g-a S9 Liever geen mondigheid Ying's Wokpalace lijkt definitief ter ziele it i Broek 1 18 ZEELAND Een kringloopwinkel in Sas van Gent bleek een dekmantel voor een handel in soft- en harddrugs annex wietkwekerij te zijn. DRUGSHANDEL DEKMANTEL 'Wij heten nu Bonneyen Maura' Commentaar Een meerderheid van de Nederlanders is het niet eens met de afschaffing van het raadgevend refe rendum, zo blijkt uit een peiling van Maurice de Hond. Bijna zes op de tien mensen wijzen het besluit van de Tweede Kamer van afgelopen donderdag af. Het raadgevend referendum was een van de weinige po gingen om burgers serieus meer inspraak te geven in de besluiten die in Den Haag over hen worden genomen. Maar al bij de eerste gelegenheid waar het werd toege past, rond het Oekraïneverdrag in 2016, bleek het gekozen systeem verre van ideaal. Er werd een opkomst van mini maal 30 procent vereist, wat veel mensen juist stimuleerde niét te gaan stemmen. Dat kan nooit de bedoeling zijn van een instrument dat ertoe dient, mensen zich te laten uit spreken. Bovendien is het de vraag of een ingewikkeld in ternationaal verdrag een voor de hand liggend onderwerp voor een referendum is. Er was dus genoeg aan te merken op de manier waarop het raadgevend referendum was ingericht en in 2016 werd gebruikt. Maar het nu in alle haast af te schaffen wijst niet op een wens de weeffouten in de wet op te sporen en te verbeteren. Dat is vreemd; als het invoeren van het refe rendum wees op een oprecht verlangen de burger meer te betrekken bij politieke besluiten, had een aanpassing van de huidige wet voor de hand gelegen. De manier waarop ze nu is afgeschaft, wijst er eerder op dat de coalitiepar tijen in Den Haag de komende jaren juist liever géén last hebben van mondige burgers. Afschaffen van het raadgevend referendum wijst niet op de wens weeffouten eruit te halen Op een briefje op de voordeur wor den de klanten bedankt voor het ja renlange vertrouwen, maar vertelt verder niets over de reden van de sluiting. De broer van de eigenaar vertelt dat de sluiting definitief is. Jaren ge leden bracht een verbouwing van de voormalige bioscoop op de krui sing van de Spuistraat en de Coosje Buskenstraat nog uitkomst. De re den waarom de deuren nu perma nent gesloten blijven, worden niet duidelijk uit de weinige woorden van de woordvoerder. Maar ver moedelijk zijn tegenvallende in komsten de voornaamste oorzaak. Ying's Wokpalace bestond al sinds eind jaren negentig in Vlis singen. Het concept 'onbeperkt eten voor een vast bedrag' was tot een aantal jaren geleden een garan tie voor succes. In 20ir opende het echtpaar Ying nog een tweede ves tiging in Middelburg. Maar dat pand, waar nu Japans restaurant/sushi grill Sakura Huis zit, sloot in 2016 al de deuren. ALMANAK Dat driejarige Middelburgse ventje is een behoorlijke flapuit. Alles wat hij hoort, herhaalt hij en ook als hij zich ergens over verwondert, wil hij dat graag op luide toon uitspreken. Toen zijn moeder een scheurtje in haar broek ontdekte, togen ze naar de winkel om een andere te kopen. Het oude exemplaar ver dween in de vuilnisbak. Die zelfde avond, toen ze in de rij stonden bij de frietzaak, viel het jochie wat op. Op luide toon riep hij tegen een modieuze pu ber: 'Papa kijk! Die zijn broek is ook kapot. Hij moet snel een nieuwe gaan kopen!' Drie vissersboten gestrand Kleine brand in landbouwvoertuig Bekeuring voor dronken rijden NOORDWELLE Vijf hooibalen vallen op de N57 De Kleine Markt in Sas van Gent, een pleintje waarop vier straten sa menkomen. Enkele woningen, een uitvaartcentrum en de voormalige supermarktwaar sinds enkele jaren