve finale van het bekertoernooi zitten'. Woensdagavond in de Kuip moet Willem II worden versla gen om nog iets van het totaal mis lukte seizoen te maken. En het feit dat het stadion gisteren ver voor het laatste fluitsignaal al be hoorlijk was leeggestroomd, tot voor kort bijna een doodzonde in Rotter dam-Zuid, kan natuurlijk best met het ijs koude weer te maken hebben gehad. Maar ergens houdt het een keer op met dingen van de zonnige kant belichten. Ooit zullen ze in de Kuip toch een keer de feiten onder ogen moeten zien. Voor het eerst in de histo rie verloor Feyenoord alle vier de topduels met Ajax en PSV. De doelcijfers in dat kwar tet wedstrijden doen bijna pijn aan de ogen: twee treffers gemaakt, tien geïncasseerd. Nog erger: op 17 september in Eindhoven liet Fey enoord met tien spelers veel meer zien dan gisteren in een hele wedstrijd met elf spelers. Er is geen enkele progressie, eerder achteruit gang. 23 punten achterstand op koploper PSV inmiddels en met nog slechts negen duels te gaan is ook nummer drie AZ met elf punten voorsprong uit het zicht ver dwenen. Giovanni van Bronckhorst ver telde nog maar eens hoe belang rijk de halve finale is. Dat Feyen oord nog altijd een prijs kan pakken. En ja, hij spaarde Ro bin van Persie. Hij stelde ook Sven van Beek niet op om hem tegen Willem II aan de start te kunnen hebben. Voorzichtig In het Eindhovense kamp was men nog behoorlijk voorzichtig over de kansen op de landstitel. „We staan er goed voor, maar laten we niet te vroeg juichen", nuanceerde Daniël Schwaab de riante uitgangspositie van PSV. „Ge- maandag 26 februari 2018 GO Tirni itiirifffT rrahi Tmf ff-. V - v /Wfc ••%'W j -" Gaston Pereiro (midden) maakt zijn treffer - de derde van PSV - tegen Feyenoord. Doel man Brad Jones, Tyrell Malacia, en PSV-captain Marco van Gin- kel kijken toe. foto olaf kraak/anp Gaston Pereiro is de eerste PSV-speler die in drie opeenvol gende eredivisiewedstrijden tegen Feyenoord scoort sinds de Braziliaan Ronaldo dit deed in het seizoen 1994-1995. Historisch slecht Feyenoord - Daniël Schwaab (29) Al weken gaat het bij Feyenoord over het bekertoernooi. Ook na het kansloze ver lies tegen PSV. Kan de ploeg na faalbeurt op faalbeurt in de eredivisie er wel staan in de halve finale tegen Willem II? Rik Elfrink Mikos Gouka Rotterdam M Met Steven Berghuis werd met oog op de halve finale van de beker geen risico genomen, foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35