Dauwendaele moet in beweging komen Geitencross is een 'city' trail door Grijpskerke voor goede doel 20 WALC Erben Wennemars helpt Middelburgers fit worden Schaatscommentator Erben Wen nemars komt vandaag pas terug van de Olympische Spelen in Zuid-Ko- rea. Maar dinsdag 13 maart loopt hij een 'daily mile' met scholieren in Middelburg. Dagelijks een kwartiertje rennen, houdt scholieren - en ieder ander - fit. Het helpt kinderen - en ouderen - niet alleen op gewicht te blijven, maar houdt hen ook letterlijk beter bij de les. Wennemars is ambassa deur van The Daily Mile. Hij komt naar Middelburg om de Vitale Re- volutie-Dauwendaele verder op gang te helpen. De aftrap van 'Dau wendaele in Beweging' is vanmid dag bij sportschool Fit For Free aan de Buitenruststraat. De Middelburgse gemeenteraad stelde een ambitieus plan op om de bevolking fitter en gezonder te krij gen. Dauwendaele dient als proef- wijk. De raad trok voor de komende drie jaar 3,5 ton uit om wijkbewo ners te bewegen over te gaan op een gezondere leefstijl. Meer bewegen natuurlijk, maar ook gezonder eten. De bestuurders willen 'een vitale omgeving realiseren voor de inwo ners van Dauwendaele'. Om ouderen, en anderen die overdag aan kunnen sluiten, op een plezierige manier te laten bewegen én uit hun isolement te halen, kun- Het is een forse investering, maar die levert ook veel op nen ze elke maandagmiddag onder begeleiding van Middelburg Be weegt meelopen in een wandel groep. De eerste groepen trappen vandaag tussen 14.00 en 14.30 uur af met een wandelrondje door de wijk. Wijkbewoners kunnen tus sen 14.00 en 16.30 uur een FitCheck doen en een Fit4Free-behandeling van een fysiotherapeut ondergaan. De Vitale Revolutie die het Mid delburgse gemeentebestuur voor staat, gaat verder dan sport en be wegen, benadrukt Gerard van der Wal, een van de gemeentelijke pro jectleiders. Middelburgers moeten in een omgeving wonen waarin ze 'fysiek, mentaal-emotioneel, soci aal en financieel in balans zijn'. In zo'n omgeving zijn mensen ook ge lukkiger en gezonder. Logisch, vindt ook Van der Wal, maar na strevenswaardig. En geen utopie, want 'gezonde en gelukkige mensen hebben minder zorg nodig en kosten de samenle ving dus minder geld'. Van der Wal: „Als het project aanslaat, rollen we de Vitale Revolutie binnen enkele jaren uit over andere wijken. En we hopen andere Zeeuwse gemeenten te stimuleren." Middelburg heeft een city trail, Vlis- singen heeft een city trail, en straks heeft Grijpskerke ook een 'city' trail. Al noemen ze de nieuwe trimloop in het hart van Walcheren gewoon de Geitencross. Maar het idee is het zelfde. Een wandel- of trimtocht van vijf of tien kilometer dwars door het dorp, de natuur en enkele bedrijven. „Het parkoers begint bij Nimmer- dor", legt Wendy de Visser de route uit. „Van daaruit gaat het door de boomgaard richting recreatieboer derij 't Munnikenhof, door de loods van Zeelandplant, via het dorpsbos en het hof van Rini Verdoorn terug naar Grijpskerke." Daar houdt de Gouwe Gheijt 'open-deurdagen' waardoor wandelaars en trimmers er de ene deur van het café in, en de andere deur weer uit kunnen. De Geitencross maakt deel uit van een actiedag voor het Homeride- team van Alexander Dekker. Dat fietst in juni geld bij elkaar voor het Ronald McDonald-kinderfonds. En Dekker fietst die tocht niet zonder speciale reden. De Oostkapellenaar verloor een dikke twee jaar geleden zijn zoontje. „Daarvoor heeft Alexander zo'n zeven maanden ge bruikgemaakt van het Ronald McDonaldhuis in Rotterdam", ver telt Alexanders broer Remco. „Zelf heb ik in het verleden een weekje in dat huis gezeten toen mijn dochter er in het ziekenhuis lag. Dan merk je hoe waardevol het is. Dat is echt fan tastisch." Remco fietst zelf ook mee met Stars in Heaven, zoals het team ge doopt is. „We starten met tien man in Utrecht voor een tocht van 500 ki lometer in 24 uur. Bij ons proberen zes van de tien fietsers de hele tocht te fietsen. Ik ook. Daarom zit ik nu al drie keer per week op de Tacx." Maar voor het zover is wordt op 3 maart in Grijpskerke eerst gepro beerd geld in te zamelen voor Stars Ik heb een weekje in dat huis gezeten toen mijn dochter daar in het ziekenhuis lag. Dan merk je hoe waardevol dat is in Heaven. Daarvoor is een uitge breid programma opgezet. Jacolien Sneltjes is beheerder van het dorps huis en samen met De Visser de drijvende