Veertien kinderen Pittige Japanse tante Debuut Mankell Lees mee met de boekenredactie OP HET NACHTKASTJE recensies lezen Ruud Roodhorst: Het jachtgeweer van Yasushi Inoue - Heel fijn, die 1200 pagina's Murakami waar ik binnenkort aan begin, maar eerst de hoed af voor de 64 van déze Japanner. Ellen den Hollander: On rue Tatin van Susan Herrmann Loomis - ik ben dol op memoires van koks en andere foodies. ANITA TERPSTRA Het huis vol tantes worden afgewis seld met onderwerpen als huishoudschool en 'moetje'. Samen bieden ze een levendig kijkje in zo'n groot gezin, waar kinde ren afzonderlijk nauwe lijks aan bod kwamen. 'Ze waren met te veel', ver zucht een tante. In het boek is dat helaas ook zo. De afzonderlijke stem men van de kinderen klinken hetzelfde en wor den daardoor inwissel baar. —Sandra Strik scènes uit het hofleven en haar eigen avonturen - van het bezoek van een mug of een minnaar tot het weer en de eigenaar dige hofrituelen. Spot en fijngevoeligheid gaan hand in hand, haar exoti sche wereld komt heel dichtbij - mede dankzij de sprankelende vertaling. Het voorwoord van Alfred Birney is een overbodige verkooptruc. EstherWils taald, is al 'een echte Man kell', met zo'n karakteris tieke eenzelvige man in de hoofdrol. Oskar Jo- hansson, springmeester, geboren in 1882, verliest een arm bij een bedrijfs ongeval, trouwt, raakt werkloos tijdens de crisis en trekt zich terug aan de scherenkust. Niks bijzon ders - en toch zo lezens waardig. Inge van den Blink Het huis vol Non-fictie Hoe is het om op te groeien in een gezin van veertien kinderen? Niet altijd even makkelijk, vooral niet in de sobere naoor logse jaren, blijkt uit Het huis vol (Hollands Diep, €20) van Anita Terpstra. Korte scènes uit het leven van haar ouders, ooms en Het hoofd- kussenboek Literatuur De Japanse hofdame Sei Shonagon (ca. 966- 1017) schreef in Het hoofdkussenboek (Athe- naeum, €22,50) op wat haar inviel: lijstjes van mooie, irritante en an derszins treffende zaken, De Baan breker Literatuur Je zou den- ken dat Henning Mankell (1948- 2015) in zijn debuut uit 1973 zijn stem nog moest vinden. Niet dus. De baan breker (De Geus, €20), nu pas in het Nederlands ver- 161 zaterdag 24 februari 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 97