Ifc Motie van CDA: behoud zwembad Arnemuiden EN 21 Topdrukte in schapenstal Kaljouw Middelburg het boerenleven. Hij is niet de enige. Honderden kinderen lopen omstreeks het mid daguur in tientallen 'hokken' rond. De stoutmoedigen pakken een lam metje op, de voorzichtigen kijken in een hoekje toe. Kleine peuters en kleuters staan vaak niet steviger op hun hoeven dan lammetjes en door een onverwachte beweging van een ooi kukelt er af en toe een kind om. Een knuffelpartij met een zacht wollig lammetje werkt meestal troostend. Het is toch fijn als je eens een keer niet voor een uitje hoeft te betalen Niet alleen kleintjes kroelen graag met lammetjes. Yvonne uit Vlissin- gen knuffelt op middelbare leeftijd nog immer graag met dieren. Ze struint al een uur in de stal rond en heeft er nog geen genoeg van. „Mijn man heeft het na vijf minuten ge zien, dus die laat ik lekker thuis." Yvonne snapt niet dat schapenhou der en herder Jan Kaljouw geen toe gang heft voor lammetjesdag. „Als je nou vijftig cent of een euro entree heft, blijft niemand weg en heb je tussen de vijf- en vijftienhonderd euro verdiend. Dat is toch heel wel kom als schapenhoeder." Kaljouw ontkent niet dat die re denatie aantrekkelijk klinkt. Hij ver- wellief, laat vader Jacco zien. Vele honderden kinderen en waarschijnlijk net zo veel moeders, vaders, oma's en opa's bezochten zaterdag de jaarlijkse lammetjesdag in Middelburg. koopt weliswaar koffie, bolussen en erwtensoep, maar tegen prijzen die nauwelijks aantellen. „Maar ach, het is toch fijn als niet alles wat leuk is geld kost. Laat ik die traditie maar in ere houden. Ik doe het tenslotte maar één keer per jaar." Als oud-leraar vindt Kaljouw het leuk de jeugd wat bij te brengen. Geduldig legt hij kinderen uit dat ze niet achter de lammetjes aan moe ten rennen. „Dan worden ze bang en kruipen weg. Maar als je op een baal stro gaat zitten, komen ze zo naar je toe en kun je ze makkelijk knuffelen." met je te aaien. Koos weet zelf niet - of is te verle gen om het te vertellen - waarom nou net dat ene lammetje nog leu ker dan al die 584 andere is. Maar va der Jacco Peene denkt dat het aan de 'zwarte kousen' van het beestje ligt. „Net zo klein als de andere lamme tjes, maar met vier zwarte pootjes. Ik denk dat dat Koos' aandacht spe ciaal naar dat dier trekt." Het is niet de eerste keer dat de Peenes in de stal van Kaljouw Landschapsbeheer aan de Laurens Stommesweg zijn. Jacco werkt zelf 'in de agrarische sector' en vindt het mooi zijn kin deren kennis te laten maken met il (net geen drie maanden) zit stoï cijns op een strobaal naar het gewoel in de stal om hem heen te krijgen. Net als de lammetjes is hij gekleed in een warm wolletje, maar hij raakt niet echt opgewonden van de onder hem krioelende schaapjes. Grote broer Koos (bijna vier) en zus Oli- via (twee) vinden het een stuk spannender. Olivia kijkt van een afstandje toe hoe Koos verwoede pogingen doet een speciaal lam- De Middelburgse CDA-fractie komt met een motie om het zwem bad van Arnemuiden te behouden. De motie komt maandag 5 maart aan de orde tijdens de vergadering van de gemeenteraad. De CDA'ers stellen collega raadsleden voor het voor de sloop van het zwembad gereserveerde geld te bestemmen voor het plegen van achterstallig onderhoud. Van de extra opbrengsten van de verho ging van de toeristenbelasting kan de stichting Behoud Julianabad Ar nemuiden het zwembad draaiend houden, stelt de fractie voor. B en W willen die extra inkomsten ge bruiken voor het 's zondags schoonvegen van de stad, maar dat kan ook wel met een iets lager be drag, denkt Krijnie Hoek. Het CDA-raadslid ontkent dat de steun voor het Arnemuidse zwem bad een 'verkiezingsstunt' is. „De stichting is er, mede door de inzet van veel vrijwilligers, in geslaagd de exploitatiekosten fors omlaag te brengen én er zijn financiële mid delen. Dan vinden wij dat een waardevol initiatief van burgers door burgers beloond moet wor den." De Middelburgse raad nam en kele jaren terug het besluit dat het Julianabad dicht moest. Onder houd en exploitatie werden te duur, vond toen ook het CDA. Maar de als actiegroep begonnen stichting Be houd Julianabad Arnemuiden pre senteerde eind vorig jaar een plan om het bad (veel) goedkoper te ex ploiteren. De stichting heeft met het college gesproken en het CDA verwacht dat de plannen haalbaar zijn. Hoek hoopt over dik een week genoeg steun voor de motie te vin den. B en W kunnen daarna dan snel met een voorstel komen om het bad open te houden, al dan niet met dekking via de extra inkom sten van de hogere toeristenbelas ting. maandag 26 februari 2018 WA M „Wat zit er nou in mijn voerbak?", zie je de ooien denken. 'Drie kleine kleuter tjes'. FOTO'S LEX DE MEESTER Lammetjes: lief en een beetje eng -Jan Kaljouw, schapenhouder Koos'favoriete lam metje met'zwarte kou sen'is hem gesmeerd. Maar deze witte is ook Faya (2) krijgt een knuffel van een lammetje. Opa Joop laat Jayden zien dat kleine schaapjes wel een beetje wild, maar niet eng zijn. René Hoonhorst René Hoonhorst Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21