kracht achter het evene ment. „Er is een creatieve markt, een verloting, een fotoshoot en in de ochtenduren een sportinstuif in de gymzaal. En 's middags na de Gei tencross is er nog een sponsorloop voor kinderen." Sneltjes en De Visser zijn de voor bije weken druk bezig geweest met het binnenhalen van sponsors. „En dat is supergoed gelukt", meldt een tevreden Sneltjes. „Tot nu toe hoeft het ons niks te kosten en kunnen alle inkomsten linea recta naar Stars in Heaven." De organisatoren hopen Grijps kerke een mooie dag te bezorgen en een leuk bedrag binnen te halen voor het Ronald McDonaldhuis. „Maar dat kunnen we niet alleen", aldus Sneltjes. „Daarom heet het ook Grijpskerke in Actie." IN DE REGIO Expositie Jackie Bongers in De Drukkerij Eerste ochtend 'Zingen met je Kind' Vergadering dorpsraad MIJN DORP, MIJN STAD JT I I JF/WA maandag 26 februari 2018 WA René Hoonhorst Middelburg -Gerard van der Wal, gemeentelijk projectleider Grijpskerke komt in actie voor het Ronald McDonald-kinder- fonds. Op zaterdag 3 maart is er van alles te doen met als blik vanger de nieuwe Geitencross. Willem Adriaansens Grijpskerke Chris Maas, Wendy de Visser, Remco Dekker en Jacolien Sneltjes (vlnr) presenteren 'Grijpskerke in Actie', foto lex de meester -Remco Dekker Voor inschrijven Geitencross en overige informatie: www.grijpsker- keinactie.jouwweb.nl/ MIDDELBURG In De Drukkerij in Middelburg is van vandaag tot en met 8 april de expositie 'Wordless' van Jac kie Bongers te zien. De expositie gaat over woorden en hun betekenis. Uit gangspunt voor Bongers waren oude en nieuwe boeken, tijdschrif ten, kranten en al lerlei geschreven teksten die ze vond op zolders. De ope ningstijden van De Drukkerij zijn te vin den op: www.de- drvkkery.nl. MIDDELBURG Het Leger des Heils korps Walcheren begint met een serie van zes och tenden 'Zingen met je Kind'. Vaders, moeders of verzor gers kunnen met kinderen van nul tot en met vier jaar samen zingen. Woensdag staat de eerste ochtend op het programma. Het begint elke week om 09.30 uur in lo catie Het Zwin 1 in Middelburg. De kos ten zijn 2,50 euro per gezin per keer. Info en opgave: Elly Schraa, tel. (0118-) 614877 615247 of korps.walcheren@l egerdesheils.nl. Data voorjaar 2018: 28 februari, 28 maart, 11 april, 9 en 23 mei, 20 juni. SEROOSKERKE Dorpsraad Seroos- kerke houdt woensdag 28 fe bruari een open bare algemene ver gadering in het dorpshuis. Zaal open om 19.45 uur, aanvang vergade ring 20.00 uur. WESTKAPELLE Als nieuwbakken senator voelde Wouter van Zandbrink (midden) zich zaterdag niet te groot met an dere kandidaten van de kieslijst van de PvdA/GroenLinks Veere zaterdag in Westkapelle folders uit te delen en men sen te vragen wat er de komende vier jaar moet gebeuren. De Westkappelaars willen betaalbare huizen voor jongeren in het dorp, minder hobbels en kuilen in het weg dek en alleen permanente bewoners in hun dorp. Wethouder Chris Maas (rechts op de foto): „Dat is een speerpunt in ons partijprogramma. Net als de dorpelingen zijn wij blij met re creanten. Maar die moeten hun heil op parken buiten de dor pen zoeken." foto lex de meester KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren; MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur: Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos; MIDDELBURG Drukkery, 11.00- 18.00 uur: Eerste dag expositie 'Worldless' van Jac kie Bongers; Ver gulde Baars, 13.30- 15.00 uur: Volks dansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Wonder Wheel'; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 16.15-17.00 uur: Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.00,14.00 en 15.00 uur: Rondlei ding 'zoldergehei men' bij Terra Maris; 13.30-15.30 uur: Ac tiviteit 'Van pulp tot papier'; SEROOSKERKE Petruskerk, 20.15 uur: Thema-avond 'de gemeente van Jezus Christus ver koren en geroepen'; VEERE Gymzaal Frans Naerebouts- traat, 09.30-10.30 uur: Activiteit 'GALM', Gezond en actief leefmodel voor senioren; VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur: Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakke- laarstraat 106, 16.00 uur: Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night; VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, 14.00-15.30 uur: Volksdansen. FOLDERPROMINENT' cattNow- OOG) #kfhomeride homeride.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20