'Ik wil hem wat wij allemaal in hem zien' SOMS ZOENDE IK MET HEM EN RENDE DAN WEERWEG Die van mij Type foute verkoper', dacht Angela (43) jarenlang van Yuri (46). Maar achter die bravoure ontdekte ze een onzekere man. „Zonde dat hij zo snel wankelt." Angela: „Een onuitgepakt cadeautje, noem ik Yuri vaak. Een lange, zelfverzekerde gast met een harde stem en veel grappen, die nog weieens ten koste gaan van anderen. Maar daaron der schuilt een gevoelig mens dat vaak aan zichzelf twijfelt. Zelf denkt hij dat iedereen die man wel ziet, maar je moet hem beter leren kennen om te ontdekken dat hij niét arrogant is. Zelf vond ik hem een blaaskaak, toen ik hem in de jaren 90 ontmoette. Hij had een succesvol internetbedrijf, vloog met helikopters naar eilanden om daar deals te sluiten. In de kroeg zag ik hem altijd champagne drinken, om ringd door mooie vrouwen. Het type foute verkoper, was mijn indruk. Toch zoende ik in een dronken bui soms met hem, want hij was wel erg knap. En daarna rende ik weer hard weg. Dat hij zachter was dan hij leek, ontdekte ik vijftien jaar geleden. Hij had net een goede vriend begraven, was open en kwetsbaar, en we hadden een onwijs mooi gesprek. Die avond hebben we gedanst, gezopen, gelachen - het was één groot feest, en sindsdien zijn wij samen. De internetbubbel was inmiddels gebarsten, die poenerige houding van hem verleden tijd, en dwars door zijn zogenaamde zelfver trouwen zag ik steeds meer een jon getje verschijnen. Yuri had als kind felrood haar en is er veel mee gepest, hij ging elke dag met lood in z'n schoenen naar school. Later is hij dat gaan compenseren met die grote mond, maar dat laagje is flinter dun. Het gevoel er niet te mogen zijn, zit er bij hem ingebakken, net als het volkomen onterechte idee dat hij een lelijke rooie is. 'Eigenlijk is dat mijn mazzel,' grap ik weieens tegen hem. 'Anders had je uit al die knappe vrou wen vast niet mij gekozen.' Waar hij dan weer hard om moet lachen. Zijn onzekerheid is zo diepgeworteld dat hij vaak denkt dat hij dingen niet kan. Terwijl hij altijd goeie banen heeft en dingen weet te fixen, dus daar ligt het niet aan. Maar als er eens iets misgaat met een klant, is hij meteen van de leg. Hij keert in zichzelf, wordt chagrijnig, doet ongeduldig tegen de kinderen en ziet zijn leven zo'n beetje instorten. Ook in de opvoeding ziet hij overal beren op de weg. Nu onze dochter op school met pestkinderen heeft te maken, slaat bij hem de paniek toe. Dat snap ik ook wel, gezien zijn verleden, maar de wereld vergaat toch niet acuut? Ik vind het zonde dat hij zo snel wan kelt. En soms vind ik het ook irritant: zijn zwakte is mijn allergie. 'Man', denk ik dan, 'doe niet zo slap'. En meteen vind ik dat oneerlijk van mezelf, want hij is er wel altijd voor mij, elke dag weer. Door fybromyalgie heb ik veel last van vermoeidheid en pijn in spie ren en bindweefsel en Yuri stopt nooit mee te denken over oplossingen en mogelijke behandelingen. Die steun kan ik best teruggeven. Dat lukt me steeds beter. Ik wil Yuri helpen te zien wat wij allemaal in hem zien: een krachtige vent die veel meer in zijn mars heeft dan hij zelf denkt. Dus stimuleer ik hem een leider schapstraining te volgen en therapeuti sche familieopstellingen te doen, waar door hij steviger staat. En als hij in een onzekere bui weer eens besluiteloos aan mij vraagt of hij zal gaan lopen of fietsen, antwoord ik niet meer geërgerd dat ik al twee kinderen heb. 'Ga maar lopen,' zeg ik dan." «1 De echte namen van de geïnterviewden zijn bij de redactie bekend. magazine 15 laten zien Te kst PAM VAN DER VEEN ES Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 96