kringloopwinkel Malle Pietje zit. Niemand heeft ooit de moeite ge nomen om de oude gevelplaten van de Attent eraf te schroeven. Maar toch, 'een leuke winkel met een vriendelijke man', zegt een voorbij ganger. En van overlast was geen sprake. De kringloopwinkel bleek echter een dekmantel te zijn voor een handel in allerlei soorten drugs an nex hennepkwekerij. De kring loopwinkel huist sinds een aantal jaar in het pand van de voormalige supermarkt. Het staat er vol met tweedehands en vintage spullen. Vrijdag stonden er meerdere poli tiewagens voor de deur en was het, volgens een omwonende, een drukte van jewelste op het kleine plein. Op zaterdagmiddag is het pand echter donker en verlaten: drie mannen zijn vrijdagmiddag aange houden nadat de politie er grote hoeveelheden hard- en softdrugs vond. Er werden 1,5 kilo softdrugs aangetroffen, bijna 0,5 kilo hard drugs (vermoedelijk cocaïne en amfetamine), bijna 900 xtc-pillen en ruim 100 voorgedraaide joints. In de kelder van de winkel bleek KWADENDAMME Niet Uut en Tuus en ook niet Thelma en Louise. Voortaan gaan de Schotse hooglan ders uit Kwadendamme door het leven als Bonney en Maura. Daar mee heeft Dennis Pollemans geko zen voor een inzending die via Fa- cebook binnenkwam. De dieren maakten acht dagen lang de polders onveilig. Inmiddels staan ze veilig op stal. Maura staat voor 'ster van de zee' en is de naam van het oudste kalf. Bonney slaat terug op vreem deling. Voor het bedenken van de namen was door deze krant een on- line verkiezing uitgeschreven. Daaraan namen 1200 lezers deel. In de top 10 namen kon Pollemans zich niet vinden. B BHB maandag 26 februari 2018 Ineens hing er afgelopen week een briefje voor de ruit van Ying's Wokpalace aan de Spui straat in Vlissingen. Het restau rant is om niet geheel duidelijke redenen per direct gesloten. Bas Bareman Vlissingen Be'te klontc t ..iSiwvt' lo Job1 'wr gestoten 'JJi^ danVm u voer uw jortnuunje UeV-fcYoe.e)eri n 013 Het jr°et kieltYalaee FOTO LEX DE MEESTER Tip? redactie@pzc.nl SINT PHILIPSLAND Drie visserboten zijn za terdagochtend gestrand in het Schelde-Rijnkanaal bij Sint Philipsland. De vissers waren op het ka naal bij de Hollaredijk- West tegen de kant ge slagen. De hulpdiensten vermoedden dat de vis sers onderkoeld waren. Daarom werden meer dere ambulaceteams op geroepen. De vissers ble ken ongedeerd en waren ook niet onderkoeld. Rijkswaterstaat hielp hun boten van de kant af. OOSTERLAND Een landbouwvoertuig is zaterdagochtend in brand gevlogen tijdens het snoeien van bomen langs de N59 vlak bij Oosterland. De brand weer werd opgeroepen om te assisteren. Brand weermannen hadden het vuur snel onder controle. Er is niemand gewond geraakt. Rijkswaterstaat heeft op de parallelweg zout gestrooid omdat er vanwege de bluswerk zaamheden water op het wegdek was beland. VLISSINGEN Een bestuurder heeft za terdagavond een bekeu ring gekregen omdat hij onder invloed van alcohol over de Nieuwendijk in Vlissingen reed. Agenten zetten de man aan de kant, omdat hij opvallend rijgedrag vertoonde. Uit een blaastest bleek dat hij twee keer zoveel alco hol had gedronken als toegestaan voor een be ginnend bestuurder. De man kreeg een boete van 300 euro opgelegd. Een agrariër is zater dagochtend vijf hooiba len verloren op de N57 richting Middelburg. Een weginspecteur moest 's ochtends rond 07.00 uur de hooibalen van de weg halen om de weg vrij te maken. 'Het is nog vroeg, maar gewoon la ding vastmaken', liet de weginspecteur in een tweet weten. Kringloop Sophie Stockman Sas van Gent FOTO JOHAN VAN DER HEI JDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18