28 M Keert de Koude Oorlog terug in de bioscoop? De spionagethriller Red Sparrow bevat veel elementen die herinneringen oproepen aan de boeken van John Ie Carré Tinker, Tailor, Soldier, Spy). „De tijd is er weer rijp voor." VINCENT LUISTERT RADIO PREMIERE SPIONAGEFILM Wel en wee. Dat vinden luisteraars leuk, als je dat deelt op de radio. Dat bewezen Mattie en Wietze ooit op Qmusic. Ikzelf werd er behoorlijk weeïg van, destijds, ze maakten nou niet bepaald dingen mee waarvan ik vond dat ze leuk waren om te delen, maar dat is natuurlijk een kwestie van smaak. Ik ben niet zo'n Qjjongen, Q_is een kraaknochsmaakstation waar niemand zich een buil aan kan vallen als hij of zij er naar luistert, het is een exponent van de muzikale middelmaat zoals bijna alle zenders dat zijn. Het is commerciële radio die gefinetuned is op de doelgroep. Het voornaamste doel van de zender is uiteraard, daar is hij commercieel voor, dat-ie geld in het laatje brengt. Dat is geen kritiek, begrijp me goed, radio is veelal audiobehang, een op de achter grond aanwezige metgezel, een soort sidekick van je dagelijks leven, die je door de dag heen begeleidt. Maar dat delen, daar had ik het over. Je kunt, daarvan hoorde ik deze week een voorbeeld op de Amerikaanse rockzender 1065 The Arch, letterlijk wee delen. Cassiday Proctor, co-host van de ochtendshow, was in ver wachting. De luisteraars wisten daar al maan den van. Sterker nog, zij mochten de naam bepalen van haar zoon, die begin maart ter wereld zou komen. Donald, Barack, Vladimir, Mark, Halbe, het regende suggesties. Het werd uiteindelijk Jameson. Die naam was waarschijnlijk ingezonden door iemand die connecties had met het gelijknamige whisky- merk. Van de week kreeg de zwangere Cassiday plotseling weeën, die ze uiteraard deelde met de luisteraar. Maar wat bleek, Jameson lag in een stuitligging, als gevolg van de whisky waarschijnlijk. Cassiday werd naar het ziekenhuis gebracht en beviel daar, via een keizersnee, live op de radio. Ik hoorde Jameson voor het eerst in zijn leven huilen. Er werd geapplaudisseerd, mensen lachten en huilden van geluk en ik dacht: 'Hoe is het mogelijk, dat dit gewoon, tussen Lady Gaga en Bon Jovi, op een radiozender te horen is?' Ik was op afstand deelgenoot van een beval ling, en ik voelde me geen afluisteraar, ik voelde me geen voyeur, ik hoorde puur en zuiver geluk. Ik hoorde echte mensen, en toen weer reclame voor Ford. Quote van Ik ben zo trots op je Chambers (53) dood Thorne plast in het wild - Mol weer tv-koning Is het toeval dat de Vlaamse acteur Matthias Schoenaerts in de spionagethriller Red Sparrow lijkt op een jongere broer van president Vladimir Poetin? Met de hand op zijn hart zegt Schoenaerts, die in de film een lid van de Russische ge heime dienst speelt, dat dit geen be wuste keuze is geweest: „Het was voor mij ook even schrikken toen ik het resultaat zag. Ik had eigenlijk een heel ander, wat ruiger uiterlijk voor ogen, maar de regisseur wilde dat ik er zo netjes mogelijk uit zou zien. Mijn haar moest eraf. Het lijkt nu inder daad of ik iemand uit de familie van Poetin speel. Eigenlijk vind ik het wel amusant." Schoenaerts, wiens internationale filmcarrière nog steeds zeer voorspoe dig verloopt, speelt in de film de rege ringsfunctionaris Egorov, werkzaam voor de geheime dienst. „Hij is ie mand die geïndoctrineerd en gecon ditioneerd is door zijn beroep. Mani puleren is zijn tweede natuur gewor den. Dat blijkt vooral als hij zijn nichtje weet over te halen om als spi onne voor Rusland te gaan werken." Het lijkt nu inderdaad wel alsof ik iemand uit de familie van Poetin speel Het nichtje, Dominika, wordt ge speeld door Jennifer Lawrence, die haar met een zwaar Russisch accent speelt. Haar carrière als veelbelovend ballerina is na een zware blessure voorbij, waarna zij door haar oom wordt ingelijfd om als spionne te gaan werken. Haar voornaamste op dracht is het verleiden van een Ame rikaanse collega (gespeeld door Joel Edgerton). Nieuwe lichting Een dergelijk plot zou in de hoogtij dagen van de Koude Oorlog niet mis staan in een Hollywoodfilm. In de ja ren 50 en 60 doken dergelijke pro ducties, vooral gebaseerd op boeken van schrijvers als John le Carré en Len Deighton, regelmatig op. Red Sparrow is dan ook geschreven door ook een voormalige geheim agent, Ja- son Matthews, die ooit voor de CIA werkte. Zijn boek lijkt de vinger op de pols van de precaire verhouding tussen de Verenigde Staten en Rus land te leggen. Toch bezweert regisseur Francis Lawrence, die eerder met Jennifer Lawrence (geen familie) de succes reeks The Hunger Games maakte, dat Red Sparrow niet is opgezet om een de dag maandag 26 februari 2018 GO Delen Reageren? vincent@persgroep.nl —DJ Tiësto complimenteert collega Martin Garrix, die de Olympische Winterspelen muzikaal afsloot. ACTRICE Actrice Emma Chambers (53) is, naar nu be kend is gewor den, afgelopen woensdag over leden. De Britse stierf een na tuurlijke dood. Chambers werd bekend door haar rol van Honey Thacker in Notting HUI (1999). Ook speelde ze Alice Tinker in de tv- serie The Vicar of Dibley. SOAP Voormalig The Bold and the Beautiful-acXeur Winsor Harmon is opgepakt wegens open bare dronken schap. De 54- jarige Ameri kaan, die ruim twintig jaar de rol vertolkte van Thorne Forres ter, werd al wild- plassend aan getroffen in een park in Los An- geles, waarna hij werd opge pakt. w TELEVISIE Wie is de Mol? regeert nog al tijd op de zater dagavond. Dit weekend keken bijna 2,5 miljoen mensen naar het spelpro- gramma. Bij de commerciële omroep scoor de De TV Kan tine één miljoen kijkers, Linda de Mols quiz Weet ik veel wist 1,5 miljoen mensen aan de buis te kluisteren. Ab Zagt 44 —Matthias Schoenaerts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28