Bijna Ijsbanen: nog een paar dagen Rabobank in Zeeland wacht plannen af KNRM haalt passagiers van rondvaartboot 2 MARLEEN BLOMMAERT Column De griep kan maar moeilijk afscheid nemen. De lucht wegen zijn nog dichtge slibd maar de koorts is geweken en ook de blafhoest beperkt zich tot een of twee uitbarstingen per dag. In het kader van het herstel ben ik begonnen met wandelen in de ge zonde buitenlucht. Na meer dan een week binnen, vind ik dat wel een tikje fris. Een snijdende noordoostenwind be neemt het beetje adem dat ik heb. Maar gezond vriesweer is het vol gens velen, dus hijgend sleep ik mezelf door de polder. De wind snijdt de slijmvliezen open en de sluisdeuren waarachter het snot en de slingers zich verschansen gaan krakend en piepend open. De hond loopt voorop, blij dat de baas eindelijk van het bed is op gestaan en de wijde wereld weer intrekt. Mopperend op het jaarge tij en toch nog glibberend over de klei loop ik met het hoofd gebo gen. Opeens zie ik bruine zaad doosjes glinsterend op mijn pad. Het lijken wel kleine beukennoot jes. Maar er staat geen beuk in de beurt. Ik richt mijn blik omhoog en kijk in de kroon van een wilg die getooid is met honderden zil veren katjes die glinsteren in de zon. Het zachte dons van de katjes voert me terug naar mijn jeugd. Gefascineerd was ik door het zachte van de pluisjes. Ik kon er niet vanaf blijven als mijn moeder ze in een vaas zette. Ze kondigden de komst van de lente aan. Onmis kenbaar komt-ie eraan. Ondanks kou, schaatskoorts, griep en ver koudheid. De ganzen op het water zijn al druk bezig met de voorbereidin gen van hun nesten waar hun jon gen over enige tijd uit het ei zullen kruipen. De mannetjes vechten om het mooiste plekje en het mooiste vrouwtje, zodat hun na komelingen de mooiste zullen zijn in de verre omtrek. Het schouw spel speelt zich af op de kreek die bezaaid is met diamanten die de zon op deze dag tevoorschijn to vert. Een oogverblindende schoonheid die me toeroept dat de lente eraan komt. Dat hoestje zal verdwijnen en aan het slijm komt ook een eind. Hoe dan ook. De mannetjes vechten om het mooiste plekje en het mooiste vrouwtje DESTELLING Vandaag: Ik ben goed voorbereid op de kou Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters STEEDS MINDER NEDERLANDERS OP WINTERSPORT Nieuwe directeur VVV Zeeland Polderman duikt in lokale politiek Zeeuwen weer snelste betalers VLISSINGEN Overval op Shell-station KRABBENDIJKE In de laatste week van de meteorologische win ter moet het gebeuren voor de Zeeuwse ijsbanen. Ze zijn onder water gezet, maar het wachten is op dagen waarop het kwik overdag niet te ver boven nul komt. In Krabbendijke bijvoorbeeld lag zaterdagmorgen een dun laagje ijs op de baan. Nog een paar dagen ge duld, zo hoopt de plaatselijke ijs- en skeelervereniging, en er kan ge schaatst worden. Maar, niets is ze ker... In Breskens werd afgelopen weekeinde een vergeefse poging gedaan een instant-ijsbaantje te maken op een pleintje bij de ha ven. Het ijs hield echter geen stand. De directies van de Rabobanken in Zeeland kunnen nog niet zeg gen wat de gevolgen zijn van de jongste plannen om het kantoren netwerk in Nederland verder uit te dunnen en nog meer in te zet ten op digitale dienstverlening. Het Financieele Dagblad meldde afgelopen vrijdag dat Ra bobank Nederland twaalf regio nale hoofdkantoren wil overhou den en 78 kleinere kantoren voor 'de meest basale dienstverlening'. De Rabobank is een corporatie waarvan 103 lokale banken lid zijn met in totaal zo'n 500 vestigingen. In Zeeland zijn er drie lokale banken met samen acht vestigin gen: de Rabobank Zeeuws-Vlaan- deren met kantoren in Hulst, Ter- neuzen en Oostburg, de Rabo bank Walcheren-Noord-Beveland met kantoren in Vlissingen en Middelburg en de Rabobank Oos- terschelde met kantoren in Goes, Zierikzee en Tholen. Op 6 maart stemt de ledenver gadering over het plan. De ver wachting is dat half april een uit gewerkt voorstel bij de raad van commissarissen ligt. Daarna wordt duidelijk wat de gevolgen voor Zeeland zijn. Zo'n vijftig bezoekers van Delta park Neeltje Jans kregen zaterdag een extra spannend einde van de rondvaart toen de boot waarop ze zaten pech kreeg. Reddingsmaatschappij KNRM moest de passagiers van de boot ha len en naar de kant brengen. De rondvaartboot Christiaan B. wilde net aanleggen bij de steiger op het park, toen de motor plots stilviel. De boot is aan de kant ge legd, waar de passagiers uiteindelijk werden 'gered' door de KNRM- boot Koopmansdank die ze naar de steiger bracht. „Het lijkt allemaal erger dan het is. In totaal duurde het maar drie kwartier", zegt directeur Bert van de Hoef van Deltapark Neeltje Jans. De oorzaak van de motorpech was volgens hem kortsluiting. De Christiaan B. werd in 1964 ge bouwd. Van de Hoef ziet geen re den om de ruim vijftig jaar oude rondvaartboot te vervangen. Van de Hoef: „Het is een oude boot, maar hij wordt elke drie jaar volledig ge keurd." maandag 26 februari 2018 Gisteren: Ik weet al op wie ik stem 512 stemmen WAAROM I000 KM RIJ&EN ALS ER OOK THUIS SEMOES CAFE LIST OM SOEb TE KUNNEN APRÈS-SKIËN DOMBURG Erik van den Dobbel steen volgt op 1 april Pa- trick Polie op als direc teur van de VVV Zeeland. De 35-jarige Van den Dobbelsteen komt van de Schipper Groep, waar hij sinds 2016 directeur is van de vestiging Goes. De raad van toezicht zegt met hem een directeur te krijgen 'die met zijn en thousiaste persoonlijk heid en commerciële en strategische ervaring de organisatie verder kan doorontwikkelen'. VLISSINGEN Net als bij de vorige ge meenteraadsverkiezin gen gaat cabaretière Ka- tinka Polderman (foto) voor Omroep Zeeland de dertien gemeenten in de provincie langs. Ze zal daarbij op haar geheel eigen wijze de gemeen telijke politiek onder de loep te nemen. Het pro gramma De Stembus is vanaf donderdag 1 maart elke werkdag te zien vanaf 17.20 uur. De raadsverkiezingen zijn op woensdag 21 maart. MIDDELBURG Zeeuwse bedrijven waren vorig jaar opnieuw de snelste betalers van Ne derland, volgens de Baro meter Betaalgedrag van bedrijfsinformatiespecia list Graydon. Gemiddeld voldeed een Zeeuwse be drijf een factuur in 39 dagen. Na de Zeeuwen waren de Friezen en de Drenten het snelst met afrekenen. Leveranciers van Zuid-Hollandse on dernemers moesten het langst op hun geld wach ten: 40,9 dagen. Het Shell-benzinesta- tion aan de President Rooseveltlaan in Vlissin- gen is gisteren om 19.50 uur overvallen. De poli tie riep gisteravond via Twitter op om uit te kij ken naar de dader. Het zou gaan om een don kere man met een slank postuur van circa 40 jaar oud. Hij droeg een blauwe joggingbroek, donkere jas en een tas. A De ijsbaan in Krabbendijke Theo Giele Vlissingen Bas Bareman Neeltje Jans Beste leden en belangstellenden, Vanwege een naderende vorstperiode is de ijsbaan onder water gezet. Niets is zeker maar we hopen dat er half volgende week geschaatst kan worden. De meest recente informatie is te vinden op Facebook en op www.ijs-skeelervereniging.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2